انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 11:30pm

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
shadabad نوشته است:
جناب مهندس خدمتتون یه سوال داشتم اینکه کار شیلد اگر فقط برای حذف نویزه خوب کلا مناطق بیرون از شهر که نباید نویز اثر گذاری داشته باشه درسته؟
به نظرتون شیلد کردن چقدر میتونه اهمیت داشته باشه؟ آیا برای حذف ذرات زمین هم کاربرد داره؟
با تشکر @};-

خیر چندین بار توضیح دادم ؛ تاثیر شیلد در محیط کاوش بیشتر حذف اثرات زمینی از قبیل حساسیت به خود زمین و جهت میدان مغناطیسی زمین و ذرات سطحی و همینطور کاهش نویزهایی هست که از طریق زمین منتقل میشن. بخصوص اگر بخواین لوپ رو به زمین نزدیک تر بگیرین تاثیر محسوسی داره. ولی کلا انجام دادنش بهتر از انجام ندادنشه.

چه جالب تا الان فکر میکردم فقط نویزه
من اسپری گرافیت میتونم تهیه کنم حالا اون رو روی کاغذ a1 مثلا به اندازه لوپ 60 اسپری کنم خوبه دیگه؟ لازمه دوطرفه کاغذ اسپری کنم یا فقط سمت بیرونی کافیه؟
تشکر @};-

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دوشنبه 16 شهریور1394 - 7:44pm
مدیر کل
مدیر کل

اسپری گرافیت خوب توی بازار کمیاب هست و قیمتش هم بالاست. بهتر هم هست حداقل دو لایه با فاصله چند دقیقه روی هم اسپری بزنین تا نتیجه خوبی داشته باشه. نتیجه ای هم که دوستمون با مداد گرفتن بنظر من خیلی خوب بوده. بهرحال مغزی مداد هم از گرافیت هست ولی نوعش اهمیت داره تا رسانایی خوبی ایجاد کنه.
بنظر من کاغذ نازک زیاد مناسب این کار نیست. اگر از مقوای نازک استفاده کنین بهتره.
گرافیت فقط یک طرف کاغذ یا مقوا لازم هست و دو لایه رو هم باید روی یک طرف بزنین تا موجب تقویت رسانایی بشه. در عین حال ورق گرافیتی باید پشت و رو و کناره های لوپ رو در بر بگیره.

دوشنبه 16 شهریور1394 - 7:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اسپری گرافیت خوب توی بازار کمیاب هست و قیمتش هم بالاست. بهتر هم هست حداقل دو لایه با فاصله چند دقیقه روی هم اسپری بزنین تا نتیجه خوبی داشته باشه. نتیجه ای هم که دوستمون با مداد گرفتن بنظر من خیلی خوب بوده. بهرحال مغزی مداد هم از گرافیت هست ولی نوعش اهمیت داره تا رسانایی خوبی ایجاد کنه.
بنظر من کاغذ نازک زیاد مناسب این کار نیست. اگر از مقوای نازک استفاده کنین بهتره.
گرافیت فقط یک طرف کاغذ یا مقوا لازم هست و دو لایه رو هم باید روی یک طرف بزنین تا موجب تقویت رسانایی بشه. در عین حال ورق گرافیتی باید پشت و رو و کناره های لوپ رو در بر بگیره.

تشکر از توضیحات خوبتون
من این نوع چسب رو هم با سرچ پیدا کردم که چسب آلمینیومی هست به نظرتون کاربرد میتونه داشته باشه؟
از دوستان کسی استفاده نکرده؟
http://www.sakhtemoon.com/GetProductImage/10099

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دوشنبه 16 شهریور1394 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

evilman نوشته است:
خیلی ممنون مهندس در ضمن یادم رفت این بار از مداد 9B استفاده کردم که با دو لایه با مداد این مقاومت رو داره که فکر کنم از 10B یا12B استفاده کنیم از این هم بهتر جواب میده که هزینه کمتری نسبت به اسپری گرافیت یا پودر گرافیت داره

سلام @};-
با تشکر از دوستمون برای ایده ای که دادن ^:)^
من گشتم و شمش گرافیت پیدا کردم که هم به صرفتر هستش هم سریعتر میشه باهاش مقوا رو سیاه کرد تست هم گرفتم.
موفق باشید @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

یکشنبه 22 شهریور1394 - 10:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز این شمش قیمتش چقدره کجاها پیدا میشه راحت مثل زغال کاغذو سیاه میکنه ماندگاری داره یا با تکون میریزه
چیز جالبیه

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

یکشنبه 22 شهریور1394 - 11:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من دونه ای پنج هزار تومن گرفتم.و دقیقا مثه مداد عمل میکنه و نمیریزه.از لوازم تحریر و طراحی و نقاشی تهیه کردم.

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

یکشنبه 22 شهریور1394 - 12:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

یکشنبه 22 شهریور1394 - 1:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اینم شیلد لوپ با شمش گرافیت.البته هنوز اتصالش ندادم. @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

یکشنبه 22 شهریور1394 - 6:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من دیروز یک متری پشم شیشه گرفتم دیدم دورش فویل داره گذاشتم جلوی لوپ فلزجو دیدم اصلا سنس نمیکنه حتی دیلی رو اتو گذاشتم با همه ی تنظیمات هم ور رفتم اما سنس نشد که نشد و مقاومت یک مترش تقریبا 20 اهم درمیاد مزیت دیگه ای که داره خودش به یه لایه مقوا چسبیده شده و کارو برای استفاده راحت میکنه دوستانی که موقعیت کاوش رفتن رو دارن این مورد رو هم تست کنن به نظرمیاد گزینه ی خوبی باشه

یکشنبه 22 شهریور1394 - 9:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوستانی که با مداد شیلد می کنند از کاغذ مارک" فابیانو" ایتالیای استفاده کنید هم مداد بیشتری جذب می کنه هم ضخامتش خوب
اگه سه بار مداد روش بکشید زیر 400 اهم مقاومت میشه البته با مدادB12 مارک استدلر

جمعه 10 مهر1394 - 12:03pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure