انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:00pm

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.دوست عزیز احتمال داره لایه نازک طرح فیبر کربن باشه...!ولی بعید میدونم با 2000 تومان بشه تهیه کرد چون موادش اولیه ی ساختش گرو نه...مثلا نوعی ورق نازک با اسم های :طرح یا مشابه فیبر کربن در بازار ونت موجوده که اگر دیده باشین در تزیینات خودرو (و درب های شیشه ی سکوریت منازل )ووجهت حفاظت از صدمات و خراش رنگ بدنه اتومبیل بخصوص سقف و کاپوت کاربرد داره...که نوع چینی تا کره ی و ...بقیمت های متری 15000 الی 40000 و...میشه با تست جهت سپر شیلد استفاده کرد...

یکشنبه 18 بهمن1393 - 3:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

البته نا گفته نمونه فیبر کربنی {چه نوع لوله ی یا صفحه ی ورقی نازک یا ضخیمتر...}مناسب وایده آل فلز یابیه که (کم کردن اثرات زمینی /نویز ها/جهت شیلد /و مواد فلزی درش بکار نرفته باشه...)که به اصطلاح: فیبر کربن اصلاح شده با گرافیت باشه!

یکشنبه 18 بهمن1393 - 3:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون کمال جان مهندس گفتن اگه مدل دقیقشو بگین تا ما هم تهیه اش کنیم . اگه خودتونم تست گرفتین نتایجشو اعلام بفرمایین تا دوستان هم استفاده کنن .

یکشنبه 19 بهمن1393 - 10:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اگه مشغله کاری اجازه بده ،لوپم رو شیلد می کنم نتایج تست رو هم میزارم.
در مورد این برچسب ،دوباره پرسیدم از فروشنده ،اسم خاصی نداره .فقط کاربردش رو گفتم ،و تو مغازه فروش لوازم اشپزخونه پیدا میشه.برای تزیین قسمت اجاق گاز کاربرد داره.

یک روی ان پلاستیکیه و روی دیگه اش،یه فویل نازک الومینیومیه.
حتی به صورت چند لایه روی لوپ میزارم نه تو دیلی تاثیر داره ،نه سنس میشه.
ولی اهمش صفر است.اون عکسی که گذاشتم ،بخاطر چسبی که روی فویل است ،اهمش شده ۱۸ اهم.

یکشنبه 19 بهمن1393 - 2:25pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون کمال عزیز.
پس دیگه جای بحثی نداره! یک لایه بسیار نازک آلومینیوم هست که مقاومتش هم عملا نزدیک به صفره! وقتی میگین حتی چند لایش توسط لوپ سنس نمیشه پس نتیجه قطعیه. چون ما دنبال رسانایی هستیم که بعنوان فلز سنس نشه. لایه بسیار نازک آلومینیوم میتونه بهترین کاندید باشه. ولی فویلهای نازکی که بنده تا الان تست کردم همگی سنس میشدن. حالا این لایه آلومینیومی باید خیلی نازک باشه که سنس نمیشه. این همون چیزی هست که ما نیاز داریم و ایشالا بتونیم از دردسر گرافیت هم خلاصی پیدا کنیم!

یکشنبه 19 بهمن1393 - 3:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود.
بنده قبلا یک نوع کاور که بیشتر در ساندویچی ها برای ساندویچ استفاده میشه.ویجور نایلون به رنگ زر ورق هست قبلا برای لوپ چنس می خواستم ازش استفاده کنم که وقتی تست می کردم مثل این ورق که کوهیار عزیز زحمت کشیدند تقریبا اهم صفر داشت و توسط لوپ سنس نمی شد ولی یه مشکلی پیش اومد که کلا یادم رفت چی به چی هست و دیگه دنبالش نرفتم دوستان می تونند این رو هم امتحان کنند.

یکشنبه 19 بهمن1393 - 4:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان فعلا لوپم نیمه تمامه ولی اون برچسب رو دورش پیچیدم.
برچسب رو به صورت روبان دراوردم .
واهمش رو که ملاحظه می فرمایید.
ابتدا و انتهای شیلد.
پانصد اهم.
دوستان نظر بدهند.
فعلا نمی تونم تست کنم.تست تو خونه هم به درد نمی خوره.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 20 بهمن1393 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.خسته نباشی دوست عزیز
اهمش که خوبه.ولی اگر اختلالی در عملکرد مدار نداشته باشه!
عملکرد لوپ قبل از فویل پیچی در یک موقعیت مدنظرتون باشه.هنگامی که تست میکنید لطفا در دو حالت اینکار رو انجام بدید:ابتدا با اتصال شیلد پیچیده شده بواسطه سیم کوتاه به قسمت شیلد کابل رابط به مدار...
و بدون اتصال به قسمت شیلد کابل مدار...و واکنش و نتیجه رو از نظر عمق زنی و ثبات(کم شدن بوق های احتمالی ناشی از محیط منزل)مقایسه کنید.

سه شنبه 20 بهمن1393 - 1:13am
مدیر کل
مدیر کل

کمال جان خسته نباشی.
میزان مقاومت اگر درست اندازه گرفته باشین واقعا جالب هست! میشه گفت ما به همچین چیزی نیاز داریم که مقاومت بسیار کم فلز رو نداشته باشه ولی در حد گرافیت رسانایی داشته باشه و حتی بهتر از اون. اندازه گیری شما تقریبا همین رو نشون میده.
ولی یکی از دوستان ظاهرا از همین برچسبها استفاده کردن و فرمودن براحتی توسط فلزیاب سنس میشه! حالا نمیدونم داستان به چه صورتی هست. یا شما فلزیابتون مساله ای داره یا برچسب ایشون نوع دیگری بوده! لذا کمال عزیز از شما درخواست میکنم یک ورق از این برچسب اندازه خود لوپ روش بذارین و ببینین سنس میکنه یا نه؟ در طرح فلزجو بنظر من اگر سنس کنه و میتر تا درجه 5 رو هم نشون بده باز هم اشکالی نداره و قابل استفادست. اگر هم کلا هیچ سنسی نداشته باشه که عالیه. اگر نتیجه مثبت بود لطف کنین مدل دقیق این برچسب رو بفرمایین تا بشه از بازار تهیه کرد. هر چند میدونم در این صورت این هم مثل سایر قطعات مورد استفاده ما ظرف چند روز تبدیل به کالایی نایاب خواهد شد! :D

سه شنبه 20 بهمن1393 - 2:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندی حمید عزیز من رشته ام برق قدرته .
و در مورد نویز خیلی باهاش درگیریم.چه درقسمت موتوراهی با درایو اف سی .چه نویزی که تو مسیر کابل پیش میاد.
اندازه هایی که گرفتم عین واقعیته.
دیلی دستگاه قبلا ۱۶ بود.با شیلد هم ۱۶ است.
سنس فلزش هم یه فرقی کرده اونم بخاطر کابل رابطم.
که روی هر رشته اش دودهم بیشتر مقاومت دارم.
الان مقاومت لوپ شده ۱۰۸ اهم.یک ممیز هشت.
یک ایرادی داشت ،اونم این بود که بهتونم گفتم موقع نوسان باتری به اندازه یک دهم ،حین نوسان تک بوق دارم.
من خودم از خازن شماره ۱۲ مشکوکم که ولتاژ کاریش ۶ ولت باشه.
چون قبلا این عیب رو نداشت.
ولی دیشب با حساسیت ۲۰ هم کار کردم و تا حساسیت ۱۰ من اون ت بوق رو داشتم.
با حساسیت ۲۰ توی ۹۰ تا ۹۵ سانت یه درب شیشه رب رو سنس کامل داشتم.
فقط تا چند روز نمی تونم برم بیرون برا تست .
از این بابت از دوستان عذر می خوام.
در مورد این برچسب هم از طریق خانومها پرس و جو بشه سریعتر مکانش پیدا میشه.
منم در حال باتری خالی کردن اینو پیدا کردم.

سه شنبه 21 بهمن1393 - 6:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure