انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:47pm

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 پايان دادن به بحث انواع لوپ در تفاوت عمق زنی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
از اونجا که بيشتر دوستان هر از گاهی از چگونگی و ميزان عمق زنی هر يک از لوپهای معمولی _تخت_و تخت دو طرفه عنکبوتی سوالات تکراری ميپرسند به ناچار مجبور شدم اين تايپيک رو ايجاد کنم و در اين رابطه به بحث و تبادل نظر بپردازيم و تجربيات دوستان رو در اين رابطه موشکافى کنيم تا شايد گره از سوالات دوستان مشتاق باز کنيم انشاالله همه دوستان همکاری ها و تجربيات خودشون ما رو بی نصيب نزارن

اما يک نکته رو اول کار بگم اگه از سيم مرغوبی استفاده بشه لوپ تخت حتی از عنکبوتی هم بهتر عمل ميکنه مصداق باررش لوپ 45 مونوی مينلب هستش که به صورت تخت پيچيده شده و فيلمش رو آقا حميد آپ کردن و نکته خوب اين لوپ ساخت سريع قالبشه. چراکه بعداز ساخت لوپ تخت ميشه دو عدد ورق سبک استفاده کرد و سيم پيچ رو برست در وسط دو ورق چسباند

دوستان بسم الله

خدايا مددی کن

پنج شنبه 24 اردیبهشت1394 - 6:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان لوپ معمولی 60با 60 عنکبوتی چقدر فرق داره تو عمق زنی ؟

پنج شنبه 24 اردیبهشت1394 - 10:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا شهاب با تجربه ای که بنده دارم تفاوت اين دو لوپ تقريبا اگه به سانتی متر حساب بشه 8سانت اختلاف سنس دارند البته نظر اساتيد و دوستان ديگر هم که تست کردن مفيد خواهد بود اصلا اين بخش ايجاد شده تا به بررسی اين موارد پرداخته بشه

خدايا مددی کن

پنج شنبه 24 اردیبهشت1394 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بايد خدمت دوستان عرض کنم که با توجه به فيلمى که آقا حميد از لوپ 45مونوی شرکت مينلب گذاشتن مشاهده ميشه که از سيم ليتز به همراه روش پيچيدنش به قدرت و سرعت سنس خوبی رسيدن که بنده يک نمونه از اين روش پيچيدن ساختم که ميشه گفت سرعت سنس واقعا محسوس هست و دوستان ديگر هم ميتونن از اين روش رو تست کنند مثل عکسی که ميزارم بايد بپيچيد فقط با ذکر اين نکته که فقط از دو لوپ تخت استفاده بشه
http://info.ee.surrey.ac.uk/Workshop/ad ... r_coil.png

خدايا مددی کن

پنج شنبه 24 اردیبهشت1394 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شايد بچه ها متوجه منظور من نشده باشن مثال ميزنم شما برای ساخت يک لوپ 60 مثلا به 35متر سيم احتياج داريد حالا اگه از قطر داخلى رو 57سانت بگيريد و سيم رو به دو قسمت مساوى تقسيم کنيد دقيقا 17مترو نيم سيم برای هر لوپ تخت داريد حالا اگه هر 17متر نيم رو يک لوپ تخت بپيچيد و روى هم بزاريد حالا شما به جای يک لوپ دو طرفه عنکبوتی واحد داراى دو لوپ تخت داريد که هر لوپ داراى 9دور سيم هستش که دو سيم داخلى لوپ به هم متصل شده و دو سيم خارجی به کابل رابط اما نکته اينجاست که شما لوپ تخت اول رو اگه به سمت چپ پيچيدى بايد لوپ تخت دوم رو به راست بپيچى که حکم يک سيم پيچ پين پوينتر رو ايفا کنه که با تجربه متوجه شدم نقطه زنی خوب در کنار سرعت سنس رو به همراه داره

خدايا مددی کن

پنج شنبه 24 اردیبهشت1394 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
شايد بچه ها متوجه منظور من نشده باشن مثال ميزنم شما برای ساخت يک لوپ 60 مثلا به 35متر سيم احتياج داريد حالا اگه از قطر داخلى رو 57سانت بگيريد و سيم رو به دو قسمت مساوى تقسيم کنيد دقيقا 17مترو نيم سيم برای هر لوپ تخت داريد حالا اگه هر 17متر نيم رو يک لوپ تخت بپيچيد و روى هم بزاريد حالا شما به جای يک لوپ دو طرفه عنکبوتی واحد داراى دو لوپ تخت داريد که هر لوپ داراى 9دور سيم هستش که دو سيم داخلى لوپ به هم متصل شده و دو سيم خارجی به کابل رابط اما نکته اينجاست که شما لوپ تخت اول رو اگه به سمت چپ پيچيدى بايد لوپ تخت دوم رو به راست بپيچى که حکم يک سيم پيچ پين پوينتر رو ايفا کنه که با تجربه متوجه شدم نقطه زنی خوب در کنار سرعت سنس رو به همراه داره

البته غضنفر جان من خیلی وقت پیش با همین روش یه لوپ پیچیدم که اصلا قدرت خوبی نداشت اتفاقا هنوز هم دارمش و با توجه به اینکه ثابت شده شما هیچ حرفی رو بدون فیلم نمیپذیرین اگه نیازه فیلم هم میگیرم :D

جمعه 24 اردیبهشت1394 - 1:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش عرض کردم اگه سيم مناسب مثلا ليتز باشه بهترين حالت پيچيدن هستش اما يک مورد رو بايد دوستان هم تست کنند که در اين نوع لوپ سرعت سنس خوبه
در رابطه با فيلم هم چه ايرادی داره شما آپ کن شايد از ابهامها جلوگيرى بشه حالا شما تست کن ببين سرعت سنس لوپ شما هم خوبه يا نه بنده اشتباه ميکنم ؟

در هر صورت اين بخش باز شده تا مسائل اين چنينی بررسی و تحقيق بشه تا جمع بندی کلی حاصل بشه

خدايا مددی کن

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 8:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:

برادر
اگر بر عکس بپیجی که میدان مغناطیسیشون همدیگه رو خنثی میکنن و برد نداری

شنبه 26 اردیبهشت1394 - 3:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه داداش شما برعکس نميپيچی فقط مثلا فرض کن شما سيم رو روى يک لوله با دقت و در کنار هم مي پيچی اما با اين تفاوت که هر سيم روی سيم ديگر پيچيده بشه و درسمت ديگر هم به همين شکل دقيقا دوتا لوپ تخت

خدايا مددی کن

شنبه 26 اردیبهشت1394 - 5:12pm

سلام جناب غضنفر. چرا باید کل سیم تقسیم بردوشود و هر کدام بشه یک لوپ بعد بهم وصل بشه چرا کل سیم به دور هم پیچیده نميشه ک آخرش یک لوپ تخت بشه اينجور ک شما میفرمایید ک باز همون میشه یعنی انگار ک سیم رو از اول نصف نکردی فقط آخرش دو لوپ رو بهم متصل کردی من باز شده لوپهای خارجی رودیدم که یک مقاومت هم سر راه میزارن دلیل این کارشون چیه؟

سه شنبه 19 خرداد1394 - 8:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure