انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:41pm

پاسخ به موضوع  [ 275 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 28  بعدی
 آموزش ساخت لوپ یک متری برای فلزیاب پالسی فلزجو 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
koohyar نوشته است:
shayanii نوشته است:
koohyar نوشته است:
درود
دوست عزیز والا بنده تا حالا از این نوع سیم استفاده نکردم ولی اطلاعات روی کاور نشون میده که سیم کیفیت خوبی داره
بنده همونطور که قبلا هم گفتم سیم همدان رو بسیار مرغوب دیدم و اگر ازش استفاده کنید قطعا نتیجه ی خوبی میگیرید.
درمورد نحوه ی پیچیدن دیگه از شما بعید بود، بنده که در پست اول همین تاپیک بصورت پی دی اف همراه با تصویر نحوه ی ساخت لوپ یک متری رو با تمام جزییات آموزش دادم میتونید از صفحه ی اول دانلود کنید.
پیروز باشید.

سلام جناب کوهیار عزیز ممنون برای پاسختون @};-
اختیار دارید کوهیار عزیز بنده اول روز که شما زحمت کشیدید وپی دی اف رو گذاشتید دانلود کردم.
ولی منظورم من ی چیز دیگه بود چون این سیمهای روکار دورشته هستند و سوال بنده این بود که آیا باید سیمهارو ازهم جدا کنم و تک رشته پیچیده بشه یا خیر باید دورشته و باهم سری بشن و بپیچم؟ و دراصل چند متر و چند دور لازمه ؟
ممنون خسته نباشید.

درود
خواهش میکنم
نه نیازی به دوتاش نیست شما جداش کن و از یه رشتش استفاده کن و 10 دور بپیچ
پیروز باشید

ممنون جناب کوهیار عزیر
رشته باشه ظرفیتش پایین نمیاد ؟ چون اون دوستی که استفاده کرده گفته 2 رشته سیم رو سری کرده و به صورت موازی سیمهارو کنارهم پیچیده.
کوهیار عزیز ببخشید چون من اهم متر یا سلف سنج ندارم ظرفیتشو بگیرم منون میشم بیشتر راهنمایی کنید.

دوشنبه 12 مرداد1394 - 5:47am
مدیر سایت
مدیر سایت

shayanii نوشته است:
koohyar نوشته است:
درود
خواهش میکنم
نه نیازی به دوتاش نیست شما جداش کن و از یه رشتش استفاده کن و 10 دور بپیچ
پیروز باشید

ممنون جناب کوهیار عزیر
رشته باشه ظرفیتش پایین نمیاد ؟ چون اون دوستی که استفاده کرده گفته 2 رشته سیم رو سری کرده و به صورت موازی سیمهارو کنارهم پیچیده.
کوهیار عزیز ببخشید چون من اهم متر یا سلف سنج ندارم ظرفیتشو بگیرم منون میشم بیشتر راهنمایی کنید.

خیر مشکلی پیش نمیاد
شما حتی اگر بصورت دو رشته هم بپیچید درنهایت سرهارو به هم وصل میکنید و تبدیل به یک رشته میشه! پس برای جلوگیری از زحمت بیشتر و لحیمکاری بهتره از ابتدا از یک رشته استفاده کنید که لحیمکاری اضافه هم نداشته باشید.
خیلی سادست و شما بدون نگرانی شورع کنید و 10 دور بپییچید ، به همین راحتی!
نیازی هم به سلف متر نیست ! اگر مطابق فایل نکات رو رعایت کنید ظرفیتش دقیق در میاد ، حالا چند میکرو بالا یا پایین تاثیری در نتیجه نخواهد داشت.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 12 مرداد1394 - 8:25am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام جناب کوهیار
جهت ساخت دسته لوپ از عصای کامل که در کالا پزشکی موجود هستش استفاده بشه مشکلی هست؟
و اگه بخوام از پیچ و مهره پلاستیکی جهت وصل کردن اِنتهای عصا به لوپ استفاده کنم از کجا میشه این نوع پیچ و مهرها ی پلاستیکی رو تهیه کرد؟

دوشنبه 12 مرداد1394 - 1:26pm
مدیر سایت
مدیر سایت

hitman-666 نوشته است:
با سلام جناب کوهیار
جهت ساخت دسته لوپ از عصای کامل که در کالا پزشکی موجود هستش استفاده بشه مشکلی هست؟
و اگه بخوام از پیچ و مهره پلاستیکی جهت وصل کردن اِنتهای عصا به لوپ استفاده کنم از کجا میشه این نوع پیچ و مهرها ی پلاستیکی رو تهیه کرد؟

درود
دوست عزیز اگر تمام دسته و لولش از پلاستیک باشه خیر مشکلی پیش نمیاد ولی جنس لوله ها برای استحکام از آلومینیم هست و این واضحه که نمیشه ازش استفاده کرد.
پیچ و مهرهپلاستیکی رو هم والا نمیدونم از کجا میشه تهیه کرد ولی بلاخره جوینده یابنده هست واگر بگردید قطعا پیدا یکنید.
پیروز باشید

صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 12 مرداد1394 - 4:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

koohyar نوشته است:
پیچ و مهره پلاستیکی رو هم والا نمیدونم از کجا میشه تهیه کرد ولی بلاخره جوینده یابنده هست واگر بگردید قطعا پیدا یکنید.
پیروز باشید

تهران-چهار راه حسن آباد. کارگاههای ساخت پیچ و مهره هستن. ممکنه بعضی جاها آمادش گیرتون بیاد ولی معمولاً سایز مناسب برای کارای ماها به صورت آماده موجود نیست و باید سفارش بدید. بنده که 2 سال پیش یه چندتایی سفارش دادم و جنس واقعاً خوبی هم زدن. کمتر از 5 عدد هم نمیزدن و اونموقع دونه ای 30000 تومن زدن. خوب دیگه. وقتی یه چیزی کم و انحصاری باشه شرایط سوءاستفادش هم مهیّاست. :( ممکنه جایی هم پیدا بشه همین الانش کمتر از نصف این قیمت بزنه. همه چیز ممکنه.

سه شنبه 13 مرداد1394 - 10:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
koohyar نوشته است:
پیچ و مهره پلاستیکی رو هم والا نمیدونم از کجا میشه تهیه کرد ولی بلاخره جوینده یابنده هست واگر بگردید قطعا پیدا یکنید.
پیروز باشید

تهران-چهار راه حسن آباد. کارگاههای ساخت پیچ و مهره هستن. ممکنه بعضی جاها آمادش گیرتون بیاد ولی معمولاً سایز مناسب برای کارای ماها به صورت آماده موجود نیست و باید سفارش بدید. بنده که 2 سال پیش یه چندتایی سفارش دادم و جنس واقعاً خوبی هم زدن. کمتر از 5 عدد هم نمیزدن و اونموقع دونه ای 30000 تومن زدن. خوب دیگه. وقتی یه چیزی کم و انحصاری باشه شرایط سوءاستفادش هم مهیّاست. :( ممکنه جایی هم پیدا بشه همین الانش کمتر از نصف این قیمت بزنه. همه چیز ممکنه.

به نظر من برای پیچ و مهره بدین تراشکارا با تفلون استخونی بسازن خیلی به صرفه تر هست من پارسال برای توباکس 5تاشو ساختم 50تومن که فکر میکنم اگه طرف منصف باشه کمتر از اینا هم حساب میکنه

سه شنبه 13 مرداد1394 - 2:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام @};-

از دوستان کسی مشخصات لوپ 1.5*1.5 رو میدونه چیه؟ منظورم نوع سیم و تعداد دور هست. با سپاس

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 6:02pm
مدیر سایت
مدیر سایت

SHELBY نوشته است:
سلام @};-

از دوستان کسی مشخصات لوپ 1.5*1.5 رو میدونه چیه؟ منظورم نوع سیم و تعداد دور هست. با سپاس

میتونید از 7 دور سیم به قطر 1.5 افشان استفاده کنید.

صادقانه زندگی کنید

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 6:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
taghy نوشته است:
سلام بچه ها ، سیم 1 در1 بهتر عمق میزنه یا سیم 1در1.5 ؟؟

کسی تست نکرده تا حالا !!!

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

یکشنبه 18 مرداد1394 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کوهیار نوشته است:
SHELBY نوشته است:
سلام @};-

میتونید از 7 دور سیم به قطر 1.5 افشان استفاده کنید.

تا الان با تستهای من بهترین قاب همون 1.5*1.5 با 9 دور سیم 1*1 بوده و بیشترین برد و ثبات رو داشته و برای قاب 1*1 بهترین سیمی که جواب داده برای من هم از نظر عمقزنی هم ثبات سیم 1.5*8 بوده البته بدون تفکیک

دوشنبه 19 مرداد1394 - 10:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 275 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 28  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure