انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 11:30am

پاسخ به موضوع  [ 18 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 استفاده از لوپ های شرکتی برای FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان . بنده مدت زیادی هست که دارم در مورد لوپ های سری مونو شرکت comander تحقیق میکنم . هوشی عزیز هم که زحمت کالبد شکافی این لوپ رو کردند. همونطور که میدونید این لوپ ها نتیجه خوبی با پالسی فلزجو دادند و ظاهرا برخی از دوستان تونستند تا 5/5 برابر قطر لوپ برای فلزی به ابعاد خود لوپ سنس داشته باشند . دوستان من به دنبال لوپ شرکتی هستم که مونو باشه و دور و بر 50-60 سانت باشه قطرش . با تحقیق و بررسی دیدم که شرکت کویل تک هم لوپ های سری مونو هم تولید میکنه که بزرگترین سایزش 22 اینچ هست . یعنی 55 سانت. قاعدتا اگر تا 5/5 برابر قطر لوپ سنس داشته باشه باید یه فلز 55 سانتی رو تا302/5سانت سنس داشته باشه که این مقدار عالیه.اما چندتا سوال برام پیش اومده . 1-طریقه نصب این لوپ ها روی سیستم پالسی فلزجو مثل همون لوپ های مونوی شرکت comander هستند ؟ 2-آیا لوپ های شرکت کویلتک هم مانند لوپ های شرکت comander دارای شیلد گرافیتی هستند ؟
دوستانی که این لوپ رو دارند تقاضا میکنم با استفاده از کمک از مهندس حمید و هوشی جان مقادیر ظرفیت سلفی و اهم این لوپ ها رو در تاپیک قرار بدند تا دوستان به نتیجه های خوبی برسیم.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 22 آذر1394 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این هم لینک کویل های شرکت کویلتک
http://www.depardetector.com/category/Coiltek/59

این هم لینک کویل های شرکت کماندر که در وسایل مینلب قرار داره .
http://www.depardetector.com/category/Minelab/63

دوستان توجه کنید ما فقط کویل های سری مونو مورد نظرمون هست نه دی دی . چون FELEZJOO pi فقط لوپ های سری مونو رو ساپورت میکنه.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 22 آذر1394 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما.
امیر جان کویل مونو هم شیلد داره.حتی مال شرکت کویل تک.این آدرسو توی گوگل بزن جالبه داداش.
موفق باشی @};-
https://www.youtube.com/watch?v=0OwrkEOpPiQ

راه در جهان یکی است و آن راستی است

یکشنبه 22 آذر1394 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستی اینو یادم رفت که بگم دوستان.
شرکت کویل تک یه لوپ مونو داره که 24 اینچه.ولی نمیدونم از کجا باید تهیه کردش .من فقط دیدم دست یکی از دوستان .باهاش فقط قبرستونهای عمیقو کار میکرد.راضی هم بود.

یکشنبه 22 آذر1394 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهرداد مینلب نوشته است:
راستی اینو یادم رفت که بگم دوستان.
شرکت کویل تک یه لوپ مونو داره که 24 اینچه.ولی نمیدونم از کجا باید تهیه کردش .من فقط دیدم دست یکی از دوستان .باهاش فقط قبرستونهای عمیقو کار میکرد.راضی هم بود.

من هم به دنبال لوپ های 22 و 24 اینچ هستم . اگه 24 گیرم بیاد که عالیه . یادمه شرکت کماندر قبلا 24 اینچ و حتی 22 اینچ هم داشت اما الان اصلا گیر نمیاد انگار قطعی اومده. لوپ 24 اینچ رو برای کاوش عمق های بالا میخوام و لوپ 14 اینچ رو برای سنس های داخل چاه .

دوشنبه 23 آذر1394 - 10:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.مهرداد عزیز اگر لوپ 22یا 24اینچ رو جی پی نصب بشه اونوقت تا چه عمقی میشه رو این لوپ حساب کرد؟و آیا مگه این لوپ به دستگاه دستساز میخوره؟؟؟

دوشنبه 23 آذر1394 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما.
والله من دستساز ندارم ولی دوستانی که دارند میگند خوب جواب میده.
لوپ 24 برای چی پی عمق خوبی میزنه. حالا دقیق شو نمیدونم باید با چه معیاری بیان کرد ولی اینو میدونم در یه منطقه که با لوپ دبل دی 18 کوماندر هیچ سنسی وجود نداشت حتی یه صدا با لوپ مو نو 24 حدودا یکماه بعدش این دوست من رفته و حدود بیست تا قبر بالای دومتری پیدا کرده با صدای واضح که وقتی قبرهارو باز کردند دیدند مهمترین فلزی که توی قبرها بوده و باعث عکس العمل 4500 شده کاسه مفرغ با قطر حدودی یک وجب بوده و داخل هر قبر هم یکی بیشتر نبوده. عمقهارو میگفت 230-240 واقعی بوده.
خلاصه این‌که من همچین چیزیو از چی پی و لوپ 24 مو نو دیدم دوستان.
موفق باشید.

دوشنبه 23 آذر1394 - 4:22pm
مدیر کل
مدیر کل

از اونجا که برخی فاکتورهای در نظر گرفته شده و طراحی شده در فلزیاب پالسی فلزجو بر اساس اطلاعات فلزیاب های سری GPX مینلب هست ؛ هر نوع لوپ مونویی که به این فلزیاب ها بخوره برای مدار ما هم بخوبی قابل استفاده خواهد بود. این مطلب چندین بار توسط دوستان تست و تایید شده. در عین حال لوپ مونوی لورنز هم ظاهرا طبق تست دوستان جواب خوبی داده ولی بنظر من لوپهای مینلب کیفیت بهتری داره. طبیعتا انواع غیر مونو مثل دابل دی یا پروانه ای برای طرح ما قابل استفاده نیست.
در خصوص برد نهایی لوپ 24 اینچی که معادل لوپ 60 سانتی هست با توجه به برد 3 متری که ما برای لوپهایی با این سایز و بصورت دستساز بهش رسیدیم ؛ قطعا همین رقم 3 متر باید قابل دستیابی باشه هر چند بلحاظ کیفیت بهتر اکثر لوپهای شرکتی احتمال اندکی برد بیشتر از این هم وجود داره. البته این مربوط به تست فلز جدید هست و طبیعتا همیشه در برخورد با دفینه های قدیمی شانس برد بالاتر از این هم وجود داره.

دوشنبه 23 آذر1394 - 4:53pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
از اونجا که برخی فاکتورهای در نظر گرفته شده و طراحی شده در فلزیاب پالسی فلزجو بر اساس اطلاعات فلزیاب های سری GPX مینلب هست ؛ هر نوع لوپ مونویی که به این فلزیاب ها بخوره برای مدار ما هم بخوبی قابل استفاده خواهد بود. این مطلب چندین بار توسط دوستان تست و تایید شده. در عین حال لوپ مونوی لورنز هم ظاهرا طبق تست دوستان جواب خوبی داده ولی بنظر من لوپهای مینلب کیفیت بهتری داره. طبیعتا انواع غیر مونو مثل دابل دی یا پروانه ای برای طرح ما قابل استفاده نیست.
در خصوص برد نهایی لوپ 24 اینچی که معادل لوپ 60 سانتی هست با توجه به برد 3 متری که ما برای لوپهایی با این سایز و بصورت دستساز بهش رسیدیم ؛ قطعا همین رقم 3 متر باید قابل دستیابی باشه هر چند بلحاظ کیفیت بهتر اکثر لوپهای شرکتی احتمال اندکی برد بیشتر از این هم وجود داره. البته این مربوط به تست فلز جدید هست و طبیعتا همیشه در برخورد با دفینه های قدیمی شانس برد بالاتر از این هم وجود داره.

مهندس این لوپ 24 اینچ که معادل 60 سانتی هست ایا تو کاووشها نویز نمیندازه؟ مخصوصا برای عمق زنی؟ ایا تست شده این مساله؟

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 23 آذر1394 - 4:58pm
مدیر کل
مدیر کل

کلا لوپ هر چه بزرگتر باشه هم نویز بیشتری میگیره و هم اپراتوریش بلحاظ طرز صحیح دست گرفتن مشکل تر هست! با این حال چون اغلب این لوپهای شرکتی دارای شیلد هستن و ساختار مستحکمی هم دارن ؛ در عین برد بیشتر ثبات بهتری هم دارن! البته کیفیت لوپها با هم یکی نیست. من شخصا لوپ 18 اینچی کماندر مونوی مینلب رو ترجیح میدم چون کارکردش ثابت شدست و اپراتوری این سایز لوپ هم راحت تره. در خصوص لوپ 24 اینچی شرکتی هنوز تجربه ای ندیدیم. بخصوص که گمان نمیکنم خود مینلب چنین لوپی داشته باشه و ساخت سایر شرکتهاست.

دوشنبه 23 آذر1394 - 5:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 18 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure