انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 7:05pm

پاسخ به موضوع  [ 17 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 استاندارد لحیم کاری 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

mrmr16 نوشته است:
سلام

برای پاک کردن روغن لحیم بعد از لحیم کاری در پشت فیبر از چه ماده ای استفاده بشه که تاثیر نامطلوب روی مدار نداشته باشه . بنزین ، تینر و یا غیره

معمولا میشه از الکل ؛ تینر یا بنزین به کمک یک مسواک مستعمل این کار رو براحتی انجام داد. روشهای دیگه مثل اسپری تمیز کننده خشک هم هست و برای کارهای خیلی حرفه ای هم از دستگاههای آلتراسونیک استفاده میشه!

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 10:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
میتونید یک هویه ای بمن معرفی کنید که زیاد داغ بشه و نوگ هویه نازک باشه مثل سوزن و اینکه گرماش به دسته نیاد و کلا تو هر چیزی بشه ازش استفاده کرد مثل تعمیر گوشی موبایل..چون یک جوی استیک گرفته بودم تا خودم لحیمش کنم هم زدم فیبر گوشی رو سوزوندم و هم اینکه هیچکاری نتونستم بکنم و کل سیمهای جوی استیک رو به خودش لحیم کردم..
یک هویه خیلی کارا و حرفه ای..ممنون

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

سه شنبه 24 اردیبهشت1392 - 8:42pm
مدیر کل
مدیر کل

ژنرال جان تو این اوضاع اقتصادی هویه خیلی خوب و حرفه ای قیمتش بالاست ؛ من که اطلاعی از همچین مدلی ندارم! البته هویه های مخصوص اس ام دی هم هستن که مدلهای مختلف دارن و گران هستن.
ولی برای کارهای ظریف نظر من اینه همون هویه معمولی که دارین سر هویش رو میشه عوض کرد. یک مدل سر هویه سوزنی اس ام دی هستش که به هویه های معمولی میخوره و بسیار مناسب برای کارهای ظریف هست. در کنارش باید از سیم لحیم بسیار نازک که مثلا 0.3 میل در بازار موجوده استفاده بشه که کارای ظریف رو میشه بخوبی باهاشون انجام داد.

سه شنبه 24 اردیبهشت1392 - 9:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
سلام دوستان
میتونید یک هویه ای بمن معرفی کنید که زیاد داغ بشه و نوگ هویه نازک باشه مثل سوزن و اینکه گرماش به دسته نیاد و کلا تو هر چیزی بشه ازش استفاده کرد مثل تعمیر گوشی موبایل..چون یک جوی استیک گرفته بودم تا خودم لحیمش کنم هم زدم فیبر گوشی رو سوزوندم و هم اینکه هیچکاری نتونستم بکنم و کل سیمهای جوی استیک رو به خودش لحیم کردم..
یک هویه خیلی کارا و حرفه ای..ممنون

فرهاد جون هویه خوب پول خوب هم میخواد من خودم 3 تا دستگاه هیتر دارم که هویه دیجیتال هم روش هست و میتونی خودت حرارتش را کم و زیاد کنی و سریهاش هم خیلی ریز و کارا هستن البته میتونی هویه دیجیتال تکی هم بگیری که من یک لینک برات پ.خ میکنم برو و ببین کمک خواستی بگو داداش

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

سه شنبه 24 اردیبهشت1392 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون شهریار جون دیدم لینک رو...حالا که فکر میکنم میبینم هویه خودم خیلی بهتر و حرفه ایتره((خیلی گرونن :D ))
انشالله یکی دوماه بعد ببینیم چی میشه شاید تورم خوابید

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

سه شنبه 24 اردیبهشت1392 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان چند مورد را برای نگهداری هویه و استفاده صحیح اون بگم که خیلی مهمه

1- هویه فرق نمیکنه دستش چوبی باشه یا پلاستیکی مهم وات اون هست که 40 وات و 60 وات وغیره هستن
2- تو فروشگاهها سریهای جداگانه هویه هستن که ریز هستن و کارایی خوبی داره
3- از سیم لحیم مرغوب استفاده کنید چون سیمهای معمولی میزان سربشون زیاده و بد آب میشن
4- سعی نکنید سری هویه را با چاقو یا فرز :D یا امثال اون تمیز کنید چون لعاب سر اون میره و دیگه کارایی نداره
5- سعی کنید کنار هویتون یک سیم ظرفشویی داشته باشید تا وقتی سرش کثیف شد بزنید تو روغن و چند بار تو سیم ظرفشوییی فرو کنید تا تمیز بشه
6- اگر یکسره هویتون توی برق هست از یک دیمر تنظیم ولتاژ تو مسیرش استفاده کنید تا وقتی لازمش نداری درجه اونا کم کنید

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

سه شنبه 24 اردیبهشت1392 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام شهریار جان
شما خیلی خوب و کامل گفتی فق من می خوام یه نکته رو اضافه کنم اونم استفاده از اسفنجی های هویه هست هویه بعد از کار سیاه و دارای جرم هست که سیم ظرف شویی قادر به تمیز کردن کامل اون نیست اما با اسفنجی ها سر هویه کاملا تمیز می مونه و براق میشه مثل حالت نو اون با اینکار عمر سری هویه خیلی بیشتر میشه
بعدم استفاده از روغن و چسب فلکسی برای لحیم کردنه که هرکی دوست داشت استفاده کنه هرکی هم نه که نه اینو نمی شه توصیه کرد
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 2:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 17 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure