انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:40pm

پاسخ به موضوع  [ 119 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12  بعدی
 کالبد شکافی monoloop فلزیاب gpx 5000 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام به همگی

دوستان یک لوپ 11 اینچ فلزیاب gpx رو باز کردم :YMPRAY: امیدوارم اطلاعاتش در ساخت لوپهای با کیفیت به دوستان کمک کنه

1-میریم سراغ فیش لوپ, همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این فیش 5 پین هست که دو پینش مربوط به شیلد لوپ و سه پین بعدی به مغزی کابل لوپ متصل میشه
نکته حائز اهمیت جنس فلز استفاده شده در این فیش هست که از فلز برنج ساخته شده

پیوست:
q (1).jpg

2-نوع کابل لوپ مورد بعدی هست که دوستان باید تا جایی که میتوانند از این نوع کابل استفاده کنند همانطور که می بینید جنس سیم از فلز مس هست و هم سیم شیلد و هم مغزی هر دو هم افشان هستند

پیوست:
2.jpg

3-اهم لوپ رو هم در تصویر زیر مشاهده میکنید

پیوست:
q (3).jpg

4-هر دو طرف لوپ با کاغذ گرافیتی کاملا پوشیده شده است
پیوست:
q (4).jpg

پیوست:
5.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 7 خرداد1394 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از جناب هوشی عزیز
اگه بتونید عکسای بیشتری قرار بدین که عالیه

جمعه 7 خرداد1394 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
تهم نوشته است:
با تشکر از جناب هوشی عزیز
اگه بتونید عکسای بیشتری قرار بدین که عالیه

با تشکر از آقای هوشی لطفا از داخل لوپ هم عکس بزارید از دوستان کسی لوپ مونو درست کرده و تست کرده با تشکر :ymhug:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

جمعه 7 خرداد1394 - 12:39am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

-نحوه پیچیدن سیم دور شیار لوپ
پیوست:
q (6).jpg

پیوست:
q (7).jpg

6-سیم لیتز مخصوص از جنس مس خالص

پیوست:
q (8).jpg

7-نحوه اتصال سیم لوپ به کابل رابط
همانطور که می بینید سیم شیلد لوپ به دو قسمت تقسیم شده و به سیم لوپ که اونم به دو قسمت تقسیم شده متصل شده
دلیل اینکار رو مهندس حمید لطفا توضیح بدن؟

پیوست:
9.jpg

8-این سیم نازک از قسمت شیلد لوپ به هر دو کاغذ گرافیتی هر دو طرف لوپ متصل میشه
پیوست:
q (9).jpg

جمعه 7 خرداد1394 - 12:43am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

@};- @};- @};-

پیوست:
q (10).jpg

جمعه 7 خرداد1394 - 12:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر دوست من ظرفیت لوپ چنده و نوع سیم لیتزه؟

جمعه 7 خرداد1394 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من شیلد به زمین مدار و کاغذ گرافیت وصله ؟

جمعه 7 خرداد1394 - 12:55am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

alirezaii21 نوشته است:
دوست من شیلد به زمین مدار و کاغذ گرافیت وصله ؟

سلام
به گرافیت وصل هست اما به زمین (شاسی دستگاه ) نه وصل نیست

جمعه 7 خرداد1394 - 12:59am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

راستش در مورد ظرفیت یه کم شوکه شدم فکر کردم مولتی مترم خرابه :D

جمعه 7 خرداد1394 - 1:02am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون هوشی عزیز از اطلاعات ذیقیمتی که در این خصوص قرار دادین. :ymhug: برخی اطلاعات رو میدونستیم و برخی هم جدید هستن! نکاتی که مهم بنظر میرسه رو بنده جمع بندی میکنم.
اول استفاده از کانکتور برنجی هست که قبلا عرض کردیم واقعا بهتره. در واقع جنس برنج بعنوان بدنه و بخصوص خود اتصالات داخلی بهترین هست و آهن بدترین! لذا دوستان موقع خرید حداقل باید به کمک آهنربا از آهنی نبودن جنس کانکتور اطمینان حاصل کنن.
نکته بعدی کابل اتصال هست که فکر میکنم همه دوستان تا بحال متوجه اهمیتش شدن. کابلی که استفاده شده در هر دو قسمت شیلد و مغزی مسیه و فویل نداره! این نکته جدیدی نیست اما جالب اینه که مغزی کابل هم از نوع افشان هست که بنده قبلا در کابلهای مخابراتی با کیفیت هم مشاهده کردم. لذا فکر میکنم این هم نکته مهمی باشه. ای کاش شماره این کابل مشخص بود که لااقل این یکی رو میشد بصورت دقیق از بازار تهیه کرد!
مقاومت لوپ هم جالب هست که 0.5 اهم نشون داده میشه! ما فکر میکردیم اندکی باید بیشتر باشه. هر چند میزان دقیق زیاد اهمیتی نداره و ممکنه لوپهای دیگه ای که احتمالا با همین سیم درست میشه مقاومتش کمی فرق کنه که طبیعی هست. ولی بهرحال مقاومت پایین حداقل مزیتی که داره جریان و آمپر بیشتر داخل لوپ هست که میتونه به میدان قویتر و برد بیشتر کمک کنه. البته ای کاش ظرفیت رو هم اعلام میکردین!
مساله دیگه کاغذ آغشته به گرافیت بعنوان پوشش زیر و روی لوپ هست که قبلا بارها اشاره کردیم میتونه به ثبات بیشتر برای کار روی زمین کمک کنه. اما مطلب جدید اتصال شیلد به گرافیت هست! در واقع اگر این اتصال تنها در یک نقطه انجام میشد مزیت خاصی نداشت. اما وقتی از یک سیم لخت نازک استفاده بشه و سطح وسیعی از پوشش گرافیتی عملا به این شیلد تماس داشته باشه دیگه قضیه فرق میکنه و این کار میتونه به حذف برخی از نویزها بخصوص روی فرکانسهای بالا منجر بشه و ثبات رو افزایش بده.
سیم لیتز هم که موضوع جدیدی نیست و قبلا در موردش بحث کردیم. نکته جدید نحوه اتصال به قسمت شیلد هست. بنظر من اون دو قسمت کردن شیلد و همینطور شاخه های سیم لیتز نمیتونه تاثیر زیادی داشته باشه مگر اینکه مغزی کابل اتصال هم خودش بصورت لیتز باشه!!! با این حال بنظر میاد اینجوری بهتر هست و اگر دوستان از سیم لیتز استفاده کردن بد نیست به همین صورت متصل کنن.
روش پیچیدن هم ظاهرا بصورت تخت چند لایه هست و نکته خاصی نداره.
در هر صورت ساخت دقیق چنین لوپی عملا بسیار مشکل یا حتی غیر ممکن بنظر میاد! جدا از کانکتور که همون رو هم باید بسختی در بازار پیدا کرد ؛ در مورد شماره دقیق کابل اطلاعی نداریم و انواع ایرانی هم که کیفیتشون مشخصه! سیم لیتز هم که از مدتها پیش مورد بحث بوده و دوستان نتونستن خودشو پیدا کنن و فقط شبیهش بصورت دستی ساخته شده که البته بد هم جواب نداده. گرافیت هم که میدونین تقریبا نایاب شده و اصلا دوستان توجه زیادی بهش نمیکنن! ولی بنظر من لایه های بسیار نازک آلومینیوم میتونه جایگزین خوبی باشه و چه بسا بهتر هم باشه.
دوستان باید توجه داشته باشن قسمت قابل ملاحظه ای از عملکرد خوب فلزیاب های شرکتی بلحاظ لوپشون هست. وقتی لوپ با وجود همه نکاتی که داریم میبینیم بسختی به این صورت در میاد دیگه توقع زیادی نباید داشت! پس حداقل بعضی نکات مشخص و امکانپذیر رو باید رعایت کرد بلکه نتیجه قدری بهتر بشه.

جمعه 7 خرداد1394 - 1:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 119 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure