انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 1:07pm

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

سلامت باشین جناب مهندس.
یه سوال دارم. لوپ یک متری که تا شو هست و به نظر میرسه اگه تا شو نباشه نشه اونو تو محل یا جایی به سمت کوه حملش کرد.چطور میشه لوپ یکمتری تا شو رو شیلدش کرد؟
چه چیزی باید باشه که تا بشه خراب نشه.
همیشه یه مشکل وجود داره.

چهارشنبه 10 شهریور1395 - 4:31pm
مدیر کل
مدیر کل

بله لوپ تاشو رو نمیشه به این راحتی شیلد کرد. این کار به ابتکار شما بستگی داره ولی بنظر من لوپهای بزرگ رو میتونین شیلد نکنین. چون این نوع شیلد های گرافیتی زیاد جلو نویز رو نمیگیره و بیشتر روی اثرات زمینی موثره. با توجه به اینکه لوپهای بزرگ باید در فاصله بیشتری نسبت به زمین قرار داشته باشن ؛ انجام شیلد اونها برای مواجهه با برخی آثار زمینی تاثیر چندانی نداره.

چهارشنبه 10 شهریور1395 - 5:48pm
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
ممنون مهندس جان. البته خودم از مداد گرافیتی برای شیلد تمام لوپها استفاده کردم حتی لوپ دو متریو هم با مداد گرافیتی شیلد کردم و مقاومتش زیر 200 در امده. دوستان اگه از مداد یا شمش گرافیت استفاده میکنید ابتدا کمی رطوبت بدین تا نرمتر بشه. مثلا چند دقیقه بزارید رو بخار آب گرم بمونه تا مغزش رطوبت بگیره بعد ازش استفاده کنید اینجوری مجبور نیستید چند بار نقاشی کنید و اینکه مقاومت خوبی هم بهتون میده بعد نقاشی هم کمی رو شعله کم بچرخونید هم خشک بشه هم اندکی مقاومتش بیاد پایین. ولی با این مرکبی که دوستمون امتحان کردند اگه دوستان دیگه هم نتیجه بگیرند دیگه نیازی به مداد هم نیست. @};- :-BD

رفیق میشه یه عکس از شیلدی که درست کردی بذاری شاید اون بهتر باشه و اعضا هم یه چیزی بیشتر یاد بگیرن.ممنون.

چهارشنبه 17 شهریور1395 - 7:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
مقاومت هر سانت از كاغذ كادو يا ساندويچ براي شيلد لوپ بايد در چه محدوده اي باشه؟؟؟؟

جمعه 19 شهریور1395 - 12:59pm
آواتار کاربر

سلام.هر یکسانت باید مقاومتش زیر یک کیلو اهم باشه.

یکشنبه 21 شهریور1395 - 5:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

همایون نوشته است:
سلام.هر یکسانت باید مقاومتش زیر یک کیلو اهم باشه.

سلام دوست عزيز
مقاومتشون در حد 10یا 20 اهمه اصلا به كيلو نميرسه

یکشنبه 21 شهریور1395 - 10:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید عزیز سلام خسته نباشید سوال داشتم خدمتتون

من کاغذ ساندویچ رو روی هم تا کردم حتی بیست لا روی هم شد ولی لوپ اونو سنس نمیکنه اگه با این کار سنس نمیشه میشه به جای گرافیت ازش انتظار داشت یا نه ؟ ممنون مهندس عزیز @};- @};-

سه شنبه 23 شهریور1395 - 5:41pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
بله هر ماده رسانایی که سنس محسوس نداشته باشه میتونه برای شیلد مناسب باشه.

سه شنبه 23 شهریور1395 - 7:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ممنون.
بله هر ماده رسانایی که سنس محسوس نداشته باشه میتونه برای شیلد مناسب باشه.

ممنون مهندس عزیز @};- @};-

سه شنبه 23 شهریور1395 - 9:41pm

سلام مهندس حمید عزیز @};- @};- @};-
خواستم نتایج شیلد لوپ35 خودم را اطلاع بدم و اگر نکته ای بنظرتون میرسه بفرمایید
با مداد گرافیتیB9 وکاغذکاملا سیاه شده،در دونقطه قطری کاغذ مقاومت حدودا650اهم و در فاصله 1سانتی پرابها متوسط 170اهم درامد.چند ازمایش انجام دادم یکطرف لوپ شیلد(بدون اتصال به سیم پیچ وبا اتصال).دوطرف شیلد(بدون اتصال به سیم پیچ وبا اتصال)که البته کاغذ شیلددوم را کمرنگتر انجام دادم(مقاومت دونقطه قطری 1500اهم).جالب اینکه چ با مقاومت کم یا زیاد وباحرارت دادن تفاوتی در عملکردو شدت نویزگیری ندیدم ولی کلا تاثیرگذار بود و برد زیاد کم نشد- با اتصال به نقطه 1 و تست بعدی نقطه 2لوپ بوقهای گاها ممتدی در هر آزمایش داشتم که درنهایت از اتصال کاغذ شیلد به سرهای کابل منصرف شدم و آزادانه فقط نصب ظاهری کردم. نکته اینکه اگر اتصال بادست به کاغذ داشته باشم مختصرنویزها هم از بین میره :-?
بنظرشما کار صحیحیه این روش؟ درضمن درحالت عادی سفال را در15سانتی میزدو5سانتی تفکیک میکردکه باشیلد فوق فرقی نکرد و میزنه همچنان ولی با اتصال به کابل بسیار کمترمیشد حدودا5سانت بدون تفکیک و فقط افزایش میتر @-)
درضمن اعدادسه گانم هم تغییر زیادی نکرد و همانطور دارای ایراد ماند(ABCحدودا800) -بردی که دارم برای سکه500تومانی45سانت/فیبر10*10 80سانت/استیل 20*30 155سانت
لوپ35 با سیم روکشدارنمره1
ونکته جالب اینکه با این وضع من پیت حلبی روغن17کیلویی رو در 3.5متری و 5کیلویی رو در 2.5متری براحتی زدم زیرخاک ولی تو هوای ازاد فکرمیکنم بردم گمه
سوکتهاو فیشها نظامی تمام پلاستیکی و کابل استوک نظامی به لوپم وصله
لطفا راهنمایی کنید

شنبه 27 شهریور1395 - 5:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure