انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 2:06pm

پاسخ به موضوع  [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی
 لوپ 1*1 
نویسنده پیغام

دوستان من لوپم رو با سیم 1*1 درست کردم واسه فلزیاب فلزجو
عکس میزارم
فقط یه سوال میشه سیم هارو از یه نقطه کلا قطع کرد و روی سیم هارو وارنیش کشید تا زیبا تر بشه و اینکه اونا رو لحیم کرد؟مشکلی ایجاد نمیکنه تو عمق و تفکیک و قدرت و .....

میشه اون رو داخل لوله آذین قرار داد(لوله های اب سفید رنگ)
بعدش داخل لوله هم یه دونه کش انداخت تا بهتر اتصالات رو هم سوار شن

روزانه هزاران انسان به دنیا می آیند… اما انسانیت در حال انقراض است

شنبه 14 شهریور1394 - 3:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهصن نوشته است:
عکس میزارم
فقط یه سوال میشه سیم هارو از یه نقطه کلا قطع کرد و روی سیم هارو وارنیش کشید تا زیبا تر بشه و اینکه اونا رو لحیم کرد؟مشکلی ایجاد نمیکنه تو عمق و تفکیک و قدرت و .....

جناب مهصن بله میشه و من هم امتحان کردم و جواب هم میده فقط اگه بتونین وقتی لحیم میکنین یه روکش خوب بندازین خیلی بهتر جواب میده و یه نکته ی دیگه اینکه سر همه ی سیم هارو کنار هم قطع نکن جوری ببر که نقطه های اتصال در یه راستا نباشن اینطوری احتمال اتصالی تو سیمها کمتر میشه

شنبه 14 شهریور1394 - 9:50pm

mhak نوشته است:
مهصن نوشته است:
عکس میزارم

جناب مهصن بله میشه و من هم امتحان کردم و جواب هم میده فقط اگه بتونین وقتی لحیم میکنین یه روکش خوب بندازین خیلی بهتر جواب میده و یه نکته ی دیگه اینکه سر همه ی سیم هارو کنار هم قطع نکن جوری ببر که نقطه های اتصال در یه راستا نباشن اینطوری احتمال اتصالی تو سیمها کمتر میشه

تشکر ازجوابتون تست هم کردین؟تفکیک و....تغییر نکرده بود واس فلز یاب فلز جو میخوام

روزانه هزاران انسان به دنیا می آیند… اما انسانیت در حال انقراض است

یکشنبه 15 شهریور1394 - 7:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهصن نوشته است:
mhak نوشته است:
مهصن نوشته است:
عکس میزارم

تشکر ازجوابتون تست هم کردین؟تفکیک و....تغییر نکرده بود واس فلز یاب فلز جو میخوام

بله تست کردم تفکیک هم جواب میده منم برای فلزجو ساختم درواقع تنها مدار پالسی که دارم استفاده میکنم همینه

دوشنبه 15 شهریور1394 - 12:50am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جناب مهندس حمید عزیز
یه فکر دیگه ای به ذهنم رسید برای اینکه هم بشه سیم هارو داخل لوله جا داد و هم اینکه تاشو باشه
فقط نظر شمارو میخواستم که ببینم اشکالی به نظرتون پیش نمیاد
اگر ما 10 دور سیم رو بیایم ده و نیم دور خارج از لوله بپچیم و چسب بزنیم در آخر که این ده دور پیچیده شد بیایم از یک گوشه مربع این سیمهارو بچینیم و از هم جدا کنیم حالا در اصل یک رشته سیم داریم به طول4 متر و خورده ای حالا این یک رشته سیم رو که طولش کمی بیشتر از 4 متر شده رو از داخل 4 تکه لوله یک متریمون رد میکنیم و در آخر اون قسمت چیده شده رو با لحیم به هم وصل کنیم اینطوری هم سیم راحتتر از لوله یکباره رد میشه هم اینکه بخاطر یکم طول بیشتر سیم ها لوله ها راحت از هم در میان و جدا میشن
حالا میخواستم نظرتون رو بدونم و اینکه آیا در کیفیت لوپ تغییری ایجاد میشه به این روش؟
تشکر از لطف شما @};-

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

سه شنبه 17 شهریور1394 - 2:39pm
مدیر کل
مدیر کل

بله این روش هم جواب میده ولی روشهای دیگری هم هست که بهتره و دوستان استفاده کردن. در واقع تکه کردن سیم زیاد جالب نیست! میتونین با استفاده از فنر یا حتی بدون فنر سیم رو بدون تکه شدن از داخل لوله ها رد کنین. کافیه تمام اجزای فریم لوپ رو کنار هم بذارین ولی بهم متصل نکنین و بعد سیم رو از تک تک قطعات عبور بدین.

سه شنبه 17 شهریور1394 - 3:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بله این روش هم جواب میده ولی روشهای دیگری هم هست که بهتره و دوستان استفاده کردن. در واقع تکه کردن سیم زیاد جالب نیست! میتونین با استفاده از فنر یا حتی بدون فنر سیم رو بدون تکه شدن از داخل لوله ها رد کنین. کافیه تمام اجزای فریم لوپ رو کنار هم بذارین ولی بهم متصل نکنین و بعد سیم رو از تک تک قطعات عبور بدین.

بله درسته ولی بخاطر این گفتم که دیگه این ده رشته سیم در بیرون از قاب با چسب نواری تبدیل به یک رشته شده و به هم چسبیده و مرتب در بیاد
پس در صورت لحیم کردن افت کیفیتی نباید پیش بیاد درسته؟
و اینکه سیم اگر از داخل لوله رد بشه آیا میشه زرورق آلمینیومی رو روی خود لوله پیچید دیگه درسته؟
با تشکر @};-

سه شنبه 17 شهریور1394 - 3:47pm
مدیر کل
مدیر کل

بهتره سیمها تکه نشن وگرنه لحیم کاری و بعد عایق کردن نقاط لحیم کاری شده هم زحمت بیشتری داره و هم ممکنه کمی افت بازدهی ایجاد کنه.
شیلد کردنش هم تفاوتی نداره. بله زرورق رو میشه دور تا دور لوله ها پیچید.

سه شنبه 17 شهریور1394 - 4:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بهتره سیمها تکه نشن وگرنه لحیم کاری و بعد عایق کردن نقاط لحیم کاری شده هم زحمت بیشتری داره و هم ممکنه کمی افت بازدهی ایجاد کنه.
شیلد کردنش هم تفاوتی نداره. بله زرورق رو میشه دور تا دور لوله ها پیچید.

جناب مهندس خیلی ممنون از لطفتون و اینکه مثل همیشه با صبر و متانت پاسخ میدین
خدا خیرتون بده @};-

سه شنبه 17 شهریور1394 - 4:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
سلام برهمه عزیزان
کسی لوپ 2در 2درست کرده ایا 6دور سیم 1.5 درست در میاد؟

برای لوپ 1در1 ایا 12دور مناسب هسن

اهم وهانریشون چقدر میشه

سه شنبه 17 شهریور1394 - 9:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure