انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:24pm

پاسخ به موضوع  [ 25 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 Re: لوپ.قاب لوپ.دسته تلسکوپی 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

A.D.H1360 نوشته است:
درود دوستان @};-
یکی از بهترین روشها واسه ساخت قاب لوپ روش وکیوم هست که من تقریبا همه ابزار لازم جهت ساخت یه نمونه خانگی دستگاه وکیوم رو تهیه کردم ومیتونم اونوبسازم اما بزرگترین مشکل که موجب توقف کار شده اینه که توشهرستان نتونستم ورق ABS یا چیزی جایگزین اون پیدا کنم =((
اگه دوستان نمونه ای رو که با کمترین قیمت بشه جایگزین ورق ABSکرد سراغ دارن ممنون میشم راهنمایی کنن ^:)^

سلام دوستان
A.D.H1360 عزیز لطفا اطلاعات کاملی از ابزارالاتی که گفتین بذارین
عکس هم لطفا بزارین.
ممنون @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 23 آذر1397 - 5:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

A.D.H1360 نوشته است:
درود دوستان @};-
یکی از بهترین روشها واسه ساخت قاب لوپ روش وکیوم هست که من تقریبا همه ابزار لازم جهت ساخت یه نمونه خانگی دستگاه وکیوم رو تهیه کردم ومیتونم اونوبسازم اما بزرگترین مشکل که موجب توقف کار شده اینه که توشهرستان نتونستم ورق ABS یا چیزی جایگزین اون پیدا کنم =((
اگه دوستان نمونه ای رو که با کمترین قیمت بشه جایگزین ورق ABSکرد سراغ دارن ممنون میشم راهنمایی کنن ^:)^

دورود بر A.D.H عزیز و همه ی بچه های گل سرزمین لاله های باژگون و استان های اطرافش @};- ،آقا خلاقیت در کم بود منابع هست و باتیز هوشی حتما شما مشکل رو حل می کنی ، به عنوان مثال الان که واقعا همه قطعات چینیه یک سری از ترانزیستور ها رو از بردهای خراب با زحمت درمیاریم و تست می کنیم چون ژاپن اصله کارکردش از قطعات نو بهتره و مرغوب تره . پس همیشه مطمعنا یک راه حلی هست ~O)
موفق باشی دوست گرامی

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

جمعه 23 آذر1397 - 8:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

Rooz نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
درود دوستان @};-

دورود بر A.D.H عزیز و همه ی بچه های گل سرزمین لاله های باژگون و استان های اطرافش @};- ،آقا خلاقیت در کم بود منابع هست و باتیز هوشی حتما شما مشکل رو حل می کنی ، به عنوان مثال الان که واقعا همه قطعات چینیه یک سری از ترانزیستور ها رو از بردهای خراب با زحمت درمیاریم و تست می کنیم چون ژاپن اصله کارکردش از قطعات نو بهتره و مرغوب تره . پس همیشه مطمعنا یک راه حلی هست ~O)
موفق باشی دوست گرامی

:-BD احسنت با مرام @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 28 آذر1397 - 10:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
bina نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
درود دوستان @};-

سلام دوستان
A.D.H1360 عزیز لطفا اطلاعات کاملی از ابزارالاتی که گفتین بذارین
عکس هم لطفا بزارین.
ممنون @};-

درود بر بینای عزیز وهمه زحمتکشان وکاربران انجمن @};-
بینا جان کلیت روش رو میتونید با یه سرچ ساده در آپارات ویوتیوپ ببنید!
اما جزعیات ساخت متشکل از دو بخش اصلی هست:
1-یک پمپ وکیوم(مکنده)پرقدرت جهت ایجاد خلاء که میشه از پمپ وکیوم ،پمپهای باد معمولی،کمپرسور کولر گازی ،کمپرسور یخچال وحتی درکارهای کوچیک جاروبرقی استفاده کرد که وقتی از کپرسوری مانند یخچال استفاده میکنید که دبی هوای کمی داره وممکنه تاخیر در زمان ایجاد خلاء منجر به سرد شدن وسخت شدن ورق پلاستیک شما بشه ونتونید شکل قالب رو درست روی اون پیاده کنید معمولا یک مخزن بزرگ مثلا مخزن خالی گاز فریون که به وفور هم پیدا میشه رو بین محفظه قالب گیری وکمپرسور قرار میدن وچند دقیقه زودتر کمپرسور رو روشن میکنن تا در داخل مخزن خلاء ایجاد بشه ودر لحظه انجام کار شیری(بهتره که از ولو{شیر برقی}استفاده بشه) رو که در ورودی مخزن(بین مخزن ومحفظه قالبگیری) قرار داره باز میکنن اینجور مکیده شدن هوا به داخل مخزن به همراه مکش کمپرسور خلاء سریع وقدرتمندی در کوتاه ترین زمان ممکن ایجاد میکنه تا شکل گیری
محصول نهایی در زمان داغ بودن ورق پلاستیک به بهترین شکل انجام بشه!
2-صفحه حرارتی که جهت گرم کردن ونرم کردن ورق پلاستیک استفاده میشه و واسه ساخت خیلی ساده کافیه چند المنت خطی مثل المنت هیتر خانگی یا.....در کنار هم بالای ورق پلاستیک گذاشت که با تابش گرما، دمای مناسب جهت گرم کردن وشکل پذیر کردن ورق پلاستیک رو تامین کنن که البته باروشهایی دیگه هم شدنیه اما چون یکنواخت بودن دما در کل سطح برای انجام صحیح کار دارای اهمیت بالای هست بهترین روش همین هست!
مابقی کار هم که در کلیپهای موجود در نت تاحدودی مشخص وبسته به امکانات وسلیقه شخصی میشه به روشهای گوناگون اونو اجرا کرد.
بنده نیز به دلیل مشغله بسیار زیاد وپیدانکردن ورق پلاستیک مناسب هنوز جهت ساخت و مونتاژ اقدامی نکردم ولی اگه واسه ساخت اقدام کردم عکس وفیلم ودرس پس دادن در محضر استاد هم به روی چشم ،بی منت وحسب انجام وظیفه در خدمت شما وهمه دوستان خواهم بود!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 28 آذر1397 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
Rooz نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
درود دوستان @};-

موفق باشی دوست گرامی

:-BD احسنت با مرام @};-

مخلص آقا مهدی گل مرد پرتلاش انجمن که با غیرت خودشون همیشه حظور داشتن و همه ی دوستان رو یاری دادن @};- @};- ، دم شما گرم

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

شنبه 1 دی1397 - 8:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 25 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure