انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:55am

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 کویل دستگاه های vlf 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
مهندس حمید با عرض پوزش یه سوال داشتم
ایا کویل یه دستگاه وی ال اف را میشه برای دستگاه دیگه استفاده کرد؟

سکه یابی
https://telegram.me/sekeyabi

یکشنبه 2 بهمن1395 - 2:34am
مدیر کل
مدیر کل

خیر! لوپ دستگاه وی ال اف برای سیستمهای پالسی طبیعتا بهیچ وجه قابل استفاده نیست. اما موردی که در وی ال اف ها وجود داره این هست که تقریبا در همه موارد لوپ یک دستگاه وی ال اف با دستگاه وی ال اف از مارک و مدل دیگر هم سازگاری نداره.

یکشنبه 3 بهمن1395 - 7:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز یه سوال پرسیدم تو تایپیک فلزیاب vlfفورتون جواب ندادن ایا میشه یه لوپ45 یا60 برای این فلزیاب ساخت چون تو تایپیکها ندیدم نه توضیحی بود نه اموزشی اگه میشه زحمتی بکشید ممنون میشم با سپاس از شما

سه شنبه 24 اسفند1395 - 5:51pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در خصوص اون مدار خاص که طبیعتا باید کسانی کمک کنن که تجربشو داشته باشن. بخصوص که لوپ سیستمهای وی ال اف تا حد زیادی بستگی به مدارش هم داره و اصل داستان که تنظیم و نال کردن لوپ هست باز در مدارات مختلف روش متفاوتی داره.
با توجه به روش سنس حرکتی در سیستمهای وی ال اف عملا امکان ساخت لوپ از حدی بزرگتر وجود نداره! این مساله بلحاظ ساخت خود لوپ نیست چرا که در تئوری میشه لوپ رو با هر سایزی ساخت هر چند تنظیمش مشکل تر میشه ولی مساله اساسی این هست که دیگه در عمل نمیشه بهره برداری مناسبی از لوپهای بزرگ با روش سنس حرکتی داشت! لذا حداکثر سایز لوپی که در سیستمهای وی ال اف میبینید حدود 45 سانت یا 18 اینچ هست.

سه شنبه 24 اسفند1395 - 6:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اخه مشگل اینجاست که تو انجمن اموزش همون لوپ 45 برای این فلزیاب هم نیست حداقل من ندیدم کل تایپیک اون نبود مهندس جان ببخشید وقتتونو گرفتم کاش دوستان همت میکردن هر تایپیکی رو که باز میکنن با پروژه های جدید به سرانجام برسونن نه نصفه راه ولش کنن خداییش اگه تایپیک خوب بود فقط فلز جو پالسی خودتون بود چون همت پشت اون پروژه بود به همین خاطر شده یکی از بهترین پروژه فلزیاب تو کشور البته به نظر بنده اگه در مورد لوپ 45 تایپیکی بوده که بدرد این فلز یاب فورتون بخوره یا مقاله ای چیزی هست ممنون میشم لطف کنید بفرمایید مهندس سوال اخرم اینه من در کنار فلزیاب انجمن و ردیاب میخام vlf فورتون و اون دستگاه زمین شناسیو هم اسمبل کنم نظرتون رو میخاستم بدونم چون برام با ارزشه ممنون از شما

سه شنبه 24 اسفند1395 - 6:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب مطرح کردن مدار یک مساله هست و به سرانجام رسوندنش مساله دیگری هست که نه تنها در مورد دوستان ما بلکه در اغلب سایتهای خارجی هم کمتر دیده میشه این مساله به نحو احسنت انجام بشه!
در مورد لوپ فروچیون باید چند دوستی که روی اون مدار کار کردن و بعضا مانور زیادی هم روی عملکردش داشتن کمک بکنن.
اگر نظر بنده رو بخواین برای دفینه یابی فلزیاب وی ال اف چندان کمک کننده نیست و حتی تفکیکش هم چیزی فراتر از پالسی فلزجو نیست! اما شاید بهتر باشه خودتون در عمل کارکرد وی ال اف ها رو ببینین شاید بدردتون بخوره.
سیستم زمین شناسی بیشتر بدرد تشخیص حفره های بزرگ میخوره. اپراتوری نسبتا مشکلی هم داره که در طول تاپیک مربوطه ملاحظه میکنین. بنظر من پالسی فلزجو برای پیدا کردن حفره های در عمق کم هم میتونه کاربرد داشته باشه. اما اگر واقعا دنبال سنس حفره و اتاقک در عمق بالا باشین سیستم زمین شناسی بهترین دستگاه هست.

سه شنبه 24 اسفند1395 - 6:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

@};- @};- @};- @};- :x :x واقعا گلی مهندس

سه شنبه 24 اسفند1395 - 6:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure