انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 6:24am

پاسخ به موضوع  [ 17 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 استاندارد لحیم کاری 
نویسنده پیغام
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
دوستان اکثرا بعد ساخت مدار متوجه میشن که جواب نمیده و کل مدار رو دوباره بازبینی میکنن تا مشکلات رو پیدا کنند بیشترین اشکالات لحیم کاری نادرسته که براتون دو کتاب زبان اصلی میزارم کاملا لحیم کاری رو بطور استاندارد آموزش میده . امیدوارم لذت ببرید .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

یکشنبه 27 اسفند1391 - 2:42pm
YIM WWW
آواتار کاربر

اگه امکان داره لوازم استاندارد و مورد تایید برای یه لحیم کاری خوب رو بفرمایید ممنونم (سیم لحیم. روغن . هویه و............)

یکشنبه 27 اسفند1391 - 4:13pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

بسته به کارایی شما داره ببینید تو تجربه نشون میده همه دستگاه ها چینی هستند اما بعضی از مارکها بهتر جواب میده . مثلا من خودم هیتر دیجیتال چندین مدل داشتم که بیشتر از 1 سال دوام نمیکرد یه آنالوگ گرفتم راحت شدم و اینکه مثل آلیاژ ابزار آلات حتما باید خوب باشه تا پیچ ها یا خودش خراب نشه و همین سیم لحیم اصولا 63% میگیرن اما در مواقعی نباید از این درصد استفاده کرد با باید بالاتر استفاده کرد . روغنها همه یکی هستن هرچه رنگ روشنتر باشه بهتره . هویه از 40 تا 120 وات استفاده میشه که کارایی مختلفی دارن اصولا میگن چنس های ژاپنی خوبه حالا از هر وسیله ای . در هر صورت باز تجربست مارک دلیل نمیشه . اکثر لوازم بدلی برای بزرگترین مارکها است چون دیگه تبلیغ خودشون رو کردن و مشتریشون رو دارن پس شروع میکنن به جنس بدل زدن . امیدوارم موفق باشی دوست من .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

دوشنبه 28 اسفند1391 - 1:55pm
YIM WWW
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام
اما به نظر من مارک هنوز حرف اول رو می زنه همین هیتر که شما گفتی منم از هیتر گورداک استفاده می کنم بیشتربچه های تعمیرکار دارند من ندیدم که کسی ناراضی باشه اما با نظرتون در مورد سیم لحیم موافقم هرچند که من روغن لحیم استفاده نمی کنم و به جاش از روغن فلکسی و چسب فلکسی استفاده میکنم اما فرمایش شما متین هست

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

جمعه 2 فروردین1392 - 4:16am
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

منم یکی از هیترهام گورداک هست البته آنالوگ دیجیتالش یک سال بیشتر کار نکرد خراب شد بعد تعمیر فروختم رفتم آنالوگش رو گرفتم کارش خیلی بهتراز قبلیه تو قسمت السیدیش مشکل داشت از کار افتاد خرابی گورداک همینه و گرنه خوبه . مارکهای دیگه هم همینه همشون آنالوگها از دیجیتال قوی ترن اگه کار با هیترتون زیاد باشه 100% اینو متوجه میشید دوست عزیز .

دوشنبه 5 فروردین1392 - 10:39am
YIM WWW
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
ديجيتالها به خاطر يه سري از المانها خرابيشون بيشتره اما نه همه اونا منم هر روز كارم همينه شايد يه وقتايي مثل كسي براي قطعه برداري يا قطعه گذاري تنظيم باد و حرارت رو درست انجام نداده باشه اين هيتر هم زياد داغ بكنه خوب مي سوزه اخه 480 درجه حرارت با باد كم خيلي از المان ها رو ميسوزونه به غير از اينه؟

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

سه شنبه 6 فروردین1392 - 12:58pm
آواتار کاربر

ببخید اینجا سوال میکنم ..........یه چسب هست که معمولا روی سیمها میزنن که از روی برد جدا نشه این چسب چی هست ؟ حرارتی؟ یا ..............

یکشنبه 1 اردیبهشت1392 - 11:07pm
مدیر کل
مدیر کل

yazdgerd نوشته است:
ببخید اینجا سوال میکنم ..........یه چسب هست که معمولا روی سیمها میزنن که از روی برد جدا نشه این چسب چی هست ؟ حرارتی؟ یا ..............

بله همون چسب حرارتی هست که حالت نیمه شفاف داره. یه دستگاه کوچک برقی شبیه هویه داره و خود چسبش رو هم همه جا میفروشن. فکر میکنم به نام همون چسب حرارتی میشناسن.

سه شنبه 2 اردیبهشت1392 - 12:30am
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

yazdgerd نوشته است:

لوازم گل سازی فروشیها دارن . هم دستگاه تفنگیشو هم چسب رو . البته بعضی الکتریکی ها هم دارن .

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 4:41pm
YIM WWW
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام

برای پاک کردن روغن لحیم بعد از لحیم کاری در پشت فیبر از چه ماده ای استفاده بشه که تاثیر نامطلوب روی مدار نداشته باشه . بنزین ، تینر و یا غیره

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 9:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 17 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure