انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:57pm

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوست عزیز موضوع شیلد یک مطلب عمومی و مربوط به همه فلزیابهاست. بطور خاص ربطی به مدار فلزجو نداره. اما در فلزجو دو روش برای شیلد میتونه وجود داشته باشه. توصیه بنده به عدم استفاده از نقطه شیلد مدار هست. در عوض بهتره همون نقطه 1LOOP رو که به شیلد کابل کواکسیال وصل میکنین ؛ از طرف دیگه به شیلد لوپ هم متصل بشه.

ایول داش حمید اتمام حجت کردی
ممنونم

شنبه 8 مرداد1395 - 1:40am
آواتار کاربر

سلام.تو گوگل چنتا اسپری دیدم اسپری الومینیوم اسپری روی اسپری مس.به نظرتون به درد شیلد میخورن؟
ازاونجایی که روی کمترسنس میشه فک کنم اسپری روی بهتر باشه اگه بشه باهاش شیلد درست کرد.وگرنه الومینیوم.
یه نظریه میدم به نظر من اگه دستگاهتون شیلد نشده باهاش کاووش نکنین چون گودال میکنین حتی یه میخ هم توش پیدا نمیکنین.

سه شنبه 2 شهریور1395 - 7:14am
آواتار کاربر

سلام مجدد من مرکب خوشنویسی هم چک کردم با یه بار کشیدن روی کاغذ معمولی مقاومتش میشه 4 کیلو اهم.دو سه بار که روی هم بکشی مقاومت میاد زیر یک کیلو اهم یعنی یه بار بریزی رو کاغذ بذاری خشک بشه دوباره بریزی.تو شیراز مرکب قوطی هزارتومن هست پس برا شیلد میصرفه.امتحان کنین. B-)

دوشنبه 8 شهریور1395 - 10:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
دوست عزیز موضوع شیلد یک مطلب عمومی و مربوط به همه فلزیابهاست. بطور خاص ربطی به مدار فلزجو نداره. اما در فلزجو دو روش برای شیلد میتونه وجود داشته باشه. توصیه بنده به عدم استفاده از نقطه شیلد مدار هست. در عوض بهتره همون نقطه 1LOOP رو که به شیلد کابل کواکسیال وصل میکنین ؛ از طرف دیگه به شیلد لوپ هم متصل بشه.

خسته نباشید مهندس جان. آیا مانند این شکل باید اتصال بدیم؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 12:53pm
مدیر کل
مدیر کل

بله درسته. مشکلی نداره.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
بله درسته. مشکلی نداره.

سپاسگذارم مهندس حمید عزیز. مهندس جان سوال برام پیش امده. اینکه نقطه لوپ 1 مگه 12 ولت مثبت نداره؟ یعنی برای شیلد لوپ از مثبت مدار هم میشه استفاده کرد؟ و سوال دیگه اینکه آیا برای شیلد گرافیتی هم استفاده میشه یا مربوط به فویله؟

سه شنبه 9 شهریور1395 - 11:27am
آواتار کاربر

این شیلدی که با مرکب درست کردم.مقاومتش چطوره؟سه تا قوطی مرکب رو مصرف شده و هر یکی یه دور روی مقوا ریخته شده.برا اینکه سیم پیچم عنکبوتی تا شو هست این شیلد رو نصف کنم مشکلی براش پیش نمیاد؟
http://uupload.ir/files/5xz1_%DB%B2%DB% ... %DB%B7.jpg

سه شنبه 9 شهریور1395 - 12:48pm
مدیر کل
مدیر کل

milad7 نوشته است:

سپاسگذارم مهندس حمید عزیز. مهندس جان سوال برام پیش امده. اینکه نقطه لوپ 1 مگه 12 ولت مثبت نداره؟ یعنی برای شیلد لوپ از مثبت مدار هم میشه استفاده کرد؟ و سوال دیگه اینکه آیا برای شیلد گرافیتی هم استفاده میشه یا مربوط به فویله؟

خواهش میکنم.
بله نقطه لوپ1 ولتاژ 12 هست ولی در این مدار میشه ازش بعنوان شیلد لوپ هم استفاده کرد. اتصال شیلد برای همه مدل شیلد به کار میره. فرق نمیکنه گرافیت باشه یا پوشش رسانا. البته ذکر کردیم که فویل معمولی ضخامتش بیش از حدی هست که برای شیلد لوپ فلزیاب مناسب باشه.

سه شنبه 9 شهریور1395 - 12:52pm
مدیر کل
مدیر کل

همایون نوشته است:
این شیلدی که با مرکب درست کردم.مقاومتش چطوره؟سه تا قوطی مرکب رو مصرف شده و هر یکی یه دور روی مقوا ریخته شده.برا اینکه سیم پیچم عنکبوتی تا شو هست این شیلد رو نصف کنم مشکلی براش پیش نمیاد؟
http://uupload.ir/files/5xz1_%DB%B2%DB% ... %DB%B7.jpg

خسته نباشین.
مقاومتش کاملا خوب و حتی کمتر از حد مورد نیاز جهت شیلد گرافیتی هست.
لوپ عنکبوتی از نوع تاشو قاعدتا خیلی خوب از آب در نمیاد! بهرحال شیلدش هم دچار مشکل میشه و ممکنه بعد مدتی قطعی پیدا کنه و کاراییش پایین بیاد.

سه شنبه 9 شهریور1395 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون مهندس جان. البته خودم از مداد گرافیتی برای شیلد تمام لوپها استفاده کردم حتی لوپ دو متریو هم با مداد گرافیتی شیلد کردم و مقاومتش زیر 200 در امده. دوستان اگه از مداد یا شمش گرافیت استفاده میکنید ابتدا کمی رطوبت بدین تا نرمتر بشه. مثلا چند دقیقه بزارید رو بخار آب گرم بمونه تا مغزش رطوبت بگیره بعد ازش استفاده کنید اینجوری مجبور نیستید چند بار نقاشی کنید و اینکه مقاومت خوبی هم بهتون میده بعد نقاشی هم کمی رو شعله کم بچرخونید هم خشک بشه هم اندکی مقاومتش بیاد پایین. ولی با این مرکبی که دوستمون امتحان کردند اگه دوستان دیگه هم نتیجه بگیرند دیگه نیازی به مداد هم نیست. @};- :-BD

سه شنبه 9 شهریور1395 - 2:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: sahra55 و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure