انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 11:41am

پاسخ به موضوع  [ 18 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 استفاده از لوپ های شرکتی برای FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فیلمی که جناب مهرداد مینلب گذاشتند رو دیدم . در کویل های کویلتک هم از شیلد گرافیتی استفاده شده . اما یه سوال . این شیلد به جز اینکه میتونه نویز رو کامل حذف کنه . آیا روی سنس ذرات هم تاثیر گذار هست ؟

دوستان تا اینجا فعلا تصمیم دارم یه 22 اینچ مونو کویلتک برا کاوش و یه 14 اینچ مونو هم برا سنس داخل چاله تهییه کنم .

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 23 آذر1394 - 7:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوستان من مدار فاز جو رو دارم و یه لوپ 22 مونو نیز دارم
و یه لوپ 1در1 با سیم 0.7 نقره اندود و شیلد شده .
من یه جای رو با این لوپ 22 سنس کردم حالا دقیقا مشخصات یادم نیست ولی یادم که خیلی قوی بود . وقتی با لوپ یک در یک همون جا رو کاوش کردم خیلی ضعیف سنس کرده بعد از 120 سانت حفاری به سنگ آهن و مقداری سفال و استخوان رسیدم
در ضمن همون جا رو با جی پی با لوپ دبل دی سنس نداشتن ساکت بود ولی با لوپ مونو 22 باز با جی پی حالت نویز داشتم همین باعث شد فکر کنم که تو عمق هست(نسبت به اینکه می دونستم فلز جو قدرت بیشتری داره) ولی هیچ توجیه برای سنس لوپ 1در 1 نداشتم تا اینکه حفاری کردم
بنظر من بهتر لوپ 1در 1 لورنز تهیه کنید چون هم قیمت هم هستند دوما لوپ بزرگتر به ذرات حساسیت کمتر دارد دلیلش این بود

دوشنبه 23 آذر1394 - 7:46pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

amir1377 نوشته است:
فیلمی که جناب مهرداد مینلب گذاشتند رو دیدم . در کویل های کویلتک هم از شیلد گرافیتی استفاده شده . اما یه سوال . این شیلد به جز اینکه میتونه نویز رو کامل حذف کنه . آیا روی سنس ذرات هم تاثیر گذار هست ؟

دوستان تا اینجا فعلا تصمیم دارم یه 22 اینچ مونو کویلتک برا کاوش و یه 14 اینچ مونو هم برا سنس داخل چاله تهییه کنم .

بله بارها خدمت دوستان تاکید کردم اصلا بیشتر تاثیر شیلد روی اثرات زمینی هست که خودش به چند بخش تقسیم میشه و قبلا توضیحش رو دادم. حتی اگر به نویز هم باشه برخی نویزها به ویژه فرکانس پایین از طریق خود زمین بهتر منتقل میشن و وقتی لوپ نزدیک زمین گرفته میشه تاثیر منفی میذارن. لذا بحث نویزهایی که از طریق هوا منتقل میشه اصولا در محیط کاوش چندان مطرح نیست. شیلد به حذف برخی ذرات و اثرات مغناطیسی زمین هم کمک میکنه. البته شیلد نقش کمکی داره و اصلا اینطور نیست که این اثرات رو کلا حذف کنه.

دوشنبه 23 آذر1394 - 8:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت

طی مکالمه ای که با جناب کرمی از اپراتوران حرفه ای جی پی هستن داشتم ، ایشون عنوان داشتن که لوپ مونوی مینلب حساسیت زیادی به ذرات داره هم برای جی پی و هم برای فلزجو

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 23 آذر1394 - 10:33pm
مدیر کل
مدیر کل

این مطلب عادی هست و توسط خود مینلب توضیح داده شده! استفاده از لوپ دابل دی به همین جهت هست هر چند برد کمتری داره. مساله مذکور در خصوص همه لوپهای مونو صادق هست. با این حال لوپهای مونوی مینلب وضعیت بهتری دارن.

دوشنبه 23 آذر1394 - 10:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
طی مکالمه ای که با جناب کرمی از اپراتوران حرفه ای جی پی هستن داشتم ، ایشون عنوان داشتن که لوپ مونوی مینلب حساسیت زیادی به ذرات داره هم برای جی پی و هم برای فلزجو

دوست عزيز يعني لوپ هاي مينلب از لوپ هايي كه خود ما برا سيستم هامون ميسازيم بدتر هست؟لا اقل مطمنيم كه شيلد مقاومي داره و به دليل داشتن اهم و ظرفيت پايين تر با پهناي پالس هاي كمتر هم جواب ميده . در نتيجه سنس فلزات غيراهني مثل طلا و مس بيشتر وحساسيت به زمين هم كمتر ميشه.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

سه شنبه 24 آذر1394 - 9:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان لوپ 1*1 لورنز به سيستم فلزجو ميخوره ؟ اگر بله كه دوستان تا الان كسي تست عملي گرفته ؟ ممنون ميشم اگر كسي تست گرفته نتيجه رو اعلام كنه .

چهارشنبه 25 آذر1394 - 10:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
دوستان لوپ 1*1 لورنز به سيستم فلزجو ميخوره ؟ اگر بله كه دوستان تا الان كسي تست عملي گرفته ؟ ممنون ميشم اگر كسي تست گرفته نتيجه رو اعلام كنه .

یعنی کسی لوپ 1*1 لورنز رو تست نکرده ؟ ~X(

دوشنبه 30 آذر1394 - 10:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 18 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure