انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 7:08pm

پاسخ به موضوع  [ 37 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 تجربیات لحیم کاری 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
در رابطه با تمیز کردن زیر پایه های ایسی اس ام دی باید به خدمتتون عرض کنم که میتونید از شیلد بافته سیم ها استفاده بکنید به این ترتیب که سیم شیلد رو اغشته به روغن لحیم کرده ودر موضع قرار میدین بعد هویه رو روی اون گذاشته تا محل کاملا داغ شود قلع اضافی جذب سیم میشود بعد میتونین سیم رو جداگانه داغ کنید وبا تکون دادن قلع سیم رو بگیرین برای استفاده مجدد البته هر چقدر سیم شیلد ظریفتر باشه یهتر عمل میکنه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

یکشنبه 3 خرداد1394 - 4:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

12341234 نوشته است:
واما مطلبی دیگر در مورد قلع اندود کردن سیمهای ارتباطی برای سیم های افشان ابتدا روکش سیم را به اندازه کافی برمیداریم سیم را با دست میپیچیم دور خودش تایکی شود بعد سیم را به روغن لحیم اغشته میکنیم هویه را که حاوی مقداری قلع هست به سیم نزدیک میکنیم تا قلع اندود شود حالا سیم اماده ارتباط باهر وسیله میباشد در مورد سیهای تک رشته مثل سیم افشان عمل میکنیم طبیعتا دیگر پیچیدن نیاز ندارد البته مرغوبترین سیم جهت کارهای الکترونیکی وبردی افشان هست موفق باشید

سلام عزیز خسته نباشی :D
به این روش قلع اندودکردن اصطلاحا میگن"لحیم خور کردن"
درمورد سیم افشان باید بگم تفاوتش با تک رشته،در GMR اونه یعنی شعاع متوسط هندسیش!
این ویژگی فقط برای مقاصد ac تفاوت ایجادمیکنه(بدلیل ایجاد پدیده اثر پوستی skin effect).
میدونیم که مقاومت ac تقریبا 1.4برابر مقاومت dc هست(در فرکانس برق شهری)،حالا وقتی از سیم افشان استفاده کنیم،gmr افزایش پیدامیکنه و فقط برای حالت ac باعث میشه مقاومت سیم کمتربشه(به مقاومت dc نزدیکتر)
خدا قوت :x

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

شنبه 10 مرداد1394 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

اگر قرار باشه مثلا سیم لوپ رو ما زیر تر مینال ببندیم در زمان کار کرد اگر قلع اندود نشده باشه ممکنه ولتاژ خود القایی لوپ زمان قطع و وصل شدن کار دستمون بده

البته تمامی مدارات لوپ محافظت شده طراحی میشن ولی من نظر شخصیم اینه که کار از محکم کاری عیب نمیکنه یا نباید یه کاری انجام بشه یا اگر قراره انجام

بشه باید در حد ایده ال باشه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

یکشنبه 11 مرداد1394 - 8:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از توضیحات خوب شما
نکاتی رو هم بنده اضافه کنم .دوستان میتونن به جای روغن لحیم از روغن فلکس استفاده کنن هم کیفیت چسبندگی بیشتری داره هم رسانایی الکتریکی نداه و بعد از لحیم کاری نیازی به شستشوی فیبر نداره و حتی اگه سالها هم روی فیبر بمونه هیچ اسیبی به خطوط نمیرسونه اما روغن لحیم جداس از رساناییش اگه روی فیبر بمونه بعد از مدتی به قسمت مسی اسیب خواهد رسوند .برتری های روغن لحیم نسبت به فلکس ارزانتر بودن اون و اینکه میتوان نوک هویه رو هم با ان تمیز کرد هرچند که این کار هم توصیه نمیشه
در مورد بیرون اوردن ای سی های smd روش ساده تر اینه که پایه ها رو با قلع کامل میپوشونیم و انقدر هویه رو روی پایه ها میچرخونیم تا کل لحیم گرم شده و با یک پنس قطعه رو از روی برد خارج میکنیم بنده هنوز هم زمانی که حوصله ی روشن کردن هیتربلوور رو ندارم از این روش استفاده میکنم.روش استفاده از سیم هرچند کاربرد دارد اما بسیار زمانبر و طاقت فرساست.بنده با این روش در سال 80 برای اولین بار البته برای خودم چند تا از ای سی های یک دستگاه رادیو ضبط خانگی پاناسونیک اگه اشتباه نکنم به مدل dt77 رو تعویض کردم اون موقع جوون و پرحوصله بودم یادش بخیر :D

دوشنبه 30 شهریور1394 - 3:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
سال جدید برای تمام همکاران عزیز مخصوصا مهندس حمید مبارک باشه
امیدوارم مزد تمام زحماتی که برای تک تک عزیزان کشیدن رو در این سال جدید از خدا بگیرن.
و سوالم اینکه چرا برای لیحم کاری سر باتری های آیون لحیم نمیچسبه .
روغن لحیم هم میزنم کیفیت لحیم هم خوبه مشکلی نداره ولی همیشه اذیت میکنه این مسئله
آیا راه حلی داره این مشکل؟

سه شنبه 29 اسفند1396 - 6:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohammad22 نوشته است:
سلام
سال جدید برای تمام همکاران عزیز مخصوصا مهندس حمید مبارک باشه
امیدوارم مزد تمام زحماتی که برای تک تک عزیزان کشیدن رو در این سال جدید از خدا بگیرن.
و سوالم اینکه چرا برای لیحم کاری سر باتری های آیون لحیم نمیچسبه .
روغن لحیم هم میزنم کیفیت لحیم هم خوبه مشکلی نداره ولی همیشه اذیت میکنه این مسئله
آیا راه حلی داره این مشکل؟

با اجازه از مهندس حمید ،
برای لحیم کاری سر باطری از هویه‌های وات بالا باید استفاده کنید.برای اینکه لحیم به خوبی روی هر فلزی بشینه،باید به یک دمای مشخص و قابل قبولی برسه.برای همینه که وقتی با هویه‌های معمولی این کار رو انجام میدین بصورت ناقص یا لحیم مرده میشه.
فقط این کار رو سریع انجام بدین تا حرارت زیادی به باطری نرسه که باعث خرابی باطری میشه

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

سه شنبه 29 اسفند1396 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون دوست عزیز @};-
هویه بنده 40 وات هست
واسه لحیم کاری باطری خیلی اذیت میکشم .همان طور که فرمودین هویه با وات بالا تهیه میکنم

چهارشنبه 1 فروردین1397 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
درتکمیل فرمایشات دوستمون باید عرض کنم که ابتدا استفاده از لحیم سر باطری کاره چندان درستی نیست وبهترین روش استفاده ار نقطه جوش هست که یا میدین بیرون براتون انجام بدن یا با اندکی خلاقیت میتونید خودتون هم انجام بدین واگه قرار بر استفاده ار هویه شد علاوه بر رعایت وات لازم جهت رسیدن به حرارت مورد نیاز حتما قبل شروع کار سطح مورد نظر رو با سمباده نرم خوب تمیز کنید ولایه سطحی رو بردارید تا هرگونه چربی یا اکسید یا.....موجود از بین بره وقلع راحتر به سطح کار بچسبه :YMPEACE:

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 1 فروردین1397 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز
از راهنمایی شما هم ممنون
با نقطه جوش ایستاده در حد جوش چند ورق قبلا کار کردم واقعا گزینه خوبیه.
آیا مدار یا اطلاعاتی برای درست کردن نقطه جوش دستی برای انجام کار های کوچک دارین؟
ممنون @};-

شنبه 4 فروردین1397 - 2:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammad22 نوشته است:
سلام دوست عزیز
از راهنمایی شما هم ممنون
با نقطه جوش ایستاده در حد جوش چند ورق قبلا کار کردم واقعا گزینه خوبیه.
آیا مدار یا اطلاعاتی برای درست کردن نقطه جوش دستی برای انجام کار های کوچک دارین؟
ممنون @};-

سلام دوستان اینم اطلاعات ساخت نقطه جوش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 4 فروردین1397 - 1:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 37 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure