انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 4:11pm

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

shayanii نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
معمولا شیلد برای لوپهای کوچکتر از 60 سانتیمتر به پائین انجام میشه . چون در لوپهای کوچک سیمپیچ سطح زیادی از لوپ رو تشکیل داده و میدان دقیقتر و حساستری نسبت به لوپهای بزرگ داره . برای همین یک سکه یا یک میخ را با لوپ کوچک میشه در 50 سانتیمتری سنس کرد اما همون سکه رو با لوپ 1 متری ، باید در 10 سانتیمتری سیمپیچ بگیری که سنس بشه و در وسط لوپ هم شاید اصلا سنس نشه . چون وسط لوپ خالی از میدانه و در عوض میدان بزرگتری به عمق زمین میفرسته .
مثلا در فلزیاب ماینر 4 برای اینکه هم از میدان بزرگ استفاده بشه و هم وسط لوپ به فلزات کوچک حساسیت داشته باشه ، مقداری از سیم پیچ را در قطر خارجی لوپ پیچیده و ادامه ی همون سیمپیچ را در ستاره ای کوچکتر ، در وسط لوپ پیچیده که وسط لوپ هم میدان داشته باشه . حالت ستاره برای اینه که خواسته مابین لوپ بیرونی و داخلی هم خالی نمونه . اما چون امواج دایره ها منظمتره به نظرم حالت ستاره اون وسط زیاد جالب نیست .
این حالت ماینر رو توصیه نمیکنم که بسازید ، مگر برای سطح گردی. چون در این حالت سیمپیچ نصف شده و نه لوپ بیرونی قدرت کامل رو برای عمق داره و نه لوپ داخلی قدرت کامل رو برای سنس اشیای ریز داره . پس بهتره برای عمق از لوپ بزرگ و برای نقطه زنی دقیق یا کاوش اشیای ریز و سطحی از لوپ کوچک استفاده کنیم ، در مابین این دوتا هم لوپ سایز 60 عنکبوتی بهترین سایزیه که برای دفینه هایی در عمق نرمال تا حدود 2 متر خوبه
اما اینکه لوپهای بزرگ رو میشه شیلد گرافیت کرد یانه . به دلایلی که عرض کردم ، لوپ بزرگ بدلیل میدان وسیعی که ایجاد میکنه دیگه به خاک و ذرات و حتی خرده فلزات کوچک ، حساسیت نشون نمیده . اما در صورتی که با لوپ بزرگ هم بر روی خاک بعضی مناطق بازم مشکل داشتید و خاک خیلی پراملاح بود ، میتونید لوپ بزرگ را با گرافیت شیلد کنید . بدین صورت که کاغذ گرافیت دار رو بصورت نوارهای دراز دربیارید و دورتادور سیمپیچ رو بپیچید . سعی کنید لایه ها روی هم قرار نگیره و کاملا لبالب بهم بچسبند وگرنه سطح گرافیت یکنواخت نمیشه .
یک نکته رو در نظر داشته باشید که برای شیلد گرافیت هر گونه لوپی ، باید فاصله ی دقیقی رو مابین سیمپیچ و گرافیت در نظر بگیرید که بهترین نتیجه رو بگیرید . گرافیت نباید کاملا به سیم چسبیده باشه که سنس بشه . مقدار این فاصله رو برای فلزیابهای مختلف باید خودتون با آزمایش بدست بیارید . سعی کنید کاغذ در دورترین فاصله ای قرار بدید که در آزمایش با اون فاصله ، حساسیت به خاک از بین برود . از اون بیشتر نزدیک نکنید که باعث ثبات بیشتر و افت برد میشه.

درود برشما جناب سنه دژ عزیز @};-
خیلی خوشحالم از برگشت دوبارتون به انجمن و ممنون که تجربه های باارزش خودتون رو برای من و کاربران به اشتراک میزارید. :ymhug:
دوستان جناب سنه دژ واقعا یک استاد واقعی و نابغه ان هم در رشته الکترونیک هم در آثار شناسی تجربه زیادی دارن و امیدوارم همچنان فعالیت خودشون رو انجام بدن تا همه بتونیم ازایشون تجربه های بیشتری بدست بیاریم.
براتون آرزوی موفقیت میکنم سربلند باشید @};-

:-BD @};- @};- امیدوارم که این انجمن محیط خوبی برای ارائه تجربیات ایشون به دوستان کم تجربه باشه . :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 16 مهر1394 - 9:15am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خیلی ممنون از شما
تشکر میکنم از سرورانی که این سایت رو بوجود آودرن و با نظم و مهربانی اینجا رو اداره میکنن . چندین ساله که سایتهای مختلف ، به عناوین مختلف در این زمینه فعالیت میکنن . اما این سایت پربارترین سایته که تا حالا وجود داشته . و در همه ی زمینه ها پربار هست و استادان خوبی داره که بچه ها رو راهنمایی و پشتیبای میکنن .
تلاش و فعالیت و تجربه دوستان ، در زمینه ی ردیابی مکانیکی و الکترونیکی در این سایت بحدی پیشرفت داشته که سایتهای خارجی در برابرش حرفی برای گفتن ندارن
از مهندس حمید هم بخاطر تلاش و دلسوزی که در این محیط انجام میدن تشکر میکنم . از مدارهای نقطه زن که بشه اونا رو ساخت ، بهترین مداری که تا حالا منتشر شده فلزجوه که با لطف ایشون در دسترس علاقه مندان قرار گرفت . مطمئن باشید هنوز در دنیا ، مداری پالسی با این همه امکانات و گزینه های قابل تغیر ، برای ساخت در دسترس عموم قرار نگرفته .
جدا از مدار ما کلی الکترونیک و روش و قانون ، از مبتدی تا پیشرفته از مهندس یاد گرفتیم .
این محیط باعث شده که اعضا بهتر همدیگه رو بشناسن و در محیطی دوستانه در مسیری مشخص حرکت کنن .
همچنین با وجود آگاه سازی و اطلاع رسانی سریع در این محیط ، دیگه تا درصد زیادی ، دست کلاه برداران محترم از سر فقیر بیچاره های قد کوتاه ، کوتاه شده :D

با امید موفقیت برای همه

خدا اجرتون بده @};- @};- @};-

لا اله الا هو

پنج شنبه 16 مهر1394 - 9:58am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جا داره تشکر کنم از همه عزیزان علی الخصوص مهندس حمید عزیز که کلی مطالب خوب اینجا گذاشتن
و همینطور جناب سنه دژ که مطالب خیلی خوبی ارائه دادن
@};- @};- @};-

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دوشنبه 27 مهر1394 - 8:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان گرامی...
جناب سنه دژ ممنونم از لطف شما برادر.فقط یه سوال فنی دارم دوست عزیز...
برای اینکه کاغذ گرافیت به سیمپیچ نچسبه اگر بینشون یه لایه مقوا بذاریم چطوره.حقیقتشو بخای کاغذ گرافیت لوپ جی پی من آب بهش خورد و خراب شد و من یه کاغذ گرافیت دیگه براش درست کردم البته مقاومتش حدود 3 برابر بیشتر از فابریکشه و لوپم نویز داره .من فکر کنم چون کاغذ به سیمپیچ چسبیده نویز میندازه درسته؟چون طبق گفته مهندس در هر سانتیمتر کاغذم از صد اهم هم کمتره مقاومتش.هر کاری میکنم بازهم نویز داره.قبلیشم نویز داره.فکر کنم برای فاصله باشه نه؟ @};-

راه در جهان یکی است و آن راستی است

سه شنبه 27 مهر1394 - 12:58am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
تشکر میکنم
کاغذ و مقوای ساده نمیتونن اثری روی لوپ داشته باشند . مگر اینکه در ساخت کاغذ مربوطه ، از چسب یا مواد خاصی استفاده شده باشد که قابل سنس باشه که بعید میدونم .
اما اینکه چسب یا مواد خاصی را در ساخت بعضی کاغذها بکار میبرند ، در صورت استفاده از چنین کاغذهایی ممکنه مدار دچار نویز بشه یا اون مواد ظرفیت خازنی سیمپیچ رو تغیر بدن ( مثلا اگر در لوپ تخت ، فاصله ی بین سیمها رو با چسب قطره ای یا بعضی از چسبها پر کنیم ، خود چسب بر روی سیمپیچ اثر منفی میزاره . بخصوص که درست لابلای سیمها قرار میگیره )
پس بهتر است برای کاغذ گرافیت ، از کاغذهای ساده تری استفاده کنید که ترکیبات ساختش ناشناخته نباشه .

- اینکه میفرمائید گرافیت شما 3 برابر بیشتر از گرافیت اصلی مقاومت داره ، یعنی اینکه گرافیت کمتری استفاده کرده اید و هنوز به مقاومت کافی نرسیده . ( هرچه گرافیت بیشتری بزنید مقاومت کمتر میشه و برعکس . مانند اهم سیمپیچ )

پس سعی کنید بازهم گرافیت بیشتری بزنید تا مقاومتش ، مشابه اصلی دربیاد . و با تنظیم میلیمتری ، فاصله ی کاغذ از سیمپیچ به دقت بیشتری در ثبات برسید .

همین مقاومت بیشتر ، میتونه دلیل نویز در مدار شما باشه .

لا اله الا هو

سه شنبه 27 مهر1394 - 2:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

متوجه شدم.ممنونم.

راه در جهان یکی است و آن راستی است

سه شنبه 28 مهر1394 - 4:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان عزيز
بنده استيكر خريدم و با اهم متر تست كردم ديدم هيچ مقاومتي نداره ولي بعد از كلي تلاش ديدم اهم متر داره عدد نشون ميده :-o
متوجه شدم كه چسبي كه باهاش استيكر رو ميچسبونيد عايقه و باعث ميشه بين استيكر و پراپ هاي اهم متر اتصال ايجاد نشه L-)
لازمه اول چسب رو پاك كنيد و بعد از اون امتحان كنيد
يه لوپ 1.5 در 1.5 دارم انشا الله شيلدش ميكنم و نتايج رو جهت اطلاع دوستان قرار ميدم \M/
ضمنا استيكر هارو دونه اي 1500 تومن گرفتم و چهار تا از اون رو در مقابل يك لوپ كوچك قراردادم و هيچگونه سنسي نداشت @};-

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

شنبه 5 دی1394 - 10:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من یه سیم پیچ کویل درست کردم که عکسشو میزارم میخواستم بونم شیلدو با اسپری گرافیت به صورتی که دور این سیم پیچ کاغذ بپیچم بعد اسپری کنم فایده داره یا باید مثل لوپ که توبخش کالبد شکافی باز شد یه سطح صاف کاغذ باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

برای تهیه قاب لوپ ولوپ ودسته تلسکوپی به لینک زیر مراجعه نمایید
https://t.me/joinchat/EbJXtUMD3cUynlOqO2J6yw

دوشنبه 14 دی1394 - 6:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت.

Komiser عزیز,بستگی به طرح قاب لوپتون داره,و میتونین از هردو حالت یکی که متناسبه قابل استفاده هست...
بهتره در لوپهای کوچک,تماما پوشیده بشه.باتوجه به سایزش, اسپری گرافیت نیز کمتر مصرف میشه...
لوپ بزرگ هم میتونیم کل سطح رو پوشش بدیم...

منتها برای لوپهای بزرگ بصرفه تره که فقط دور سیم پیچ با مقوا یا...پوشیده بشه و سطح بیرونیش رو اسپری گرافیت بزنیم... البته قبلش,مابین کاغذ و سیم پیچ یک لایه ی مثل اسفنج,کارتن...قرار بدیم تا فاصله ی بینشون ایجاد کرده باشیم...

دوشنبه 14 دی1394 - 11:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

PEERE DANA نوشته است:
سلام خداقوت.

Komiser عزیز,بستگی به طرح قاب لوپتون داره,و میتونین از هردو حالت یکی که متناسبه قابل استفاده هست...
بهتره در لوپهای کوچک,تماما پوشیده بشه.باتوجه به سایزش, اسپری گرافیت نیز کمتر مصرف میشه...
لوپ بزرگ هم میتونیم کل سطح رو پوشش بدیم...

منتها برای لوپهای بزرگ بصرفه تره که فقط دور سیم پیچ با مقوا یا...پوشیده بشه و سطح بیرونیش رو اسپری گرافیت بزنیم... البته قبلش,مابین کاغذ و سیم پیچ یک لایه ی مثل اسفنج,کارتن...قرار بدیم تا فاصله ی بینشون ایجاد کرده باشیم...

ممنون پیر دانا برای من خیلی راحت تره که توقالب فقط دور سیم پیچ رو شیلد کنم یه سوال قطر این اسفنج یا کارتون چه قدر باشه

برای تهیه قاب لوپ ولوپ ودسته تلسکوپی به لینک زیر مراجعه نمایید
https://t.me/joinchat/EbJXtUMD3cUynlOqO2J6yw

سه شنبه 15 دی1394 - 8:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure