انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 2:13am

پاسخ به موضوع  [ 119 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 12  بعدی
 کالبد شکافی monoloop فلزیاب gpx 5000 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

تهم عزیز جواب شما خیلی مشخصه! این دستگاهها هم از لوپ مونو میتونن استفاده کنن و هم دابل دی. ولی طبیعتا باید از یک کانکتور مشترک استفاده بشه که هر دو نوع لوپ قابل اتصال باشه و نیاز به دو جور کانکتور مجزا نباشه. لذا لوپ دابل دی که واقعا 5 سیم داره (هر سیم پیچ 2 تا = 4 + 1 شیلد) ملاک گرفته شده و در عوض برای لوپ مونو هم از همون کانکتور استفاده شده ولی تنها میشه از 2 تاش استفاده کرد! یعنی لزومی نداره برای دستگاهی که فقط لوپ منو بهش میخوره کانکتور 5 پین استفاده بشه یا از هر 5 پینش اصلا استفاده ای بشه. ولی از نظر استحکام اتصال هم که در نظر بگیریم 2 پین زیاد مناسب نیست و معمولا بهتره از 3 پین استفاده بشه که امکان لقی کمتری داره.
اینکه دقیقا چرا برای لوپ مونو 5 پین به این صورت متصل شدن در صورتیکه نیاز نیست ؛ دقیقا بر میگرده به ساختار داخلی طراحی دستگاه که از چه طریقی بتونه متوجه بشه که لوپ مونو به دستگاه متصل شده یا دابل دی. در مجموع این مساله برای ما نکته فنی خاصی نداره و مربوط به خود مینلب میشه! :D

دوشنبه 10 خرداد1394 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب استاد عزیز تفاوت اینجا معلوم میشه که ایشون اومدن شیلد لوپ رو هم با یک سر لوپ یکی کردن ومثل مدار شما شیلد رو از کویل جدا نکردن.
چرا این کارو کردن؟

دوشنبه 10 خرداد1394 - 1:20am
مدیر کل
مدیر کل

نمیدونم منظور شما از ایشون همون شرکت مینلب هست؟! :D چون جناب هوشی که تغییری در سیستم لوپ ندادن! همون چیزی که مینلب ساخته رو کالبد شکافی کردن.
بحث مدار ما حسابش جداست. در مدار فلزجو هم میشه از دو رشته سیم استفاده کرد و یکیش رو شیلد گرفت و عین لوپ مینلب با همین کابل متصلش کرد. در واقع ما اونجا دو جور شیلد میتونیم داشته باشیم که جفتش هم بنظر من خوب جواب میده.

دوشنبه 11 خرداد1394 - 11:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد منم منظورم شرکت مینلب بود
خب حالا اگه ما بخایم یه کپی از اتصالات کویل مینلب رو با مدار شما مچ کنیم شما نحوه اتصالات رو چجوری پیشنهاد میدین؟

دوشنبه 11 خرداد1394 - 1:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تهم نوشته است:
خب حالا اگه ما بخایم یه کپی از اتصالات کویل مینلب رو با مدار شما مچ کنیم شما نحوه اتصالات رو چجوری پیشنهاد میدین؟

دوست عزیز اون مدار اتصالاتش مربوط به نوع طراحی خودش هست و طرح فلزجو هم مربوط به خودش.مدار فلزجو دو حالت شیلد داره یکی شیلد منفی یا زمین یکی هم شیلد مثبت یا ولتاژ .لوپ مینلب هم با اون روش اتصال سیمها به کانکتور میخواد اینطوری دستگاه رو به حالت مونولوپ سوئیچ کنه مطمئن باش غیر از این نمیتونه چیز دیگه ای باشه

دوشنبه 11 خرداد1394 - 2:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
تهم نوشته است:

دوست عزیز اون مدار اتصالاتش مربوط به نوع طراحی خودش هست و طرح فلزجو هم مربوط به خودش.مدار فلزجو دو حالت شیلد داره یکی شیلد منفی یا زمین یکی هم شیلد مثبت یا ولتاژ .لوپ مینلب هم با اون روش اتصال سیمها به کانکتور میخواد اینطوری دستگاه رو به حالت مونولوپ سوئیچ کنه مطمئن باش غیر از این نمیتونه چیز دیگه ای باشه

خب اگه اینجوریه که شما میگین چرا یک سر لوپ رو با شیلد یکی کرده؟
میتونست دوسر لوپ رو جداگانه و ایزوله از شیلد به مدارش وصل کنه
ولی اینجا میبینیم که یک سر لوپ با شیلد یکی شده
من میخام از این بحث نتیجه خوب بگیرم
چون توی فلزجو تجربه ثابت کرد وقتی لوپ رو شیلد میکنیم وبه نقطه زمین مدار وصل میکنیم این کار باعث ناپایداری و عدم ثبات مدار میشه
من میخام از این کار مینلب واسه مدار خودمون استفاده کنم

چهارشنبه 12 خرداد1394 - 1:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تهم نوشته است:
mhak نوشته است:
تهم نوشته است:

خب اگه اینجوریه که شما میگین چرا یک سر لوپ رو با شیلد یکی کرده؟
میتونست دوسر لوپ رو جداگانه و ایزوله از شیلد به مدارش وصل کنه
ولی اینجا میبینیم که یک سر لوپ با شیلد یکی شده
من میخام از این بحث نتیجه خوب بگیرم
چون توی فلزجو تجربه ثابت کرد وقتی لوپ رو شیلد میکنیم وبه نقطه زمین مدار وصل میکنیم این کار باعث ناپایداری و عدم ثبات مدار میشه
من میخام از این کار مینلب واسه مدار خودمون استفاده کنم

دوست عزیز حتما توی مدار مینلب یکی از سیمهای لوپ همون شیلد مداره و مثل مدار فلزجو لوپ یک و دو نداره
حالا مگه مدار فلزجو چقدر نویز میگیره که اینقدر خودتو درگیرش کردی؟!!!والا من هر وقت رفتم کاوش هیچ مشکلی باهاش نداشتم

چهارشنبه 13 خرداد1394 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اخه اگه فاصله لوپ به زمین کم وزیاد بشه فورا بالانس بهم میخوره
حالا نمیدونم مشکل از کجاست

چهارشنبه 13 خرداد1394 - 2:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تهم نوشته است:

دوست عزیز مشکل از قدرت زیاد دستگاهه برای هر خاکی تنظیمات متفاوتی برای ساکت کردن دستگاه وجود داره شما باید خودت بتونی دستگاه رو روی هر نوع خاکی تنظیم کنی که این مشکلات پیش نیاد

چهارشنبه 13 خرداد1394 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
تهم نوشته است:

دوست عزیز مشکل از قدرت زیاد دستگاهه برای هر خاکی تنظیمات متفاوتی برای ساکت کردن دستگاه وجود داره شما باید خودت بتونی دستگاه رو روی هر نوع خاکی تنظیم کنی که این مشکلات پیش نیاد

ماهک جان ممنونم که جوابم رو میدی
دغدغه من برای استفاده از شیلد کردن فلزجوست
موندم توی مینلب چرا واقعا شیلد رو با یه سر لوپ سری کرده؟
میتونست مثل فلزجو شیلد رو جداگانه بیاره روی مدار
اگه دلیل این کارو بدونیم حتما شیلد فلزجو هم دیگه بلا استفاده نمیمونه

پنج شنبه 13 خرداد1394 - 1:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 119 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure