انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 11:50pm

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 آیا برای لوپ میشه از سیم نقره استفاده کرد؟ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب میشه برای پیچیدن لوپ از سیم نقره ک واسه دستگاههای لورنز استفاده میشه استفاده کرد.آیا بهتره.واسه fpi میخام.ممنون

چهارشنبه 9 دی1394 - 4:48pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
alamut777 عزیز اتفاقا این نوع سیمها کیفیت بهتری نسبت به سیم مسی دارن و قابل استفاده هستش.
البته توی تاپیکهای مربوطه هم کابلهای مختلفی توسط کاربرا مورد آزمایش قرار گرفته .
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 9 دی1394 - 5:25pm
مدیر کل
مدیر کل

سیم نقره شاید حدود 5 درصد مقاومت کمتر از سیم مس مشابه خودش داشته باشه که اصلا تاثیر محسوسی نداره و کمی هم از نظر اثر پوستی با مس تفاوت داره که اون هم بدلیل فرکانسهای پایینی که ما در فلزیاب پالسی باهاش سر و کار داریم اهمیتی نداره. لذا سیم به صرف نقره بودن نمیتونه تاثیر محسوسی در کیفیت فلزیابی داشته باشه و سیم مسی با کیفیت در مجموع بهتر و ارزانتر هم هست.
بنده نوعی سیم نقره اندود نظامی با روکش تفلون نسوز رو برای لوپ عنکبوتی تست کردم که نتیجه مطلوبی نداشت و دیلی اتوماتش 30 شد! در واقع مساله بیشتر روکش سیم هست که اگر حالت خازنی رو افزایش بده دیلی لوپ بالا میره و مطلوب ما نیست.

چهارشنبه 9 دی1394 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوست من نقره خالص که فکر نکنم باشه ولی نقره اندوده که هست من استفاده کردم با نمره 0.7 دهم مقاومت لوپ 1در1 شده 0.9 12 دور هانریم شده 450 بنظر خودم عالی شده

چهارشنبه 9 دی1394 - 6:38pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
سیم نقره شاید حدود 5 درصد مقاومت کمتر از سیم مس مشابه خودش داشته باشه که اصلا تاثیر محسوسی نداره و کمی هم از نظر اثر پوستی با مس تفاوت داره که اون هم بدلیل فرکانسهای پایینی که ما در فلزیاب پالسی باهاش سر و کار داریم اهمیتی نداره. لذا سیم به صرف نقره بودن نمیتونه تاثیر محسوسی در کیفیت فلزیابی داشته باشه و سیم مسی با کیفیت در مجموع بهتر و ارزانتر هم هست.
بنده نوعی سیم نقره اندود نظامی با روکش تفلون نسوز رو برای لوپ عنکبوتی تست کردم که نتیجه مطلوبی نداشت و دیلی اتوماتش 30 شد! در واقع مساله بیشتر روکش سیم هست که اگر حالت خازنی رو افزایش بده دیلی لوپ بالا میره و مطلوب ما نیست.

آقا حمید شما خیلی گلی اینو از ته دل میگم خدا همیشه حفظت کنه داداش.خداقوت

چهارشنبه 9 دی1394 - 7:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:

مهندس بنده از نوع مشابه سیمی شما فرمایش کردید تهیه و تست کردم دیلی اتو روی 21 شد لوپ 60 و حدود 5 درصد بردش بیشتر بود .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 14 بهمن1394 - 1:16am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
بله عرض کردم روکش این سیمها خیلی مهم هست وگرنه دیلی لوپ در حد محسوسی بالا میره! ولی سیمی که شما استفاده کردین حتما روکش مناسبی داشته. در این صورت احتمال جوابدهی اندکی بهتر وجود داره. شاید حداکثرش همین 5 درصد باشه!

پنج شنبه 14 بهمن1394 - 1:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure