انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 5:07am

پاسخ به موضوع  [ 56 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 لوپ عمودی یا استوانه ای 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

هنرجو نوشته است:
دوست عزیز حساسیت فلزجو به طلا خوبه‌ تو تست هوایی
با لوپ شصت یه النگو به قطر ۷ سانت و پهنای ۴ سانت رو تو یک متر سنس داشتم‌.به نظرم اگه جنس طلا بزرگتر باشه مثل سایر فلزات میتونه سنس شه .البته با هر نوع مدل لوپ قابل تایید اساتید.

مرسی دوست عزیز اما بحث من ربطی به دستگاه نداره بین اپراتورهای حرفه ای همیشه زمزمه هایی راجع به لوپ نوع پیچش شکل قالب جهت پیچش و نوع سیم مورد استفاده و قطر سیم و جنس سیم هست که معمولا کمتر کسی بلد هست مگر طرف یه عمر اپراتور حرفه ای پالسی باشه و حداقل یه دفغه بار طلای واقعی در اورده باشه من چند وقت پیش با همچین ادمی هم صحبت شده بودم و چون در مجلس عروسی بودیم طرف حرفای قشنگی میزد و وقتی بحث دستگاه پیش اومد و بعد لوپ صحبت های جالب تری کرد که من چند مورد از اونا رو تست کردم دیدم اره درست هست

جمعه 9 آذر1396 - 1:20am
مدیر کل
مدیر کل

فکر نمیکنم جهت پیچیدن لوپ یک مطلب اپراتوری باشه! این مسائل جنبه علمی داره و مربوط به ساختار و نحوه کارکرد فلزیاب هست که کاملا هم مبنای علمی داره. لذا این رو باید از کسی مثل بنده که فلزیاب طراحی کرده بپرسین! باید عرض کنم جهت پیچیدن هیچ تاثیری در کارکرد مونو لوپ ها نداره. هیچ تست و آزمایشی هم نمیتونین انجام بدین که نشون بده مثلا حساسیت یا برد در یک طرف از لوپ بیشتر از طرف دیگر هست. حالا به هر صورتی پیچیده بشه فرق نمیکنه. وانگهی نکته اخری که مطلب شما رو رد میکنه این هست که وقتی شما یک لوپ رو مثلا در جهت عقربه های ساعت میپیچین کافیه لوپ رو برعکس بگیرین تا جهت پیچیدنش تبدیل به خلاف عقربه های ساعت بشه!!! پس فقط این بحث باقی میمونه که کدوم طرف لوپ به سمت زمین باشه! این هم عرض کردم تفاوتی نداره.
در مورد طلا هم لطف کنین بخش مربوط به سنس طلا در راهنمای فلزیاب فلزجو رو با دقت بخونین.

جمعه 9 آذر1396 - 1:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
فکر نمیکنم جهت پیچیدن لوپ یک مطلب اپراتوری باشه! این مسائل جنبه علمی داره و مربوط به ساختار و نحوه کارکرد فلزیاب هست که کاملا هم مبنای علمی داره. لذا این رو باید از کسی مثل بنده که فلزیاب طراحی کرده بپرسین! باید عرض کنم جهت پیچیدن هیچ تاثیری در کارکرد مونو لوپ ها نداره. هیچ تست و آزمایشی هم نمیتونین انجام بدین که نشون بده مثلا حساسیت یا برد در یک طرف از لوپ بیشتر از طرف دیگر هست. حالا به هر صورتی پیچیده بشه فرق نمیکنه. وانگهی نکته اخری که مطلب شما رو رد میکنه این هست که وقتی شما یک لوپ رو مثلا در جهت عقربه های ساعت میپیچین کافیه لوپ رو برعکس بگیرین تا جهت پیچیدنش تبدیل به خلاف عقربه های ساعت بشه!!! پس فقط این بحث باقی میمونه که کدوم طرف لوپ به سمت زمین باشه! این هم عرض کردم تفاوتی نداره.
در مورد طلا هم لطف کنین بخش مربوط به سنس طلا در راهنمای فلزیاب فلزجو رو با دقت بخونین.

چشم مهندس

جمعه 9 آذر1396 - 2:27am
مدیر سایت
مدیر سایت

هنرجو نوشته است:
مهدی جان یه کم توضیح میدین .
یعنی با این تنظیمات این برد رو داشتین .و اگه یه کم تنظیمات رو تغییر بدین افت برد شدید دارین یا در حد چند سانت.
بنده هم با فرکانس ۸۰ و پالس ۲۶۰ تو تست زیر خاک همچین موردی داشتم که با این تنظیم دستگاه انگاری هنگ بوق زدن درست بالا سر فلز داشت که فلزی رو که نهایت یک متر سنس داشت لوپ رو که بالا میکشیدم تا یک و نیم بوق میزد .
ولی با یه کم تغییر چند عددی هنگ بوق درست میشد و باز رو یک متر سنس داشتم.

سلام
من متوجه نشدم که چه اندازه فلزی رو زیر خاک در چه عمقی سنس داشتید ؟
فلزجو فلزات دفینه شده رو زیر خاک خیلی بهتر از جی پی و لورنز سنس میکنه ، فقط با توجه به دمای هوا و رطوبت خاک مقداری تنظیمات باید تغیر بکنه تا کیفیت سنس خوبی داشته باشید ، مثلا در خاکی که بارون زده و خیس هست اپراتوران حرفه ای همیشه توصیه میکنن که اصلا نقطه زن نزنید و بیرون نرید چون رسانایی خاک بالاست و سیستم بی ثباتی میکنه و برای پیدا کردن ثبات خوب مجبورید قدرت و فرکانس رو پائین بیارید و برد زیادی کم میکنه !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 12 آذر1396 - 3:34pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سنه دژ نوشته است:
خواهش می کنم
میدونم که درجه حساسیت پائین بوده و چنین بردی با این درجه ، نتیجه ی خوبیه .
اگر بخاطر تراکم امواج ، بر روی خاک ، مجبور به کم کردن حساسیت نشوید مشکلی نیست
برای افت برد نیز ، بنظر بنده چیزی حدود 230 رو در خاک برد خواهید داشت . جنس خاک نیز بی تاثیر نیست

البته این تست قبل از شروع سرمای هوا گرفته شد که راضی کننده بود ، ولی در سرمای فعلی هوا اصلا به این برد نرسیده ولی فلزجو تونست با عدد میتر 30 فلز 20 سانتی مفرقی جدید رو در عمق 1/40 سانتی خاک رو بخوبی سنس کنه با حساسیت 8 ، البته خاک رطوبت بالایی داشت یک روز بعد از بارش باران !

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 12 آذر1396 - 3:40pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ahamraj نوشته است:
باسلام
استاد مهدی اون لوپ 50 سانتی رو چند دور پیچیدین؟
سپاس از شما

18 دور سیم 070 لاکی اهم حدود 1/5

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 12 آذر1396 - 3:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام برای لوپ 35 به صورت عمودی از چه سیمی وچند دور استفاده کنم.
ظفیت 350 تا 400 بشه
اهمش 1.3 تا 1.5
با تشکر

برای تهیه قاب لوپ ولوپ ودسته تلسکوپی به لینک زیر مراجعه نمایید
https://t.me/joinchat/EbJXtUMD3cUynlOqO2J6yw

جمعه 17 آذر1396 - 12:45pm
مدیر کل
مدیر کل

برای لوپ 35 استوانه ای 20 الی 21 دور سیم لاکی 0.6 مناسب هست.

جمعه 17 آذر1396 - 1:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس

برای تهیه قاب لوپ ولوپ ودسته تلسکوپی به لینک زیر مراجعه نمایید
https://t.me/joinchat/EbJXtUMD3cUynlOqO2J6yw

یکشنبه 19 آذر1396 - 10:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

komiser نوشته است:
ممنون مهندس

دوستان می خواهم تجربه ی خودم رو بگم بنده یه لپ استوانه ای 35 سانتی درست کردم که تازگیها داخل خانه ای که گمان میرفت چی پی 5000 زدیم البته صاحب دستگاه کار بلد نبود و من کار کردم جای را میگرفت ولی نقطه مرکز زیاد واضع نبود با فلز جو واضعتر بود با قدرت بسیار بالا بعد کندن در عمق 30 سانت یه نعل زنگ زده بود منظور راحتی کار با فلز جو وقدرت بهتر بود

شنبه 25 آذر1396 - 6:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 56 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure