انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:51pm

پاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 سوال "ردیاب فنری" 
نویسنده پیغام

سلام استاد کمکم کنید توروخدا... من یه ردیاب فنری و یک حذف کننده دارم که عکسش رو میفرستم خدمتتون... ردیاب من پنج تا مود داره طلا نقره مس فلز و خلا. روی فلزات جدید دقیق پیدا میکنه و رووش حالت ضربدر میشه و روی فرکانس خلا وقتی روی چاه یا خلا میایستیم از هم باز میشن آنتنها، برعکس فلزات. حالا چند تا سوال دارم: اولا قیچی کردن ذرات و هدف واقعی چه فرقی توی عکس العملشون باهم دارن؟ یعنی چطور میشه تشخیص داد که این قیچی ذرات هست یا فلز واقعی البته زیر خاک. دوم اینکه تونل یا حفره زیر خاک رو چطور میشه پیدا کرد آیا میشه مسیر تونل رو پیدا کرد یا فقط در تونل رو میشه پیدا کرد؟؟ سوم این که زاویه 45 درجه رو چطور میشه با این ردیاب پیدا کرد خیلی ساده میشه بگین آیا برای تونل یا اتاقک هم این زاویه وجود داره؟؟ چهارم این که این حذف کننده که دوستم داده دست سازه انگار ، چطور باید ازش استفاده کنم و از همه مهمتر این که چطور میتونم تست کنم که اصلا کار میکنه یا نه؟؟ سپاسگذارم...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 25 مهر1394 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست خوبم با این ردیاب خودتو علاف نکن ... به چیزی نمیرسی ....

...جواب ابلهان خاموشیست....

یکشنبه 26 مهر1394 - 9:18am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
viewtopic.php?f=10&t=1295&p=132935&hilit=%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8+%D9%81%D9%86%D8%B1%DB%8C#p132935

لا اله الا هو

یکشنبه 26 مهر1394 - 11:01am

سلا خدمت تمام دوستان واستادان عزیز .اگر کسی درمورد ردیاب فنری اطلاعاتی داره بخصوص شکل فنرها در شرایط مختلف ،خواهشا راهنمایی کنید.استاد سنه دژ خدمت شما هم سلام وعرض ادب.کسب فیض میکنیم .موفق وسربلند باشید

سه شنبه 26 آبان1394 - 5:20pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
به فلزجو خوش آمدید @};-
تستهایی که با ردیاب فنری انجام دادم منجر به خنده ی طولانی بنده شد
اعمال و واکنشهای این ردیاب برای کسانی که از رفتار آنتن چیزی نمیدونن خیلی عجیب و جذب کننده است . اما سر بنده رو نمیتونه کلاه بزاره
بنده هیچ نکته ی مثبتی در این ردیاب ندیدم و بشدت ردش میکنم . نحوه ی رفتار آنتنها را دوستان دیگری در انجمن قرار داده اند . اما وقتی رد میکنم ، توضیح دادنش از طرف بنده منتفیه
دلایلم را در آدرس بالا توضیح داده ام .

لا اله الا هو

سه شنبه 26 آبان1394 - 9:03pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

جهت اطلاع
یک مدل از این ردیاب فنری را دوستی پیشم آورد و به اسرار ما رو برد ببینم چیه . یه روز باهاش تست گرفتم . بگذریم هیچ
یه جاهایی باکسش مشکل داشت . بدون اطلاع صاحب بیخبرش ، اونو آوردم که اشکالشو در راه خدا برطرف کنم . وقتی باکس بزرگش رو باز کردم =)) دیدم فقط مدار کوچکی با یه آیسی میکرو و چند تا مقاومت و یک خازن داره و وظیفه ی آیسی هم معطل کردن بیهوده ی اپراتور و زمانبندیهای دروغین برای شروع و سنس و حرکت و غیره بود که در ال سی دی نمایش میداد . یه باتری اسیدی داغون هم داشت :ymparty:
ضمنا برای اینکه باکس بزرگ خالی نمونه و سنگین به نظر بیاد ، دو قطعه فلز آهنی بد شکل را که از زایعات ریخته گری آورده بودن ، در دو گوشه باکس چسب کرده بودند و الکی چند دور سیم بهش پیچیده بودن و داده بودن به منفی مدار .
از همه خنده دارتر یه ولوم بود که در کنار ال سی دی بود و در ال سی دی بهش اشاره میشد و قدرت و سنس و خیلی چیزها را باید کنترل میکرد . وقتی باکس را باز کردم دیدم اصلا به هیچ جا وصل نیست . حتی سیم قطع شده هم در کار نبود . خیلی به خودم خندیدم که کل روز چقدر با این ولوم ور رفتم =))

حالا بگیم این مدار تقلبی و سرکاری بوده . حتی اگر مدارش 35 هم باشه بازم آنتن های فنری را قبول ندارم . کلا سرکاریه .

لا اله الا هو

سه شنبه 26 آبان1394 - 9:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
جهت اطلاع
یک مدل از این ردیاب فنری را دوستی پیشم آورد و به اسرار ما رو برد ببینم چیه . یه روز باهاش تست گرفتم . بگذریم هیچ
یه جاهایی باکسش مشکل داشت . بدون اطلاع صاحب بیخبرش ، اونو آوردم که اشکالشو در راه خدا برطرف کنم . وقتی باکس بزرگش رو باز کردم =)) دیدم فقط مدار کوچکی با یه آیسی میکرو و چند تا مقاومت و یک خازن داره و وظیفه ی آیسی هم معطل کردن بیهوده ی اپراتور و زمانبندیهای دروغین برای شروع و سنس و حرکت و غیره بود که در ال سی دی نمایش میداد . یه باتری اسیدی داغون هم داشت :ymparty:
ضمنا برای اینکه باکس بزرگ خالی نمونه و سنگین به نظر بیاد ، دو قطعه فلز آهنی بد شکل را که از زایعات ریخته گری آورده بودن ، در دو گوشه باکس چسب کرده بودند و الکی چند دور سیم بهش پیچیده بودن و داده بودن به منفی مدار .
از همه خنده دارتر یه ولوم بود که در کنار ال سی دی بود و در ال سی دی بهش اشاره میشد و قدرت و سنس و خیلی چیزها را باید کنترل میکرد . وقتی باکس را باز کردم دیدم اصلا به هیچ جا وصل نیست . حتی سیم قطع شده هم در کار نبود . خیلی به خودم خندیدم که کل روز چقدر با این ولوم ور رفتم =))

حالا بگیم این مدار تقلبی و سرکاری بوده . حتی اگر مدارش 35 هم باشه بازم آنتن های فنری را قبول ندارم . کلا سرکاریه .

=))

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

چهارشنبه 27 آبان1394 - 8:43pm

سلام دوستان اگه کسی ردیاب فنری برای فروش داشت خصوصی کنه ممنون

یکشنبه 1 آذر1394 - 12:43pm

سلام خسته نباشید
در مورد ردیاب فنری سوالاتی داشتم .
ساختن دسته های ان ممکن است و با کمی گشت و گذار پیدا میشه ولی ساخت مدارش اصلا اسون نیست و نمیشه ک درستش کرد .
حالا سوال من اینه از اونجایی ک این ردیاب چهار تا دسته داره و فقط دو تا از این ردیاب ها ازشون سیم خارج میشه و ساختن مدارشم اسان نیست .میشه سر هر سیمو به یه گوشی اندروید وصل کرد و فرکانس هاشونو یکسان قرار داد.
ساده تر یعنی از دوتا گوشی اندروید استفاده کرد و در هر دو گوشی فرکانس رو یکی وارد کنیم .مثلا هردوشو بزاریم رو 5500
اگر واقعا میدونید میشه یا نمیشه کمک کنید .
هزینه این دستگاه هم بالاست

پنج شنبه 29 بهمن1394 - 9:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

oydel1986 نوشته است:
سلام استاد کمکم کنید توروخدا... من یه ردیاب فنری و یک حذف کننده دارم که عکسش رو میفرستم خدمتتون... ردیاب من پنج تا مود داره طلا نقره مس فلز و خلا. روی فلزات جدید دقیق پیدا میکنه و رووش حالت ضربدر میشه و روی فرکانس خلا وقتی روی چاه یا خلا میایستیم از هم باز میشن آنتنها، برعکس فلزات. حالا چند تا سوال دارم: اولا قیچی کردن ذرات و هدف واقعی چه فرقی توی عکس العملشون باهم دارن؟ یعنی چطور میشه تشخیص داد که این قیچی ذرات هست یا فلز واقعی البته زیر خاک. دوم اینکه تونل یا حفره زیر خاک رو چطور میشه پیدا کرد آیا میشه مسیر تونل رو پیدا کرد یا فقط در تونل رو میشه پیدا کرد؟؟ سوم این که زاویه 45 درجه رو چطور میشه با این ردیاب پیدا کرد خیلی ساده میشه بگین آیا برای تونل یا اتاقک هم این زاویه وجود داره؟؟ چهارم این که این حذف کننده که دوستم داده دست سازه انگار ، چطور باید ازش استفاده کنم و از همه مهمتر این که چطور میتونم تست کنم که اصلا کار میکنه یا نه؟؟ سپاسگذارم...

درود دوست عزیز ردیابهای فنری کلا روی حفره انتن ها از هم باز میشن و حالت لوزی پیدا میکنن

پنج شنبه 29 بهمن1394 - 11:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure