انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 22 اردیبهشت1403 - 2:19am

پاسخ به موضوع  [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 30  بعدی
 همه چیز درباره شیلد لوپ 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
کانکتور لبتاپ ، پینهاش عالیه و چون بدنه پلاستیکی هست مشکلی نداره
بشرطی که بتونید سیم کابل رو مستقیم به پینها لحیم کنید .
اگر میخواهید که در نزدیک کانکتور سیم را قطع کنید و به سیمهای مربوطه وصل کنید ، از ضخامت کافی سیمها مطمئن شوید که نازک نباشند .

لا اله الا هو

سه شنبه 28 دی1394 - 12:48am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
VMV1 نوشته است:
سلام سنه دژ عزیز خسته نباشید از اون جایی که میدونم تجربه بالایی داری و استاد مایی یه سوال داشتم البته ببخشید اگه جاش اینجا نیست...
یه لوپ 40 سانتی با سیم 1 در 1 افشان میخام بسازم اگه لطف کنین راهنماییم کنی ممنونت میشم راستش جای دیگه هم پرسیدم کسی جواب نداد @};-

برای لوپهای زیر 60 سانت ، بهتر است از سیم با ضخامت کمتر از 1 میلیمتر استفاده کنید
برای لوپ 40 سانتیمتری ، حداکثر از سیم 80 صدم استفاده کنید

لوپ عنکبوتی 40 سانتیمتری با سیم افشان
قطر داخلی 31 سانت
قطر خارجی 40 سانت
تعداد دور 25
حدود 28 متر
تعداد شیار :13
فاصله بین شیارها 9.6 سانتیمتر
لطفا در تایپیکهای مربوطه پست بزارید که دوستان بتونند استفاده کنند . @};-

لا اله الا هو

سه شنبه 28 دی1394 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
Amir.s.m نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
ممنون دوست عزیز Amir.s.m
اساتید محترم
آیا میشه از لوپ 1 که همون ولتاژ 12 هست به عنوان شیلد لوپ استفاده کرد؟(در مدار استاد حمید)
و یک سوال دیگه در مورد کابل ارتباط هست
در کابل های rg و کرمان و... که اصولا زمین مدار وجود نداره و گاهی اوقات هم میتر منفی بدلیل نامرغوب بودن این نوع کابل ها وجود داره ، آیا میشه کابل آنتن کرمان رو مغزیشو وصل کنم به لوپ 2 و شیلدشو وصل کنم به زمین مدار و لوپ 1 رو هم با سیم برق معمولی وصل کنم و این کابل و سیم رو هم یکجا بذارم و با لنت بهم بچسبونم؟ این عمل ممکنه باعث بهبود عملکرد کابل بشه؟

دوست عزیز در همون پست توضیح دادم در سیستمهای پالسی معمولا همون تغذیه مثبت لوپ ( اونی که به خط مثبت تغذیه وصله ) بعنوان شیلد در نظر میگیرن.

برای کابل مناسب در مدارات pi بجای کابل 75 اهم کوآکسیال تلویزیون خیلی بهتره که از رنج کابلهای rg استفاده کنید .
سایزهای مختلف داره rg 58 معمولا سایز و مشخصاتش مناسبه و تا 1500 ولت هم عایقش مقاومت میکنه .
Rg 58 امپدانسش 50 اهمه و عایق پیوسته الکتریکی اش 300 ولته که پالسهای تا 1500 ولت حدود 1 میلی ثانیه رو میتونه تحمل کنه

این کابلها استاندارد رادیویی فرکانس بالا هستن مقاومت مکانیکی و تحمل سرما و گرماشون از کابلهای کوآکسیال تلویزیون خیلی بهتره قیمتشون هم درسته یه مقدار گرونه ( متری بین 3 تا بالای 10 هزار تومن ) ولی برای یه دستگاه pi نهایتا 1.5 متر سیم لازمه که نسبت به کاراییش کاملا ارزش داره.

ممنون دوست عزیز
بنده چون شهرستان هستم نمیتونم کابل خوب پیدا کنم و rg59 هم با فویل آلومینیومی دارم و باز میتر منفی میندازه البته کانکتور بنده از نوع سه پین میکروفن از نوع خوب هست که شکلشو میذارم
آیا بخاظر این نوع کانکتوره که وقتی کمی کانکتور رو حرکت میدم سنس و میتر منفی داره یا بخاطر کابل هست؟

دوست عزیز کابل و کانکتورتون منطقا نباید مشکلی داشته باشه مگر اینکه سیم شیلد دور rg و شیلد کانکتور مشکل اتصال داشته باشن .( این سوکتای داخلی معمولا جنس سوکتهاشون ارتجاع لازم رو نداره به مرور قطعی مویی اتصالات الکتریکی پیدا میکنن در دستگاههای pi چون ولتاژ فلای بک بالاست و در هر صورت اتصال برقرار میشه قطعی های اینفرمی مستقیم پیدا نمیشن اثرات منفی روی برد و ثبات میگذارن که نشونه این مدل قطعی هاست .
گوشتون رو نزدیک به کانکتور ببرید حین کار و تکون دادن کانکتور معمولا صدای حاصل از جرقه های تولیدی داخل اتصالات رو میشه بصورت نویز شنید و مطمئن شد سوکت لقی ریز داره )

این کانکتورهایی که استفاده کردید در اصل کانکتور حرفه ای صوتیه که از نظر شیلد بسیار مناسب هستن از نظر استحکام و عایق الکتریکی هم مشخصات خوبی دارن ولی من خودم در دستگاههای pi از سوکت بزرگ bnc استفاده میکنم.

سوکت پلاستیکی شارژ لپ تاپ بخاطر مقاومت الکتریکی پایین من باشم استفاده نمیکنم .

سه شنبه 28 دی1394 - 1:07am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
VMV1 نوشته است:
سلام سنه دژ عزیز خسته نباشید از اون جایی که میدونم تجربه بالایی داری و استاد مایی یه سوال داشتم البته ببخشید اگه جاش اینجا نیست...
یه لوپ 40 سانتی با سیم 1 در 1 افشان میخام بسازم اگه لطف کنین راهنماییم کنی ممنونت میشم راستش جای دیگه هم پرسیدم کسی جواب نداد @};-

برای لوپهای زیر 60 سانت ، بهتر است از سیم با ضخامت کمتر از 1 میلیمتر استفاده کنید
برای لوپ 40 سانتیمتری ، حداکثر از سیم 80 صدم استفاده کنید

لوپ عنکبوتی 40 سانتیمتری با سیم افشان
قطر داخلی 31 سانت
قطر خارجی 40 سانت
تعداد دور 25
حدود 28 متر
تعداد شیار :13
فاصله بین شیارها 9.6 سانتیمتر
لطفا در تایپیکهای مربوطه پست بزارید که دوستان بتونند استفاده کنند . @};-

سپاس جناب سنه دژ عزیز @};-

سه شنبه 29 دی1394 - 11:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Amir.s.m نوشته است:
دوست عزیز کابل و کانکتورتون منطقا نباید مشکلی داشته باشه مگر اینکه سیم شیلد دور rg و شیلد کانکتور مشکل اتصال داشته باشن .( این سوکتای داخلی معمولا جنس سوکتهاشون ارتجاع لازم رو نداره به مرور قطعی مویی اتصالات الکتریکی پیدا میکنن در دستگاههای pi چون ولتاژ فلای بک بالاست و در هر صورت اتصال برقرار میشه قطعی های اینفرمی مستقیم پیدا نمیشن اثرات منفی روی برد و ثبات میگذارن که نشونه این مدل قطعی هاست .
گوشتون رو نزدیک به کانکتور ببرید حین کار و تکون دادن کانکتور معمولا صدای حاصل از جرقه های تولیدی داخل اتصالات رو میشه بصورت نویز شنید و مطمئن شد سوکت لقی ریز داره )

این کانکتورهایی که استفاده کردید در اصل کانکتور حرفه ای صوتیه که از نظر شیلد بسیار مناسب هستن از نظر استحکام و عایق الکتریکی هم مشخصات خوبی دارن ولی من خودم در دستگاههای pi از سوکت بزرگ bnc استفاده میکنم.

سپاس از راهنمایی خوبتون
جنس پین های این کانکتور نوعی هست که نمیشه سیم رو بهش لحیم زد و مجبورم سیم هارو بصورت مستقیم دورش بپیچم و چسب حرارتی بزنم
به احتمال فراوان مشکل از این مورد هست
آیا راهکاری هست تا این اتصال را محکم کرد؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 29 دی1394 - 12:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
Amir.s.m نوشته است:

سپاس از راهنمایی خوبتون
جنس پین های این کانکتور نوعی هست که نمیشه سیم رو بهش لحیم زد و مجبورم سیم هارو بصورت مستقیم دورش بپیچم و چسب حرارتی بزنم
به احتمال فراوان مشکل از این مورد هست
آیا راهکاری هست تا این اتصال را محکم کرد؟

دوست عزیز با چسب که نمیشه اتصال مطمئن ایجاد کرد .

کانکتورتون اگر لحیم نمیگیره حتما یک روش جایگزین مد نظر سازنده اش بوده

یا مدل فشاری هست و قرار بوده سیمها داخلش تحت فشار پرس بشن .

یا اتصالاتش جوریه که فیش استاندارد کابلشو بهش میخوره که باید سیمها رو به کابلشو مناسب و بعد به کانکتور متصل کنید

سه شنبه 29 دی1394 - 1:24pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستانی که اسپری گرافیت برای شیلد پیدا نکردن میتونید پودر گرافیت رو از فروشگاه های طراحی و نقاشی خرید کنید و حدود یک قاشق غذا خوری پر رو داخل یک ظرف ریخته و با یک نوع مایعی که خشک بشه و مقداری هم روغنی باشه ( مثل گازوئیل ، روغن مایع ، نفت ) مخلوط کرده و با قلمو روی کاغذ های مقوایی ضخیم بخوبی پوشش بدید و بگذارید خشک بشه . بسیار عالی میشه و هزینه هم خیلی خیلی کم میشه . غلظت محلول رو خودتون بررسی کنید که مناسب باشه ، در ضمن متذکر میشم که این محلول روی چسب کاغذی نمیشینه و مشکل ساز میشه . دقت کنید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 1:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان در مورد لوپ بنده لوپ عنکبوتی 60 با سیم لاکی پیچیدم که با پودر گرافیت شیلدش کردم وقتی تست کردم به اینصورت عمل کرد که درمنزل بدلیل وجود فلزات مزاحم برد دستگاه در تست وقتی سیم شیلد به مدار متصل نبود برد دستگاه برای یک سینی استیل 1 متر بود ولی وقتی شیلد رو به مدار وصل کردم همون سینی رو در منزل تونستم در حدود 1.60 سانتی سنس کنم که بردش بعد از اتصال سیم شیلد 60 سانت بیشتر شد

بنده این پودر رو از یک فروشگاهی که کارش برش و ساخت ذغالهای دینامهای صنعتی بود گرفتم و یک کیلو از این پودر رو 20000 تومن خریدم و برای 3 لوپ جواب میده

روش شیلدهم 300 گرم پودر رو با نصف قوطی چسب چوب مخلوط کردم و یک فوم با قطر نیم سانت دور سیمپیچ پیچیدم تا فاصله شیلد تا سیم پیچ حفظ بشه بعد با کاغذ روزنامه دیواری روی فوم رو پوشوندم و خمیر گرافیت رو روی کاغذ مالیدم قطر خمیر هم حدود 1 میلیمتر شد

یکشنبه 11 بهمن1394 - 11:22am
مدیر سایت
مدیر سایت

سوناتا نوشته است:
سلام دوستان در مورد لوپ بنده لوپ عنکبوتی 60 با سیم لاکی پیچیدم که با پودر گرافیت شیلدش کردم وقتی تست کردم به اینصورت عمل کرد که درمنزل بدلیل وجود فلزات مزاحم برد دستگاه در تست وقتی سیم شیلد به مدار متصل نبود برد دستگاه برای یک سینی استیل 1 متر بود ولی وقتی شیلد رو به مدار وصل کردم همون سینی رو در منزل تونستم در حدود 1.60 سانتی سنس کنم که بردش بعد از اتصال سیم شیلد 60 سانت بیشتر شد

بنده این پودر رو از یک فروشگاهی که کارش برش و ساخت ذغالهای دینامهای صنعتی بود گرفتم و یک کیلو از این پودر رو 20000 تومن خریدم و برای 3 لوپ جواب میده

روش شیلدهم 300 گرم پودر رو با نصف قوطی چسب چوب مخلوط کردم و یک فوم با قطر نیم سانت دور سیمپیچ پیچیدم تا فاصله شیلد تا سیم پیچ حفظ بشه بعد با کاغذ روزنامه دیواری روی فوم رو پوشوندم و خمیر گرافیت رو روی کاغذ مالیدم قطر خمیر هم حدود 1 میلیمتر شد

با قاطی کردن گرافیت با چسب چوب آیا بعد خشک شدن با اهم متر رسانا بودن مواد رو تست کردید ؟ رسانا هست ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 14 بهمن1394 - 1:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

بله رسانا هست و الان هم دوباره لوپ رو تست کردم وقتی اون سیم شیلد رو از مدار جدا میکنم بوق دستگاه ممتد میشه و برای ساکت کردنش باید ولوم رو چند دوری بچرخونم منتها وقتی سیم شیلد رو به مدار متصل میکنم همون اندازه که در حالت بدون اتصال شیلد سکه رو میزنه به همون اندازه سکه سنسن میشه منتها معلومه دستگاه با ثباتتر شده البته به زودی بیرون تستش میکنم و فیلمشو قرار میدم

پنج شنبه 14 بهمن1394 - 1:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 292 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure