انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 4:07pm

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام

ضمنا بگم که لوپ35سانتیم از31دور سیم افشان نمره 1 ساخته شده تنظیمات تست بالا هم بشرح ذیل است
حساسیت 20 /دیلی نرمال16الی18 /فرکانس100/پهنای پالس330/دیلی دستی 0/بازده انتگرال 64/گراندoff/ اسپید6/آیرون off (که تا30افزایش بدم 10درصدی از بردم کم میشه)
ممنون

شنبه 27 شهریور1395 - 6:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر همگی
من چند صفحه از این تاپیک رو خوندم اما هر کسی چیزی گفته بنظر دوستان بهترین وسیله برای شیلد لوپ چیه .و از کجا باید تهیه کرد.

چهارشنبه 26 آبان1395 - 7:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من این زر ورق پلاستیکی که یک طرفش فویل آلومینیومی خیلی نازک که از گل فروشی پیدا کردم که تقریبا طول چهار مترش رو اندازه گرفتم که 150 اهم نشون داد و این فویل رو توسط دو تا فلزیاب امتحان کردم که هیچ سنسی نداشت حتی به خود لوپ هم چسباندم هیچ سنسی نداشت که خیلی عالی شیلد میکنه که هیچ نویزی رو از طریق لوپ نمیفرسته به نظرم بهترینه واسه شیلد کردن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 26 آبان1395 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمیدسلام:
قبل ازهرسوالی ازبابت این طرح خیلی خوبتان ازشماممنونم.واینشاالله همیشه سالم وسلامت باشید.
من درموردشیلدبااسپری گرافیت سوال داشتم.اسپری رااول روی تخته یافیپرکامل میپوشونیم بعدشروع به سیم پیچی میکنیم بعدازسیم پیچی روی سیم بازاسپری میکنیم.ایااین مطلب درسته؟
من میخوام لوپ60درست کنم ازاسپری گرایت استفاده کنم مناسبه؟
سیم شیلداربادومغزی دارم شیلدش ازگرافیت به زمین مداروسل میکنم .وگرافیت از150اهم تا300اهم مناسبه یانه؟
اقا حمیداگرراهنمایی کنیدممنون میشم.

پنج شنبه 27 آبان1395 - 12:07pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خیلی ممنون.
در صورتی که از اسپری گرافیت استفاده کنین اصلا نباید گرافیت مستقیما روی سیمها زده بشه! هیچ کجا چنین چیزی نگفتیم. شما میتونین دو صفحه مقوای نازک در نظر بگیرین و یک سمت هر کدوم رو اسپری گرافیت بزنین. بهتر هم هست 2 بار اسپری با فاصله زمانی چند دقیقه ای بزنین که قویتر بشه و رسانایی بهتری بده. هر یک از این دو صفحه گرافیتی شده رو از سمت غیر گرافیتی خودشون روی یک طرف سیم پیچ میذارین. شبیه این کار در لوپهای مینلب هم انجام میشه.
البته با توجه به گرانی و کمیاب بودن اسپری گرافیت شاید بهتر باشه از روشهای دیگه مثل گرافیت شمش مداد یا همین زرورقهایی که دوستان ازش جواب گرفتن استفاده کنین. تاپیک رو کامل بخونین همه اینها مطرح شده.

پنج شنبه 27 آبان1395 - 2:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمیدممنون ازراهنمایی خوب شما:
من 4عدداسپری هرکدام45000تومان تهیه کردم .
یه چیزبرام نامفهومه.دولایه ای که گرافیت زدیم وروی سیم پیچ زدیم این دوطرف بایدبه هم وصل بشن وبعدبه شیلدکابل وصل بشه بعدبه زمین مداربره یانه روش دیگه ای استفاده میشه ؟
استاداگرلطف کنین دراین موردیک مقداربیشترتوزیح بدیدواقعاممنون میشم.

پنج شنبه 27 آبان1395 - 3:36pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب بنظر من هزینه زیادی کردین که شاید اصلا نیاز هم نبود چون عرض کردم روشهای ارزانتر و شاید بهتر دیگری هم برای شیلد هست. بهرحال دو صفحه گرافیت کاری شده رو زیر و روی لوپ میذارین و هر دو سمت رو با یک تکه سیم لخت که به گرافیت چسبیده میشه ؛ به شیلد کابل متصل میکنین. شیلد کابل هم بسته به مدار باید متصل بشه. مثلا برای طرح ما توصیه میکنم از کابل کواکسیال مثل RG58 بدون فویل استفاده کنین و شیلد کابل رو همزمان به گرافیت دو طرف و یک سیم از لوپ متصل کنین و از سمت دیگه شیلد کابل به نقطه لوپ1 متصل بشه.

پنج شنبه 27 آبان1395 - 6:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادشماوقتی جواب میدیدسوال ما بیشترمیشه به بزرگی خودتون ببخشید.
من هم کابلrg59کرمان دارم هم کابلjtr(کابل بادومغزی ویک شیلد)که جنسش خیلی خوبه .میخواستم بدونم ازکابل استریو(jtr)استفاده کنم وشیلدوجدابه زمین مداروصل کنم بهتره یانه ازروشی که شمافرمودین استفاده کنم.درکل سوال من این است درنظر بگیریم جنس کابل شیلداربادومغزی اصلی داریم.دومغزی به لوپ .وشیلدبه گرافیت وصل بشه وبه زمین مداربره.یعنی ازهرسه نقطه (لوپ1و2وشیلد)استفاده بشه؟به نظرشماکدوم روش برای فلزجوخوب جواب میده؟
یاشایدبهترباشه ازهردو رروش استفاده کنم وعملی تجربه کنم.استادنظرشماراخواستم بدونم.
باتشکر.

پنج شنبه 27 آبان1395 - 7:04pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در مورد پالسی فلزجو توصیه خودم رو در فایل راهنما عرض کردم. از نظر من کابل کواکسیال بهتر هست بخصوص که شرایط تفکیک خیلی بهتری هم داره. کابلهای دارای دو مغزی و شیلد از دید من مناسب نیستن. از نظر نویز هم تفاوت محسوسی بینشون وجود نداره.

پنج شنبه 27 آبان1395 - 7:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمیدممنون ازجوابتون من تمام سوالاتم درموردکابل وشیلدازجانب شمادریافت کردم.شب خوش.

پنج شنبه 27 آبان1395 - 7:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure