انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 12:34pm

پاسخ به موضوع  [ 9 پست ] 
 تعویض باطری مولتیمتر 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

برادرم یه مولتیمتر خریده حالا هر جاشو نگاه میکنیم که باطری 9 ولتشو بزاریم توش جای بخصوصی نداره مدلشم victor 88c هست ممنون میشم راهنمایی کنید ....متاسفانه هر دو مبتدی هستیم و ...............

سه شنبه 6 فروردین1392 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
اتفاقا عزیزچی یه مولتیمتر خوب خریدید اما برای باطری یه پوشش زرد رنگ دور مولتیمتر رو گرفته باید اونو برداری کاری نداره یه گوششو بگیر و بزن کنار خودش راحت درمیاد بعد زیر اون سه تاپیچ است دو تاش روبروی هم دیگه است که پشت السیدی قرار داره ما به اون کاری نداریم یک پیچ پایین اونو هست تکیه در وسط اونو باز کن یه روپوش هم هست اونو هم باز کن زیر اونه اگه کاری بازم داشتی در خدمتیم

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

چهارشنبه 6 فروردین1392 - 12:48am
مدیر کل
مدیر کل

bantama نوشته است:
اتفاقا عزیزچی یه مولتیمتر خوب خریدید اما برای باطری یه پوشش زرد رنگ دور مولتیمتر رو گرفته باید اونو برداری کاری نداره یه گوششو بگیر و بزن کنار خودش راحت درمیاد بعد زیر اون سه تاپیچ است دو تاش روبروی هم دیگه است که پشت السیدی قرار داره ما به اون کاری نداریم یک پیچ پایین اونو هست تکیه در وسط اونو باز کن یه روپوش هم هست اونو هم باز کن زیر اونه اگه کاری بازم داشتی در خدمتیم

افرین انگار شما هم از این مولتیمتر ها دارین :D من و اقا حمید و اقا مهدی هم از همین داریم خیلی کارایش بالاست هرچی بخوای از یه مولتیمتر توش هست . ولتمتر - امپرمتر - اهمتر - فرکانس سنج - ظرفیت خازن رو میسنجه و همچنین سلف - ترمومتر ( گرماسنج ) کلا این مولتیمتر انگار ساخته شده واسه مونتاژ دستگاههای فلزیابی روز به روز هم قیمتش میره بالا دوستان پیشنهاد میکنم حتما از این مدل بخرند . :x

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

چهارشنبه 6 فروردین1392 - 3:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
اره منم رفتم برای خرید ویکتور 88 گفتند 85هزار تومن منم یه اهم متر داشتم دادم به یکی از رفیقام و اهمتر ویکتور 88 اونو قاپ زدم تازه دوتا دسته گیره سوسماری هم اضافه گرفتم خیلی کیف کردم ;) ;)

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 4:00am
آواتار کاربر

ممنون از راهنمایی شما ..فکر نمیکردم لایه دورش لاستیکی باشه اول فکر کردم پلاستیک خشک هست بعد از راهنمایی شما تازه فهمیدم که چی هست

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 9:38am

سلام
دوستان من هم احتیاج شدید به خازنسنج و سلف سنج و همچنین فرکانسمتر داشتم که این مولتی متر Victor 88C را سفارش دادم که چند روز آینده خواهد رسید ولی چند سوال داشتم از دوستانی که این مولتی متر را مدتی هست که دارند و به کاراییش آشنایی دارند

این مولتی متر فرکانس 300 هرتز را نشان می دهد؟ کوچکترین رنجش 2 کیلو است چجوری نشان می دهد یعنی در صفحه نمایش یه عدد اعشاری 0.30 نشان خواهد داد؟
در تاپتیک ها کماکان میگند که قاطی کرده یا سوخته (البته خودشون باعث شدن ) و یا خازن پیکو نشون نمیده
در ضمن ما که مولتی متر به دستمون خواهد رسید تازه باید یه باطری 9 ولت بندازیم روش؟
حالا شما که خودتون با Victor 88C کار کرده اید لطفا توضیح دهید با تشکر.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 10:12pm
مدیر کل
مدیر کل

سلام Elif عزیز به فلزجو خوش اومدی :ymhug:
بله بنده هم همین مولتی متر رو دارم و از عملکردش تا حدود زیادی راضی هستم.
این مولتی متر یک رنج فرکانس فقط داره که 10 مگاهرتز هست اما اتومات! یعنی فرکانس هرتز رو هم نشون میده و کنارش هرتز مینویسه. اگر فرکانس در محدوده کیلوهرتزی باشه هم کیلوهرتز و همینطور مگاهرتز نشون میده. تنها اشکالی که برای من داره این هست لااقل توی فرکانسهای پایین با دستگاههای حرفه ای تر مقایسه کردم این مولتی متر فرکانس رو در حد چند هرتز کمتر از حد واقعی نشون میده! مثلا شاید 500 هرتز رو 495 نشون بده! البته چون با چند تا دستگاه حرفه ای تست کردم متوجه شدم خطا از این مولتی متر هست.
برای بنده که نزدیک 1 ساله دارمش مشکلی نداشته و خوب جواب داده.
خازن رنج پیکو هم بله درست نشون نمیده. در واقع حداکثر دقتش برای خازن در حد 0.01 نانو هست که میشه 10 پیکو فاراد. دقیق تر از این شما اگر بخواین باید خازن متر یا ال سی آر متر داشته باشین.
باطری هم روی خودش هست مشکلی نداره.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 10:37pm

سلام جناب حمید
از صمیمیتی که در جوابتون داشتید بسیار تشکر میکنم
آره در عکسش رنج فرکانس فقط 10 مگا بود و من تردید داشتم که شاید نتونم از فرکانسمترش بهره ای ببرم و شما خیلی راحتم کردید
اگه خطایش در 500 هرتز 5 یا حتی 10 هرتز باشه از نظر من خیلی خوبه

پنج شنبه 4 اردیبهشت1392 - 12:36am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم عزیز من. خب خدا رو شکر پس خریدتون اشتباه نبوده :D
در مورد فرکانس هم اگر فرکانسهای پایین رو بخواین بنظر من اسیلوسکوپ کارت صوتی با برنامه دومی که بنده در انجمن گذاشتم بسیار خوب و دقیق حتی تا دهم هرتز رو به شما نشون میده و من اینو با دستگاه حرفه ای مقایسه کردم. میتونین برای دقت اندازه گیری فرکانسهای کم از اون سیستم هم استفاده کنین.

پنج شنبه 4 اردیبهشت1392 - 12:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 9 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yozar30f و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure