انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:02pm

پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
 سوراخ کاری فیبر فایبر گلاس با یک مته بیش از 300 سوراخ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همه عزیزان @};-
خیلی وقت بود میخاستم این مطلبو عنوان کنم یادم رفت ببخشید :(
یک فوت کوزه گری هست که میشه با یک مته یک فیبر فایبر گلاس با بیش از 300سوراخ را سوراخ کاری کردبدون کند شدن مته اونم فقط با یک مته :-o

من خودم برای یک فیبر بیش از 10 عدد مته استفاده می کردم که به سرعت کند میشدن که هم هزینه زیاد میشد هم وقتمو میگرفت

خوب بریم سر اصل مطلب :D وقتی که با مته سوراخ کردید و کند شد با سیم چین به مقداری از نک مته را قطع کنید میبینید که مته شما از اولشم بهتر شده وهمینطور ادامه بدید تا مته به اخرش برسه و تمام سوراخ کاریتون تموم بشه
سعی کنید به اندازای که نک ان در سیم چین گیر کرد ان را قطع کنید چون دباره کند میشه و باز باید همین کارو ادامه بدید ودیگه نیاز نیست مته را از سه نظام خارج کنید تا پایان کار

میتونید از مته های کوهنه که کند شدن باز استفاده کنید اگه دور ننداختید

فکر کنم بیشتر بدرد فروشنده ها بخوره X(

امیدوارم که کمکی به دوستان کرده باشم

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

یکشنبه 16 خرداد1395 - 10:22pm
آنلاین
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون اقا رضا @};-

دوشنبه 17 خرداد1395 - 3:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما که این موضوع ظریف ولی مهم رو مطرح کردین.
علاوه بر مطلبی که فرمودین و درست هم هست ؛ انتخاب جنس سرمته هم اهمیت داره. مته های الماسه کلا محکم تر و قوی تر از نوع معمولی هستن. در انواع رایج بازار بلحاظ ظاهری ؛ سرمته هایی که به رنگ نقره ای هستن قدرت بالاتری نسبت به سرمته های مشکی رنگ دارن. در عین حال اگر بخواین از ابزار فروشیها سرمته تهیه کنین بهتره بگین برای دریل کاری روی فلز نیاز دارین! چون بسیاری از سرمته ها بیشتر برای کار چوب مناسب هستن و برای سوراخکاری فیبر اون هم از نوع فایبرگلاس اصلا جواب خوبی نمیدن. سایز سرمته های مناسب برای سوراخکاری مدارات الکترونیک بین 0.6 تا 1.2 میل هست که طبق تجربه عرض میکنم حتما دو سایز 0.8 و 1 میل رو داشته باشین چون بیشترین کاربرد رو دارن.
نکته ظریف و بسیار مهم دیگه این هست که همیشه سعی کنین برای کار سوراخکاری فیبر ؛ سرمته رو تا حد ممکن داخل 3نظام فرو کنین! چون ما کلا به حدود 2 میلیمتر سوراخکاری که معادل حداکثر ضخامت یک فیبر هست نیاز داریم و کوتاه تر شدن طول کلی مته کمک میکنه هم سوراخکاری رو روی نقطه مورد نظر دقیق تر انجام بدیم و هم احتمال شکستن مته کوتاه تر بمراتب کمتر میشه.
در مورد نکته ای هم که فرمودین اضافه کنم سرمته رو میتونین با دستگاه سنگ سنباده اگر در اختیار داشته باشین تیز کنین و نتیجه بهتری نسبت به بریدن به همراه داره و در عین حال با این روش حتی دفعات بیشتری میشه از یک سرمته استفاده کرد.
علاوه بر اینها فراموش نکنین قدرت موتور دریل همیشه موضوع مهمی هست! اگر موتور قویتر باشه تا حدی کندی مته رو جبران میکنه و در عین حال با موتور قوی و 3 نظامی که بتونه بدون تاب دادن سرمته اون رو در دقیقا در یک راستا به چرخش در بیاره ؛ میشه دقیق تر و سریع تر سوراخکاری رو انجام داد.

دوشنبه 17 خرداد1395 - 3:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
reza2490 نوشته است:
سلام به همه عزیزان @};-
خیلی وقت بود میخاستم این مطلبو عنوان کنم یادم رفت ببخشید :(
یک فوت کوزه گری هست که میشه با یک مته یک فیبر فایبر گلاس با بیش از 300سوراخ را سوراخ کاری کردبدون کند شدن مته اونم فقط با یک مته :-o

من خودم برای یک فیبر بیش از 10 عدد مته استفاده می کردم که به سرعت کند میشدن که هم هزینه زیاد میشد هم وقتمو میگرفت

خوب بریم سر اصل مطلب :D وقتی که با مته سوراخ کردید و کند شد با سیم چین به مقداری از نک مته را قطع کنید میبینید که مته شما از اولشم بهتر شده وهمینطور ادامه بدید تا مته به اخرش برسه و تمام سوراخ کاریتون تموم بشه
سعی کنید به اندازای که نک ان در سیم چین گیر کرد ان را قطع کنید چون دباره کند میشه و باز باید همین کارو ادامه بدید ودیگه نیاز نیست مته را از سه نظام خارج کنید تا پایان کار

میتونید از مته های کوهنه که کند شدن باز استفاده کنید اگه دور ننداختید

فکر کنم بیشتر بدرد فروشنده ها بخوره X(

امیدوارم که کمکی به دوستان کرده باشم

تشکر آقا رضا از اینکه اطلاعات خودتونو به اشتراک گذاشتید
خیلی کارامده تشکر

چهارشنبه 19 خرداد1395 - 10:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هم از توضیحات شما و از توصیه های مهندس استفاده کردیم
ممنون از شما

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 11:28pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
یک نکته ی مهم رو دوستان اشاره نکردند که کار رو خراب میکنه
درسته که نوک مته رو میتونید بارها بشکنید و دوباره تیز میشه اما اینطوری حالت مخروطی نوک مته از بین میره و نوک مته بشکل نامنظمی درمیاد . در این حالت اگر مته را روی فیبر مسی بزارید ، با شروع گردش ، بر روی یک نقطه نمیایسته و ممکنه چندین خط از فیبر مسی رو داغون و قطع کنه .
برای همین اگر خواستید از این ترفند استفاده کنید ، باید با یک مته ی نو تمام سوراخها را نشان گذاری کنید که مقداری چال بشن و بعد با نوک مته ی شکسته سوراخها را کامل کنید . اینطوری دیگه نوک مته ی شکسته بر روی فیبر حرکت نمیکنه .
چون نوک مته ی سوراخکاری خیلی قطرش کمه ، نمیشه نوکش رو براحتی مخروطی کرد اما مته های بزرگتر ( از 2 میل به بالا ) رو میشه با سنگ برش آهن ، مثل روز اولش هم تیز کرد و هم نوک اونها رو مخروطی کرد ( بدون شکستن ).

لا اله الا هو

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 7:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تشکر از لطف همه دوستان عزیز :x

ولی در جواب شما اقای سنه دژ عزیز اگه عملی این کارو انجام بدید میبینید که با تئوری فرق میکنه
شما اگه مته تو سه نظام تاب نداشته باشه بعد از برش روی فیبر نمی لغزه من تا خودم چیزی را تست نکنم عنوانش نمی کنم ~O)

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 11:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تشکر آقا رضا عزیز لطف کردید که همه دانسته‌های خودتونو برای همه بی منت عنوان کردید خیلی آموزنده وکار رانداز بود بازم تشکر @};- @};- :ymcowboy:

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 11:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure