انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:06pm

پاسخ به موضوع  [ 32 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 تـکـنـولـوژی بـرق مـجـانـی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من سلام
من هم با شما موافقم ، البته در صورتی که روش تولید برق مدار خازن و دیودی باشه که اسد جان گذاشتن و فقط امواج رادیویی و غیره رو به الکتریسیته تبدیل میکنن .
ولی عزیزم 10 الی 15 روش تولید برق رایگان وجود داره و چندین روش تولید نیرو محرکه رایگان . نیرو محرکه رایگان یعنی میتونی
انواع پمپ بسازی موتور بسازی ماشین بسازی و...همچنین میتونی ژنراتور هم بهش متصل کنی و برق بگیری .

خواب و خیال هم نیست . بیش از 200 کلیپ هست که میتونی سرچ کنی و ببینی . من هم تا شش ماه پیش مثل شما فکر میکردم . میگفتم اگه یک انرژی به انرژی دیگه تبدیل بشه از اون انرژی کم میشه و مقداری تلفات داره . ولی الان چنین نظری
ندارم .فکر میکنی فیزیک تمام چیزها رو کشف کرده . آیا چیزهایی که در دانشگاه می آموزی همگام با تکنولوژی هست .
خودت میدونی که دانشگاه همیشه از تکنولوژی روز عقب هست .
البته قبول دارم خیلی از فیلمها سر کاریه ، مثل تولید برق به وسیله سیم سیار :))
ولی بیخ گوشمون تو افغانستان یه آقای 57 ساله ژنراتور 10 کیلو وات رایگان ساخته و 27 سال طبق گفته خودش تو مصاحبه در تلویزیون ملی شون رو این پروژه کار کرده و ادعا میکنه که اگه حمایت بشه کل برق خاور میانه رو بدون هیچ هزینه ای (بدون هزینه ساخت نیروگاه ) تامین میکنه . به هر صورت شرمنده دیگه فقط فیلم افغانی رو تونستیم بفهمیم چی میگه . بقیه روسی و آلمانی وعربی و انگلیسی بود زیاد متوجه نشدیم چی میگن .
این نمونه ها رو ببینی بد نیست .
https://youtu.be/j2UrNj0E0pg
https://youtu.be/bBMYzBBoals
https://youtu.be/yodY1jH5j-I
https://youtu.be/0e1_UDExugA
پیشنهاد میکنم قدری تامل بفرمایید و ما را هم عجولانه نقد و برسی نفرمایید . اگر موفق شدیم آنچه را که به آن رسیدیم تقدیم شما و دوستان میکنیم و اگر موفق نشدیم که دنیا همچنان برقرار است و دور خود و خورشیدش میچرخد . :ymparty:

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

جمعه 12 فروردین1395 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز شما فکر کنم شبیه قضیه ردیاب و این چیزا و ادعاهای 120% بی پایه و اساس که یه عده باورش کردن و فکر کردن بازی با کلمات اسمش دستگاهه فیلد تولید انرژی رو هم از همون دست گرفتی ....
دانشگاه از چی عقبه ؟
من اصلا متوجه نمیشم شما چی میگی ...
مثلا جنابعالی تا 6 ماه پیش چی فکر میکردی امروز فکر میکنی فرق کردی ؟

از دید کلی همون آدمی وارد یه دنیای تخیلی دیگه شدی ....
اینم احتمالا شاید 6 ماه بعد متوجه بشی

روشهای تولید انرژی در دنیا یه عمره طبقه بندی و تعریف و استاندارد سازی شده .

این آقای نمیدونم ایکس و ایگرگ نمیخواد برق خاورمیانه رو تامین کنه .
یه روش جدید تبدیل ( تولید و از آب کره گرفتن پیشکش ) انرژی پیدا کنه رو هوا میبرنش ....
بتونی یه چراق قوه رو با یه روش جدید فقط مصرف توانش رو ذخیره کنی راه حلش انروز میلیارد دلار ارزش داره .
4 تا کلیپ روی یوتوب گذاشتن و یه سری ادعا کردن واسه عوام الناس ممکنه عجیب و غریب و جدید جلوه کنه ...
دنیا رو این تخیلات نساخته .

اشخاصی که با فیلم و کلیپ فیزیک میخوان یاد بگیرن و احتمالا دستگاه بسازن در دنیای تخیلات خودشون یه چیزایی میگن که با هیچ متری نمیشه اندازه اش گرفت .

دنیا که مطمئن باش سر جاشه و داره میگرده .
مردم این مملکت هستن که فکر میکنن زرنگن و میخوان به خیال خودشون میون بر در همه زمینه ها بزنن بعد از یه عمر متوجه میشن خودشون رو داشتن دور میزدن و دنیا رفته تا مریخ رو فتح کرده اینا اندر خم یه کوچه موندن که بلکه یه تیکه فلزی ... مجسمه ای ... کوزه ای ... اسکلتی چیزی از اجداد چند هزار قبل خودشون گیر بیارن 2 ریال کاسب بشن .
یعنی دیگه این شده اوج رویای خیلی از اونا که فکر میکردن دنیا میون بر داره منتظر نشسته بوده آقای ایکس پیداش بشه کشفش کنه .

شما زیاد این چیزا رو جدی نگیر .
اینا نه که 99درصد 100% سرکاریه و سرگرمی .

در فیلدی که تخصص نداری نوآوری نمیتونی بکنی .
زرنگ باشی همین چیزهای موجود رو بتونی تا 50 سال دیگه فقط بشناسی و اسمی یاد بگیری هنر کردی

منظورم شخص خاصی نیست کلی گفتم .
حالا دیگه ماشالله ایرانیا همه حوزه ها رو تکمیل کرده بودن فیلد انرژی مونده بود که اونم به مدد یوتوب تهش رو درآوردن و اینم دستمایه مضحکه کردن .

جمعه 12 فروردین1395 - 1:01am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از signal عزیز بابت فیلمها.
البته من نمیدونم این قضیه تا چه حد صحت داشته باشه ولی شیوه راه اندازی اولیه دستگاه که نیاز به یک چرخش و در واقع تلنگر اولیه داشت من رو به یاد تجربه ای انداخت که خودم حدود 25 سال پیش بنا به گفته معلم علوم انجام داده بودم! الان هم کلی گشتم تا فیلم دقیقش رو پیدا کنم:
https://www.youtube.com/watch?v=vTY5ryVzxho
سیستم بسیار ساده ای هست که فقط یک سیم پیچ و یک آهنربای نئودیمیوم و دو عدد میخ نیاز داره! طور دیگه هم میشه ساختش و هر چه سیم نازک تر باشه بنظرم بهتر جواب میده. البته اون زمان ما با آهنربای معمولی تست کرده بودیم که نیاز به یک تلنگر اولیه داشت ولی با آهنربای نئودیمیوم ظاهرا نتیجه قوی تر هست و ملاحظه میکنین که قادر به روشن کردن یک ال ای دی هم هست. عین این سیستم رو بنده شخصا تست کردم و کار میکنه. درسته که مقیاس کارش کوچک هست و در حد روشن کردن یک ال ای دی میشه ازش توقع داشت ولی بنظرم در ابعاد بزرگتر میتونه برق بیشتری تولید کنه!
امیر جان از شما هم درخواست داریم نظر کارشناسی خودتون رو در مورد تئوری این قضیه بیان کنین. باز هم تاکید میکنم این سیستم توسط خودم تست شده و دوستان هم میتونن خودشون بسادگی بسازن و نتیجه رو ببینن.

جمعه 12 فروردین1395 - 2:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان حقیقتا تعجب کردم .
یعنی هنوز فکر میکنم شما این کلیپ و مطلب رو بعنوان مزاح گذاشتید ولی اگر غیر از این بوده :

انتظار نداشتم شما این صحبت رو بکنید .

حالا بقیه اساتید عذرشون موجه هست ....
نه در این زمینه اطلاعات تئوری دارن نه اطلاعات تجربی و نه بعضا عزم و امکانات و ابزار سنجش و تست ضمن اینکه از دید فلسفه هم اکثرا اعتقادات عجیب و غریب غیر علمی داشتن و دارن .

ولی شما بعنوان دانش آموخته برق و الکترونیک دیگه ....

این مدل کلیپها در ابعاد و اندازه های مختلف ( از مجموعه چند صد مگنترون آبشاری و ادعای ژنراتور کهکشانی تا همین مدل که شما گذاشتید تا نمونه هایی که فن رو دارن میچرخونن و ادعا کردن شارژر موبایل و ژنراتور خانگی و غیره ساختن ) روی نت پره .

براشون سایت و کلی آسمون ریسمون هم چیدن که بیا و ببین .
یکیشون میگه میدان مغناطیسی زمین رو استفاده کردیم یکی میگه اثرات طوفانهای مغناطیسی کهکشانی و ستاره ها هست خیلیهای دیگه اشون هم خیلی حرفای دیگه میزنن که در فیزیک الکترومغناطیس کلهم وجود خارجی بعنوان منبع انرژی قابل استفاده ندارن ( منظورم در حد منحرف کردن یدونه عقربه است تولید انرژی و روشن کردن ال ای دی که مافوق بزرگ و سورپرایز تلقی میشه ).

من نوعی حقیقتا دوران دبستان دنبال این خیال خام بودم و تست و بند و بساطها رو از اونزمان میگرفتم ....

از اون نظر گفتم که ترم جدیدی برام نیست و برخی از این دوستان که مثلا فکر میکنن 6 ماه پیش یه کلیپ دیدن باب جدید تکنولوژی یا پدیده براشون باز شده حتما بقیه در موضع 6 ماه و یکسال پیش این دوستان هستن که نقدش میکنن ...

منتهی مراتب من از شما انتظار نداشتم بابت موارد دیگه که از دانش آموخته های هم رده شما حتما انتظار میره .

فکر نمیکنم یه تکنسین الکترونیک لوازم مورد نیاز برای شبیه سازی و تست 90% این ژنراتورهای ادعایی رو همینجور دم دستی روی میز کارش نداشته باشه .
هرچند برای آدمای عادی هم جور کردن این وسایل کار ساده و کم هزینه ایه .

مثلا همین کلیپ شما کل ملزوماتش یه آهنربای نئودیم که اینروزا همه جا همه مدلش ریخته ( در اتاق کار من شاید 50 تاش در هر سایزی موجوده ... در آشپزخونه و خیلی جاهای معمولی دیگه ).... چند متر سیم لاکی که باز همه بهش دسترسی دارن
دو تا بیرینگ که حالا با میخ و سوزن و هر چی تا یاتاقان و بلبرینگ مینیاتوری میتونه باشه و باز همه جا هست
یه فریم و نهایتا یدونه ال ای دی بود .

یعنی اجرای مجددش برای خیلیها و البته شمای نوعی فکر نمیکنم 2 دقیقه زمان ببره و حتی لازم باشه از اتاق کارت بری بیرون.
من تعجب میکنم شما چرا همین آزمایش کلیپ رو خودتون تکرار نکردید ببینید جوابش اصلا این نیست و چرخشی وجود نداره چه رسد به تولید انرژی در حد میکرووات ....
کما اینکه من نوعی سالهاست این تستها رو دیدم و انجام دادم و علیرغم تمام سوابق تست مجدد کردم و محظ اطمینان یه بار دیگه تشکیلات مورد ادعا رو بستم .
طبق عکسی که پایین میبینید ....
دقت اجزا و قطعات هم از کلیپ شما خیلی بالاتره .
سبم پیچها دقیق و کاملا بالانس هستن .
آهنرباها هر کدوم بیش از 5 کیلو آهن رو بلند میکنن ... محور و شفت کاملا هم راستا هستن و ....

و شبیه همونی که بارها تست شده و از فیزیک و تئوریش انتظار میره هیچ اتفاقی ( حتی ایجاد گشتاورهای کوچک در حد غلبه بر اصطکاک شفت با بیرینگ ... یا حفظ چرخش بعد از اعمال نیروی راه انداز اولیه به مدت طولانی تر از حالت چرخش بدون آهنربا ) نیفتاد .

چیزی که توضیح علمی و تئوریک نداره مسلمه در عمل غیر ممکنه کار کنه .

شما هم با لوازم دم دستتون میتونید زحمت بکشید همون آزمایشی که معتقدید دوران قدیم انجام شده و کار میکرده رو امروز عرض چند دقیقه شبیه سازی کنید اگر نتیجه ای که انتظار داشتید رو داد تا بعد روی سند و مدرک و توضیحش کار کنیم .

هر چند باز برای من مقداری ثقیله کسی که زمینه تحصیلیش برق و الکترونیک بوده حتما فیزیک الکترومغناطیس هالیدی رو خونده ... حتما ماشینهای الکتریکی رو میشناسه و حتما دیگه درگیر بخشهایی مثل اینکه emf بدون حضور میدان مغناطیسی متغیر از اساس بی معنیه ...
سلف یا هادی باز حتی در میدان متحرک چند تسلا نمیتونه جریان القایی داشته باشه و غیره که دیگه الفبای ماشینهای الکتریکیه و فکر میکنم توضیحش برای شما زیره به کرمان و ذغال سنگ به نیوکاسل بردنه .

قرار بود اینطور باشه که از گالوانونتر دآرسنوال تا ژنراتورهای عظیم نیروگاهی خودبخود شروع به حرکت میکردن و اساس دنیا یه جور دیگه میشد.

بنظر من ذهن انسان به طرز عجیبی مستعد گول خوردن هست حالا چرا میتونه یه مبحث جامعه شناسی ... انسان شناسی باشه .

چنین اتفاقی بیفته غیر معموله و اونایی که در این زمینه کار کردن میدونن چه پتانسیل بزرگی از لحاظ سیستم های تجاری و درآمد و غیره داره .

حیف که کار نمیکنه .... چون قرار نبوده کار کنه .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 13 فروردین1395 - 10:31am
مدیر کل
مدیر کل

خب قضیه جالب شد! شما از بیخ و بن مساله رو رد کردین! :D
در مورد اینکه سیستمی مشابه این کار میکنه شک ندارم چون خودم ازمایش کرده بودم. حالا اینکه یک اهنربا بود یا دو تا و اینکه میتونه واقعا ال ای دی رو روشن کنه شک دارم. متاسفانه زمان بقدری گذشته که من بطور دقیق یادم نیست و از اون زمان هم دیگه پیگیر این موضوع نشدم. وگرنه کم و بیش مشابه همین چیزی که در فیلم دیدین کار میکرد. از طرف دیگه ما در این فیلم نمیتونیم کلک و حقه خاصی پیدا کنیم! بنظر من حسابش با خیلی فیلمهای دروغین دیگه فرق داره. حالا شما با دو اهنربا هم تست کنین من هم سعی میکنم در اسرع وقت نمونه ای بسازم و تست کنم.

جمعه 13 فروردین1395 - 2:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خب قضیه جالب شد! شما از بیخ و بن مساله رو رد کردین! :D
در مورد اینکه سیستمی مشابه این کار میکنه شک ندارم چون خودم ازمایش کرده بودم. حالا اینکه یک اهنربا بود یا دو تا و اینکه میتونه واقعا ال ای دی رو روشن کنه شک دارم. متاسفانه زمان بقدری گذشته که من بطور دقیق یادم نیست و از اون زمان هم دیگه پیگیر این موضوع نشدم. وگرنه کم و بیش مشابه همین چیزی که در فیلم دیدین کار میکرد. از طرف دیگه ما در این فیلم نمیتونیم کلک و حقه خاصی پیدا کنیم! بنظر من حسابش با خیلی فیلمهای دروغین دیگه فرق داره. حالا شما با دو اهنربا هم تست کنین من هم سعی میکنم در اسرع وقت نمونه ای بسازم و تست کنم.

حمید جان برادر من .

تست این قضیه که کار سختی نیست ...
پیش نیاز آنچنانی هم نمیخواد .
یا پیش نیاز غیر قابل دسترسی نداره .

در تصویر ملاحظه کنید 3 تا آهنربا معلومه .
یدونه زیر سیم پیچ مثلا ژنراتور .
یکی گوشه راست بالا یدونه روی موتور استپر دی وی دی رام ...
اینا رو بک گرند عکس گذاشتم که بدونید انواع آهنربا موجود بوده و تست شده صرفا به همون یدونه داخل کلیپ کفایت نکردم.

و بنده از این آهنرباهای نئودیم سکه ای هر چند تا لازم داشته باشید همینجا موجود دارم ...
میتونم با هر ترکیبی که ممکنه تصور کرد ( سقفش 4 تاست دیگه ) این میدان رو بچینم کما اینکه میگم بارها اینکارها طی سالیان دور انجام شده و حتی حرکت در حد تکون روی سیم پیچ دیده نشده چرخش مستمر که بماند .

شما هم میتونید خیلی ساده هر ترکیبی از آهنرباها رو دوست داشتید اجرا کنید و عملا ببینید .
اگر کوچکترین حرکتی حاصل شد میتونیم بگیم یه فیلد جدید در علم کشف شده ....

اینجور فیلمها در اصالتشون شکی نیست که با دوربین واقعی گرفته شدن ....
اون چیزی که نشون نمیدن تشکیلات زیر میزه .

اینکه چرا سیستم میچرخه و ژنراتور میشه یه بحث دیگه است که خیلی از دوستان بدون پیش زمینه برق و الکترومغناطیس نمیدونن .

ولی تعجب من بابت این بود که این معروفترین آزمایش تسلا در اوایل قرن بیستم بود و با همین بهتره بگیم چشم بندی علمی وستینگهاووس رو متقاعد کرد روی سیستم ژنراتور جریان متناوبش با آزمایش اون تخم مرغ فلزی کذا کذا روی میز سرمایه گذاری کنه .

یعنی شما این بخش تاریخچه برق رو فراموش کردید ؟

من از این بخش داستان شگفت زده شدم .....

جمعه 13 فروردین1395 - 2:29pm
مدیر کل
مدیر کل

بالاخره ما نفهمیدیم نظر شما این هست که کلا حرکت نمیکنه یا نیاز به نیروی اولیه داره تا حرکت کنه یا حرکتش بصورت دائمی ادامه پیدا نمیکنه یا اینکه نمیشه برق لازم برای روشن کردن ال ای دی رو ازش گرفت؟! چون هر کدوم اینا مسالش جداست! ولی اگر هدف این باشه که سیم پیچ برای مدتی قابل ملاحظه بچرخه مطمئن باشین امکانپذیره. فکر نمیکنم تکرار تجربه ای که 25 سال پیش داشتم و فقط یکی دو مورد جزئی رو درش شک دارم مشکل باشه. بهرحال فعلا دسترسی به چیزی ندارم ولی ایشالا امشب تست میکنم. در ضمن سیمی که شما استفاده کردین بنظرم یک مقدار ضخیم هست. هر چه سیم نازکتر باشه و سیم پیچ سبک تر و در عین حال متقارن باشه بهتر میشه این آزمایش رو انجام داد.

جمعه 13 فروردین1395 - 2:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
بالاخره ما نفهمیدیم نظر شما این هست که کلا حرکت نمیکنه یا نیاز به نیروی اولیه داره تا حرکت کنه یا حرکتش بصورت دائمی ادامه پیدا نمیکنه یا اینکه نمیشه برق لازم برای روشن کردن ال ای دی رو ازش گرفت؟! چون هر کدوم اینا مسالش جداست! ولی اگر هدف این باشه که سیم پیچ برای مدتی قابل ملاحظه بچرخه مطمئن باشین امکانپذیره. فکر نمیکنم تکرار تجربه ای که 25 سال پیش داشتم و فقط یکی دو مورد جزئی رو درش شک دارم مشکل باشه. بهرحال فعلا دسترسی به چیزی ندارم ولی ایشالا امشب تست میکنم. در ضمن سیمی که شما استفاده کردین بنظرم یک مقدار ضخیم هست. هر چه سیم نازکتر باشه و سیم پیچ سبک تر و در عین حال متقارن باشه بهتر میشه این آزمایش رو انجام داد.

نظر من واضح بود ....
زیر میز یه سیم پیچ ( یا میدان مغناطیسی ) با جریان متناوب هست که اینکارو امکان پذیر میکنه .

و این اسمش تولید انرژی از هیچی نیست .... یه سرگرمی بود که تسلا برای اثبات عملکرد سیستم جریان متناوب و کمی پیاز داغ قضیه رو زیاد کردن بیش از 100 سال قبل انجام داد .
سیستم انرژی خارجی داره و بارها بزرگتر از اون چیزیه که میخوان در فیلمها نشون بدن که از هیچی انرژی تولید کردیم .

این یه نسخه از آزمایش تخم مرغ تسلا هستش .
مشابهش در تمام موتورهای آسنکرون روتور یکپارچه .... ترمزهای مغناطیسی یا اصطلاحا ریتادر های وسایل نقلیه سنگین ... کیلومتر شمار و دورسنجهای مکانیکی و .... استفاده شده .

سیم پیچی که میفرمایید ضخیمه اونی که روی میزه ضخامت سیمش 0.30 هست ...
اونی که روی محور سواره 0.40 .
در کلیپ شما از سیم پیچی با ضخامت بیشتر از 0.50 ( چشمی و تخمینی میگم حدود 7 دهم باید باشه ) استفاده کرده بودن .

اینه که قضیه ضخامت سیم فکر نمیکنم باشه .

تا زمانی که خودتون امکان آزمایش رو پیدا کردید اگر راجع به آزمایش تخم مرغ تسلا منبع نیاز بود بفرمایید ارایه کنم .

جمعه 13 فروردین1395 - 3:01pm
مدیر کل
مدیر کل

پس منظور شما این بود! :D نه به شما اطمینان میدم هیچ عامل خارجی به جز تلنگر اولیه برای چرخش در آزمایش ما نبوده. ما هم در کارگاه حرفه و فن مدرسه این آزمایش رو کرده بودیم و هم من در منزل نمونه ای رو درست کرده بودم. ولی شک دارم که شاید دو آهنربای معمولی بوده یا یکی. بهرحال با آهنربای قویتر نئودیمیوم باید نتیجه بهتر باشه. در ضمن فکر میکنم سیم 0.3 هم برای این تست ضخیم باشه! کاری به اون فیلم هم نداریم چون امکانش هست واقعا حقه ای که شما گفتین درش بکار رفته باشه. بهرحال ظاهرا که شما یک چالش تاریخی پیش روی من قرار دادین! واقعا اگر قبلا تست نکرده بودم هیچ دلیلی نداشت سر حرفم باشم! :D

جمعه 13 فروردین1395 - 3:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خب من کمی بیشتر به حافظم فشار آوردم و بخاطرم اومد داستان چه بوده! در واقع ما عین این سیستم رو ساخته بودیم ولی با این تفاوت که به پایه ها باطری وصل میکردیم تا سیم پیچ شروع به حرکت کنه! خب این ایده ساخت یک موتور الکتریکی ساده بود و اصلا اساس آزمایش هم به همین منظور بود که هیچ ربطی به تهیه برق مجانی نداره. درسته که ظاهرش عین همین فیلمهاست ولی در واقع یک موتور الکتریکی ساده هست و سیم پیچ نمیتونه بخودی خود حرکت کنه. وگرنه اصل بقای انرژی هم نقض میشد و ما امروز آخرین امیدها رو برای نقض این قانون بنیادی از دست دادیم! :D حالا من نمیدونم این مخترع افغان چطور به ساخت چنین دستگاهی رسیده و حتی در برنامه تلویزیونی هم ازش دعوت کردن تا توضیح بده. ولی تا به اینجا تمامی این فیلمها و روشها جنبه حقه داشته و امکان پذیر نیست. توضیحات امیر خان هم همگی درست هستن.

جمعه 13 فروردین1395 - 7:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 32 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure