انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 10:08am

پاسخ به موضوع  [ 275 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28  بعدی
 آموزش ساخت لوپ یک متری برای فلزیاب پالسی فلزجو 
نویسنده پیغام

با سلام خدمت اساتید

بنده نیاز به لوپ ۲*۲ با کیفیت دارم... بنظر شما ساخت به روش ذیل میتونه نتیجه خوبی داشته باشه؟؟

فریم ۲*۲
۷ دور مغزی کابل rg58 که از شیلد و روکش جدا شده باشد ،
داخل وارنیش به قطر ۳۰ یا ۲۵

آیا ضرفیت لوپ مناسب میشه ؟؟

جمعه 11 فروردین1396 - 12:35pm
مدیر کل
مدیر کل

بنظر من باید جواب خوبی بده. از نظر ظرفیت مشکلی نداره.

جمعه 11 فروردین1396 - 1:16pm

خیلی متشکرم استاد @};-

جمعه 11 فروردین1396 - 5:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمیدسلام خسته نباشید
استادیه مقدارازچگونگی استفاده ازسیم لیتزروتوضیح میدین مثلابرای لوپ 60ازسیم0.7میل استفاده میشه سیم لیتزبایدکلش تولوپ 60 0.7میل بشه یانه کلاقضیه یه چیزدیگست
بعددرموردزخیم بودن روکش فریمای بزرگ این روکش بایدحداقلش چندمیل باشه چون این فریمارونمیشه توخونه تست کردحتمابایدتوفزای بازچکشون کردمن 1.5ساختم اندوکتانس واهمش درسته ولی اززرفیت خازنی واعدادش خبری ندارم بایدببرم توفضای باز
ممنون اگرتوضیح بدین

جمعه 11 فروردین1396 - 11:53pm
مدیر کل
مدیر کل

استفاده از سیم لیتز فرق خاصی با سیم های دیگه نداره. پس وقتی میگیم برای لوپ 60 سیم 0.7 میل مناسبه اگر سیم لیتز هم باشه باید ضخامت مجموع رشته های داخلش در همین حد باشه. سیم 0.7 معادل استاندارد AWG 21 هست. در واقع سیم لیتز شبیه یک سیم افشان هست با این تفاوت که رشته های داخلش روکش نازکی دارن و نسبت به هم عایق هستن! لذا باید در لخت کردن دو سر سیم دقت بیشتری بخرج بدین چون تک تک رشته ها باید لخت بشن و بعد لحیمکاری بشن.
برای فریم های بزرگ سیمی که مغزی اون حدود 1 میل و با احتساب روکش 3 میل یا بیشتر ضخامت داشته باشه جواب خوبی میده.

شنبه 11 فروردین1396 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادعزیزممنونم لطف کردین جواب دادین

شنبه 11 فروردین1396 - 12:07am

سلام مهندس جان خسته نباشید
برای ساخت لوپ 1*1 طبق فرمایش شما از ۱۰ دور سیم افشان ۱*۱همدان استفاده کردم ،سوالم این بود که موقعه پیچیدن سیم ،سیمها به صورت نامنظم در میاد یعنی به ترتیب پشت سر هم قرار نمی گیره که در نهایت با لنت دورش رو پوشوندم ولی در لوپ عنکبوتی سیمها به ترتیب پشت سر هم قرار میگیره،ایا این ترتیب سیمها در لوپ ۱*۱ مهم است و باید چی کار کرد؟
با تشکر فراوان از شما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

.No matter how the speed of light is high , Darkness is one step ahead

یکشنبه 7 خرداد1396 - 7:13am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
هر چه سیمها منظم تر باشن بهتره. ولی لازم هم نیست زیاد وسواس بخرج بدین! کمی زیر و رو شدن سیمها آنچنان تاثیر منفی نداره. اما در مورد لنت پیچیدن باید دقت کنین اگر نوع لنت خوب نباشه یا با فشار کمتر و بیشتر از حدی مشخص لنت بپیچین ثبات لوپ و حتی عملکرد سنس و تفکیک اون به مشکل بر میخوره. در خصوص فریمهای بزرگ هم عرض کردیم که باید از سیمی با روکش ضخیم استفاده بشه. علتش ایجاد فاصله بین مغزی سیمها بود! پس اگر شما با لنت سیمها رو بیشتر به هم نزدیک کنین حداقل برای بخش تفکیک جواب خوبی بدست نمیاد.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 1:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید عزیز خوب و سلامت هستین انشاالله
مهندس این سوالات ما خستتون کرد میدونم شرمنده

من میخام یک لوپ یک در یک واسه یه دستگاه پالسی درست کنم که اهمش حدود 2 اهم دربیاد من برای فلزجو از سیم یک میل استفاده کردم حالا بهترین روش برای لوپ با اهم 2 اضافه کردن دور بهتره یا استفاده از سیم نازکتر مثل 75 منظورم اینه که کدوم روش بهتره که هم ثبات و عمق زنی خوب باشه هم زیاد سنگین نشه ؟ ممنون @};- @};-

شنبه 3 تیر1396 - 12:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
طبیعتا برای افزایش مقاومت کویل توام با دستیابی به نکاتی که فرمودین تنها راه استفاده از سیم نازک تر هست. برای فریم 1 متری با مقاومت حدود 2 اهم باید از 10 دور سیم با ضخامت مغزی حدود 0.7 میل استفاده کنین.

شنبه 3 تیر1396 - 2:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 275 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure