انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 12:13am

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

IIII نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان زحمت کش @};-

دوستان من یک نوار کاغذی با شمش گرافیتی که دوستان فرمودند درست کردم و دور لوپ با فاصله 0.5 سانتیمتر از سطح لوپ پیچیدم که اهم هر یک سانت اون شده 230 اهم !

خواستم بدونم برای اتصال رشته های سیم افشان رو همون ابتدای نوار اتصال بدم یا نه باید سر تا سر لوپ اتصال داشته باشه؟
ممنون

خسته نباشین.
تنها یک قسمت از این شیلد گرافیتی رو بصورت محکم به شیلد کابل متصل کنین کفایت میکنه. محکم بودن این اتصال حیاتی هست!

شنبه 8 خرداد1395 - 10:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hesam نوشته است:
با سلام
آیا تا به حال کسی رنگ متالیک رو برای شیلد تست کرده؟
وقتی دانشگاه بودم یه نفر برای یه آزمایشی توپ پینگ پنگ رو با رنگ متالیک پوشونده بود و سطح توپ خاصیت رسانایی پیدا کرده بود.
اگه کسی میتونه مقاومت این رنگ رو تست بگیره و اعلام کنه. البته اگه خودم مسیرم بخوره یه روز میرم دانشگاه احتمالا باید تو وسایل موجود باشه. اگه بود تست میگیرم. فقط اگه خواستین تست بگیرین قبلش رنگ رو بهم بزنید چون ذراتش ته نشین میشه و دیگه اینکه اگه اشتباه نکنم رنگ متالیک خودرو بود .
اگه رساناییش قابل قبول باشه میتونه مورد خوبی برای شیلد باشه.
با تشکر

سلام
لازم نیست کسی تست بگیره، جواب نمیده. امروز زنگ زدم یکی برام تست گرفت تقریباً نارسانا بود.
حالا نمیدونم چرا قبلا تو آزمایشهای مربوط به الکتریسیته ساکن مثل رساناها عمل میکرد :-? .
خود طرف هم تعجب کرده بود.خلاصه اینکه بدرد نمیخوره.

یکشنبه 9 خرداد1395 - 11:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام
دوستان در مورد شیلد چند تا سوال دارم. دو تا تصویر شماتیک از لوپهای مختلف قرار میدم. میخواستم بدونم اگه از کاغذ گرافیتی استفاده بشه کدوم حالت بهتره؟ آیا باید شیلد کاملا لوپها رو بپوشونه؟ و اینکه آیا باید به صورت یکپارچه باشه یا اینکه اگه صفحات بالایی و پایینی و جانبی شیلد، بدون اتصال به هم قرار داشته باشن مشکلی پیش نمیاد؟ و اگه قراره متصل باشن آیا باید مثل اسپری گرافیت یکپارچه زده بشه یا اینکه همین که قسمت رسانای صفحات همپوشانی و تماس داشته باشن کافیه؟
اگه طبق شکل راهنمایی کنین و بگید کدوم حالت بهتره ممنون میشم.
با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 خرداد1395 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام. از دوستان کسی تا حالا برای شیلد لوپ از زرورق ساندویچ استفاده کرده ؟اهم نسبتا پایینی داره. هر سانتش تقریبا 5 اهم برای 40 سانتش تقریبا 16 اهم . ولی وقتی دو لایه از این زرورق رو جلوی لوپ میگیرم با میتر خیلی کم به زور سنس میشه ولی وقتی چهار تا با هم میگیرم جلوی لوپ قشنگ سنس میشه.
بنظرتون بدرد شیلد میخوره؟

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

چهارشنبه 26 خرداد1395 - 11:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

بادرود به دوستان
درمورد برچسب های اشپزخانه یا کاغذهای کادو براق یا ساندویچ یا.... بطور کلی هر نوع برگه براق استیل مانند من خیلی تحقیق کردم و انواع اونا را بررسی کردم . استیکر اشپزخانه هم نوع کاغذ چاپ خورده هست هم نوع دارای المینیوم که بزرگترین مشکلش لایه چشب روی سطح المینیومیه که کار را خیلی سخت میکنه و مانع ارتباط نوارهای استیکر میشه و کاغذ کادو یا ساندویچ براق هم با وجود رسانا بودن اما در حین کار اگر چروک بشه یا به سختی تا بخوره کاملا قطع میشه و ارتباط الکتریکیش از بین میره البته این موضوع در مورد برچسبهم هست. در بهترین حالت استفاده باید دولایه بزرگ برچسب یکی زیر و دیگری روی کویل قرابدیم و از لبیه ها به هم بچسبونی و فقط یک نقطه از هر لایه که قراره به سیم شیلد وصل بشه را به ارامی با استون پاک کنیم و با شیلو درگیر کنیم و با نوار چسب محکم کنیم.

پنج شنبه 27 خرداد1395 - 3:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

در مورد گرافیت به غیر از اسپری گرافیت که روش استاندارد هست فقط استفاده از شمش یا مداد گرافیت روی کاغذ کارایی تعریف شده را داره و پودر گرافیت و چسب جواب لازم را نمیده

جمعه 28 خرداد1395 - 9:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام. خدمت دوستان عرض کنم که یه لوپ 50 سانتی معمولی البته با سه لایه سیم لاکی 0.50 ساختم که سه لایه سیم رو با وارنیش نسوز روکش کردم که ظرفیت خازنیش بالا نره و 19 دور پیچیدم و آخر سر با زرورق ساندویچ شیلد کردم که جواب خیلی خوبی داد و میتر منفی و بی ثباتی تا حد خیلی زیادی کم شد. البته ناگفته نمونه بعد از شیلد یه مقدار خیلی کمی افت برد داشتم شاید در حد 5 درصد که واقعا قابل چشم پوشیه.
توصیه میکنم دوستان حتما از شیلد استفاده کنن حالا چه با زرورق ساندویچ یا با گرافیت

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

شنبه 29 خرداد1395 - 10:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام
آیا تا بحال کسی برای شیلد همزمان از کاغذ گرافیت و زرورق ساندویچ یا مشابه اون استفاده کرده؟
بعنوان مثال برای لوپ عنکبوتی بصورت حلقه، ابتدا با کاغذ گرافیت بپوشونیم سپس روی اون رو با چند رشته نازک سیم افشان بصورت مارپیچ بپیچونیم و در آخر با زرورق ساندویچ بصورت مارپیچ طوری که طرف رسانای اون در تماس با سیم و گرافیت باشه پوشش بدیم و سیم رو به شیلد کابل رابط وصل کنیم.
بنظرتون اینطوری هم نویز و هم اثر زمین همزمان کم نمیشه؟
حالا اگه بخواییم اینکارو انجام بدیم آیا اون یکی دوسانتی که که باید خالی بمونه آیا باید همزمان خالی از فویل و گرافیت و سیم رسانا باشه؟
با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 8:38pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اگر شیلد گرافیت رو درست انجام بدید کافیه . دو نوع شیلد رو که روی هم نمیزارن ، اینطوری برد کم میشه . یا گرافیت یا زرورق
برای شیلد گرافیت میتونید مقدار کمی سیم خیلی نازک روش بکشید و به کابل رابط وصل کنید . البته دوستان شیلد کابل رابط را به مدار وصل نکرده اند و جواب بهتری داده
و اگر زرورق استفاده میکنید ، بهتر است که از نوع خیلی نازک بگیرید و به روش پیچیدن باشه . و اگر بصورت تخت استفاده میکنید ، بهتر است که وسط لوپ را قیچی کنید و لازم نیست مثل گرافیت کامل باشه ، چون گرافیت ضعیفتره
و لایه های زرورق را فقط به اندازه ی کافی روی هم بکشید که دولایه نشه
و اگر زرورق از هر دو طرف رساناست ، لازم نیست زیاد سیمپیچی کنید ، مگر اینکه یکطرفش نارسانا باشه و برای اتصال بهتر سیمپیچی کنید . چون اگر یکطرف رسانا باشه ، با آمدن لایه ها روی هم ، لایه ی رسانا با نارسانا ارتباط برقرار نمیکنه .
و گذاشتن فضای خالی مابین نقطه ی شروع و پایان شیلد ، کاملا ضروری میباشد و باید در هر نوع شیلدی که باشه ، خالی بمونه و بهم متصل نشه و گرنه نتیجه نمیده و برد زیادی از دست میره .

لا اله الا هو

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 9:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
اگر شیلد گرافیت رو درست انجام بدید کافیه . دو نوع شیلد رو که روی هم نمیزارن ، اینطوری برد کم میشه . یا گرافیت یا زرورق
برای شیلد گرافیت میتونید مقدار کمی سیم خیلی نازک روش بکشید و به کابل رابط وصل کنید . البته دوستان شیلد کابل رابط را به مدار وصل نکرده اند و جواب بهتری داده
و اگر زرورق استفاده میکنید ، بهتر است که از نوع خیلی نازک بگیرید و به روش پیچیدن باشه . و اگر بصورت تخت استفاده میکنید ، بهتر است که وسط لوپ را قیچی کنید و لازم نیست مثل گرافیت کامل باشه ، چون گرافیت ضعیفتره
و لایه های زرورق را فقط به اندازه ی کافی روی هم بکشید که دولایه نشه
و اگر زرورق از هر دو طرف رساناست ، لازم نیست زیاد سیمپیچی کنید ، مگر اینکه یکطرفش نارسانا باشه و برای اتصال بهتر سیمپیچی کنید . چون اگر یکطرف رسانا باشه ، با آمدن لایه ها روی هم ، لایه ی رسانا با نارسانا ارتباط برقرار نمیکنه .
و گذاشتن فضای خالی مابین نقطه ی شروع و پایان شیلد ، کاملا ضروری میباشد و باید در هر نوع شیلدی که باشه ، خالی بمونه و بهم متصل نشه و گرنه نتیجه نمیده و برد زیادی از دست میره .

متوجه شدم
ممنون از راهنمایی شما @};-
البته من با زرورق ساندویچ متصل به شیلد کابل امتحان کردم و از لحاظ نویز پذیری جواب بهتری گرفتم نسبت به عدم اتصالش. اما هنوز تست درست و حسابی با در نظر گرفتن تمام پارامترهای موثر انجام ندادم که در اولین فرصت انجامش میدم.
با تشکر

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 9:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure