انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 3:08am

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان و خسته نباشید @};-
حمیدخان خسته نباشی @};- این عکسو قبلا تو تاپیک فلزجو گذاشته بودم!ببخشید بازم اضافه میکنم ^:)^
سوالم این هستش : این همون زرورقی هستش که توی چاپ و صحافی استفاده میشه عرضش هم ده سانته یه سمتش مثه فلزه و جدا میشه(همونی که روی جلد کتاب و سر رسیدها چاپ میکنن)یه سمتش هم نایلونه.کل این رولش رو دستگاه سنس میکنه ولی با دوتا مولتی متری که دارم اهمی نشون نمیده!بنظر شما قابل استفاده هستش؟
ممنون @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

جمعه 13 شهریور1394 - 9:28pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
متاسفانه من از جنس این صفحه اطلاعی ندارم. ولی بهرحال قضیه اهم که عرض کردم ملاک اصلی ماست. الکی نمیشه از هر چیزی بعنوان شیلد استفاده کرد وقتی هیچ اثری نداشته باشه! پس باید مقاومت هر سانتش رو با اهم متر چک کنین. در خصوص اینکه کل رول رو فلزیاب سنس میکنه ؛ این ملاک ما نیست و باید همون یک لایه ای که برای شیلد قراره استفاده بشه رو چک کنین که سنس نداشته باشه.

جمعه 13 شهریور1394 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
متاسفانه من از جنس این صفحه اطلاعی ندارم. ولی بهرحال قضیه اهم که عرض کردم ملاک اصلی ماست. الکی نمیشه از هر چیزی بعنوان شیلد استفاده کرد وقتی هیچ اثری نداشته باشه! پس باید مقاومت هر سانتش رو با اهم متر چک کنین. در خصوص اینکه کل رول رو فلزیاب سنس میکنه ؛ این ملاک ما نیست و باید همون یک لایه ای که برای شیلد قراره استفاده بشه رو چک کنین که سنس نداشته باشه.

ممنون حمید خان @};-
یه مدل زرورق پیدا کردم ضخامتش در حد زرورق سیگار هستش چک میکنم اطلاع میدم.
ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

شنبه 13 شهریور1394 - 12:00am
مدیر کل
مدیر کل

اگر مثل زرورق آلومینیومی پاکت سیگار باشه که اصلا مناسب نیست و در حد قوی سنس میشه! باید از زرورق سیگار و حتی فویل هم نازکتر باشه تا سنس نشه. اما اگر منظورتون از جنس گرافیت هست اشکالی نداره.

شنبه 13 شهریور1394 - 12:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون حمید خان @};-
پس اینم خوب نیست چون دقیقا مثه لایه فویل سیگار هستش!چون خیلی نازک بود گفتم شاید خوب باشه که دیگه منتفیه.
ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

شنبه 13 شهریور1394 - 12:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید . مهندس اگه امکانش هست این عکسهارو ببینید فکر میکنم اون مقاومتی باشه که مد نظر شماست که مقاومت عکس اول برای یک لایه و مقاومت عکس دوم (طبق فرمایش شما) دولایه هست که مقاومت کمتر میشه که اگه دو سه لایه دیکه روش کار کنیم برای شیلد لوپ فوق العاده جوای میده . در ضمن مهندس من از زرورقهای استیکر اشپزخونه که رسانایی دارن استفاده کردم که برای من به درد نخوررد . بازم ممنون میشم ما رو از راهنماییهای مفیدتون بی نصیب نزارین @};-

http://uupload.ir/files/v1in_1.jpg

http://uupload.ir/files/5ol0_2.jpg

http://uupload.ir/files/xfn_3.jpg

دوشنبه 16 شهریور1394 - 5:05pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اون حالتی که ظاهرا 2 لایه هست و مقاومت حدود 1 سانتش به حدود 600 اهم رسیده بنظر من خیلی مناسب باشه. کلا بنظر من 2 لایه اسپری گرافیت بهترین حالتش هست و لایه سوم هم دیگه زیاد تاثیری نداره جز اینکه گرافیت شما به هدر میره.
زرورقهای استیکر هم خیلیاش دارای رسانایی نیستن! فقط بعضیهاشون لایه رسانا دارن و لذا باید این مساله رو با اهم متر تست کنین. طبیعتا اگر رسانایی نداشته باشه هیچ حالت شیلدی هم بوجود نمیاره و استفاده ازش کلا بی تاثیر خواهد بود.

دوشنبه 16 شهریور1394 - 7:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جناب مهندس خدمتتون یه سوال داشتم اینکه کار شیلد اگر فقط برای حذف نویزه خوب کلا مناطق بیرون از شهر که نباید نویز اثر گذاری داشته باشه درسته؟
به نظرتون شیلد کردن چقدر میتونه اهمیت داشته باشه؟ آیا برای حذف ذرات زمین هم کاربرد داره؟
با تشکر @};-

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دوشنبه 16 شهریور1394 - 7:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خیلی ممنون مهندس در ضمن یادم رفت این بار از مداد 9B استفاده کردم که با دو لایه با مداد این مقاومت رو داره که فکر کنم از 10B یا12B استفاده کنیم از این هم بهتر جواب میده که هزینه کمتری نسبت به اسپری گرافیت یا پودر گرافیت داره

دوشنبه 16 شهریور1394 - 7:36pm
مدیر کل
مدیر کل

shadabad نوشته است:
جناب مهندس خدمتتون یه سوال داشتم اینکه کار شیلد اگر فقط برای حذف نویزه خوب کلا مناطق بیرون از شهر که نباید نویز اثر گذاری داشته باشه درسته؟
به نظرتون شیلد کردن چقدر میتونه اهمیت داشته باشه؟ آیا برای حذف ذرات زمین هم کاربرد داره؟
با تشکر @};-

خیر چندین بار توضیح دادم ؛ تاثیر شیلد در محیط کاوش بیشتر حذف اثرات زمینی از قبیل حساسیت به خود زمین و جهت میدان مغناطیسی زمین و ذرات سطحی و همینطور کاهش نویزهایی هست که از طریق زمین منتقل میشن. بخصوص اگر بخواین لوپ رو به زمین نزدیک تر بگیرین تاثیر محسوسی داره. ولی کلا انجام دادنش بهتر از انجام ندادنشه.

دوشنبه 16 شهریور1394 - 7:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure