انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 1:35pm

پاسخ به موضوع  [ 275 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 28  بعدی
 آموزش ساخت لوپ یک متری برای فلزیاب پالسی فلزجو 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از اساتید بابت راهنمایی خوبشون

یه سوال در مورد لوپ 1*1 اینه چه مقدار سیم برای این کار لازمه 40 متر یا بیشتر؟ :)

پنج شنبه 5 آذر1394 - 8:44pm
آواتار کاربر

سلام من عضو جدید هستم
میبخشید میشه یه دستور العمل جامع به من بدید برای ساخت فلز یاب متشکرم
این ایمیل من هست gholamyhossein@gmail.com

اگه میشه واسم ایمیل کنید سپاسگذارم

علم مثل شمع میمونه!

جمعه 6 آذر1394 - 5:11pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اگه منظورتون از (دستورالعمل جامع) ، ساخت بهترین مدار ممکن ، هست . به تایپیک فلزیاب پالسی فلزجو مراجعه کنید و بهترین پالسی قابل ساخت را بسازید :ymhug: فایلهای راهنما در صفحه اول تایپیک قرار دارد .

راستی مواظب باشید که یوز پلنگتون با یوز پلنگ استاد پارسی بهم نخورن که دلخوری پیش نیاد :D

لا اله الا هو

شنبه 7 آذر1394 - 10:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز مشخصات لوپ45 سانتی با سیم افشان یک میل 36سانت قطر داخلی 23دور 415 اندوکتانس 15 تا شیار سوال اولم اینه که این مشخصات درسته ؟دوم اینکه تو یکی از تایپیکا خوندم کویل های بالای 35 سانت بهتره از سیم یک میل افشان باشه حالا تو یه تایپیک دیگه نوشته بودن از سیم یک میل افشان استفاده نشه حالا موندم استفاده کنم یا نه ضمنا سیم یک میل همدان گرفتم کیفیت بسیار خوبی داره کلافش 1.9اهم مقاومت داره قطرشم حدوده 2.2میله مهندس بابت همه زحماتی که میکشید متشکرم بویژه مدار پالسی که طراحی کردید منم یکی از روش کپی کردم مونده یه کویل خوب که تستش کنم( بازم ممنون)

شنبه 28 آذر1394 - 10:45pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. ممنون. خسته نباشین.
البته سیم 1 میل برای لوپ 45 شاید کمی ضخیم باشه ولی بهرحال جواب میده و سایر مشخصات لوپ شما هم خوبه.
بنظر من تا خود سایز 45 سانت سیم 0.8 مناسب تر هست و برای لوپ بزرگتر از این سایز سیم 1 میل استفاده کنین بهتره. سیم افشان بخودی خود مساله ای نداره. بحث بیشتر سر روکش سیم هست! برای لوپهای کوچکتر عنکبوتی اگر سیم افشان روکشدار باشه طبیعتا اختلاف قطر داخلی و خارجی لوپ افزایش پیدا میکنه که این به منزله اندکی افت برد خواهد بود. در صورتیکه در لوپهای بزرگتر هم بلحاظ ابعاد و هم تعداد دور کمتر سیمهایی که لازم داره این مساله بروز نمیکنه. در واقع برای لوپهای کوچکتر بشرطی که جنس روکش سیم نازکتر باشه فرق محسوسی بین سیم لاکی و افشان نیست.

شنبه 28 آذر1394 - 11:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید ببخش بازم میخام وقتتو با یه سوال بگیرم سیم مفتولی گیر اوردم ضخامتش1میله خوده مس داخلش 8دهمه مقاومتش 1اهمه البته برا 32 متر احساس میکنم زیاده ولی بهرحال میخام بصورت تخت ببپیچمش مشخصاتش همون مشخصات لوپ عنکبوتیه یا فرق داره فاصله بین سیمها رو چند بگیرم قطر داخلیشو با تعداد دور و کلا بقیه راهنماییا لازمو اگه میشه ببخشید تو هیچ کدوم از تایپیکا در مورده لوپ تخت توضیح کاملی در این ضمینه نداده بودن این بود که مزاحم جنابعالی شدم خواستم با مشخصات لوپ عنکبوتی بپیچم گفتم شاید تغییری هرچند جزیی لازم باشه عذر خواهی میکنم بازم راستی مهندس 1اهم مقاومت واسه 32متر سیم زیاد نیست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 30 آذر1394 - 12:07am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
البته تاپیک مربوط به لوپ 1 متری هست! میتونستین در تاپیکهای لوپ تخت و عنکبوتی که در همین بخش لوپ و کوئل هست مطرح کنین.
این مقاومت برای سیم 0.8 درسته. مشخصات پیچیدن لوپ عنکبوتی هم با لوپ تخت از نظر تعداد دور فرق محسوسی نداره. باز هم تاکید میکنم مشخصات دقیق لوپ برای مدار پالسی فلزجو اهمیتی نداره.

سه شنبه 30 آذر1394 - 12:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید عزیز سلام و عرض ادب من دو مدل کابل گیر اوردم rg59 کرمان کابل و کابل میکروفون مارکه کارینا ولی متاسفانه تو هر دو تاش ار فویل المینیوم استفاده شده عکساشو گذاشتم با کانکنتور اگه میشه نظرتونو بهم بگید ممنون میشم

چهارشنبه 9 دی1394 - 9:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ای هم عکس کابل میکروفون و کانکتور

چهارشنبه 9 دی1394 - 10:58pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اشکالی نداره از همون کابل RG59 استفاده کنین. اگر احیانا مشکل حادی داشت میتونین نوع دیگشو بگیرین.

چهارشنبه 9 دی1394 - 11:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 275 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 28  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure