انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:27pm

پاسخ به موضوع  [ 39 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 اطلاعات جمع آوری شده از مهندس حمید درباره لوپها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کوردستان شاباد
سلام خدمت همه دوستان یه سوال داشتم مثلا برای لوپ 45 نزدیک 31متر سیم میخواد اونم اگه یک افشان استفاده کنیم چند کیلو وزنش میشه ؟ کار کردن باهاش خیلی سخت میشه :-?

هه ر بمینی کورد و زوان کوردی

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 4:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون دوست عزیز بابت سوال خوب و مهمی که مطرح کردین. با توجه به اهمیت تاپیک و حیثیتی بودنش برای من(!) جدول وزن سیمهای مختلف رو که محاسبه شده هستن عرض میکنم. دوستان خواهشا دقت کنن.

وزن هر متر سیم 0.2 میلیمتر = 0.282 گرم
وزن هر متر سیم 0.3 میلیمتر = 0.634 گرم
وزن هر متر سیم 0.4 میلیمتر = 1.13 گرم
وزن هر متر سیم 0.5 میلیمتر = 1.76 گرم
وزن هر متر سیم 0.6 میلیمتر = 2.53 گرم
وزن هر متر سیم 0.7 میلیمتر = 3.45 گرم
وزن هر متر سیم 0.8 میلیمتر = 4.51 گرم
وزن هر متر سیم 1 میلیمتر = 7.04 گرم
وزن هر متر سیم 1.2 میلیمتر = 10.14 گرم
وزن هر متر سیم 1.5 میلیمتر = 15.84 گرم
وزن هر متر سیم 2 میلیمتر = 28.16 گرم

لازم به ذکره این اوزان برای سیم لاکی و بفرض دقیق بودن ضخامت سیم هست. طبیعتا چون اکثر سیمها قطر دقیق ندارن و از طرفی جنس لاک هم کمی تاثیر داره ؛ وزن واقعی سیمها بصورت جزئی با این ارقام اختلاف خواهد داشت.
ذکر وزن سیمها از نظر وزن لوپی که برای فلزیاب ساخته میشه از نظر اپراتوری اهمیت داره. با این حال وزن اسکلت و قالب لوپ مهمتر هست. بعنوان مثال اگر برای یک لوپ 1 متری فلزیاب پالسی حدود 40 متر سیم 1 میل استفاده کنیم که رقمی عادی هست ؛ وزن مربوط به قسمت سیمهای لوپ حدود 282 گرم میشه که بنظرم وزن زیادی نیست! لذا توجه به بخشهای دیگری که میتونن وزن رو بالا ببرن از اهمیت بیشتری برخورداره.

دوستان شرمنده دیگه این مطلب برای اولین بار بود که در انجمن مطرح میشد و لذا قابل جمع آوری نبود! :D

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بازم از مهندس حمید عزیز تشکر میکننیم که لطف دارن به همه ما و کاری جز تشکر از ما بر نمیاد @};- و همینطور از kamal857 عزیز سپاس گذارم بابت جمع آوری این مطالب واقعا عالی بود. @};-

جمعه 10 اردیبهشت1394 - 12:21am
آواتار کاربر

از برادر بزرگ وار kamal857 جهت گذاشتن وقت و جمع اوری اطلاعات و همین طور استاد حمید که از لقب مهندس بودن واقعا فراتر هستند تشکر و قدر دانی ویژه :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

به سلامتی همه اونایی که خطشون اعتباریه ولی معرفتشون دائمی

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 7:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز لطف دارید.
کاری اگه شده، اطلاعات مهندس بوده. من که فقط کپی برداری کردم.
امیدوارم اطلاعات مهندس برای همه مفید و سازنده باشه.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون بابت پاسختون استاد حمید سیم لاکی زیاد وزنی نداره اما سیم افشان مثلا سیم یک با توجه به روکشش خیلی سنگین میشه مثلا برای لوپ 60با سیم یک افشان که فکر کنم باید همین سیم استفاده بشه اونم 32 دور چه وزنی میشه فکر نکنم اصلا بشه باهاش کار کرد؟

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 11:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله درست میغرمایین. سیمهای افشان دارای روکشی هستن که وزن اون هم قابل ملاحظه هست! ولی روکش میتونه انواع بسیار مختلفی داشته باشه و حساب و کتاب دقیقی نداره. میتونین بسته به نوع روکش وزن رو 2 یا حتی 3 برابر سیم لاکی حساب کنین. بهرحال مس بعنوان یک فلز نسبت به حجمی که داره وزن بیشتری در مقایسه با پلاستیک و تفلون و امثالهم داره! پس اگر روکش سیم خیلی نازک باشه بیشتر وزن سیم بابت همون مغزیش هست.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 11:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون داداش حمید بابت پاسختون در کل بخوایم جمع بندی کنیم بهترین لوپ از نظر ثبات و عمق زنی همین مدل لوپ هستش؟ و اینکه مثلا من با سیم لاکی 5 و اهم 3.5 بهترین جواب را گرفتم حالا بخوام این مدل لوپ (لوپ60 عنکبوتی )را با سیم یک افشان بزنم باز هم باید همین اهم را داشته باشه تا بهترین پاسخ را ازش داشته باشم یا تغییر میکنه ؟

شنبه 11 اردیبهشت1394 - 12:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود فراوان
دوستان اینم 3 تا نرم افزار محاسبه ساخت لوپ که قبلا یعنی حدود 2 سال پیش هم در موضوع فلزیاب چنس قرار داده بوده و بازم در اینجا قرار میدم که ازش استفاده کنید . فقط بعد از دانلود فایل رو از زیپ خارج کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 11 اردیبهشت1394 - 2:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

وزن هر متر سیم افشان نمره یک 14.8گرم میشه و کلا اهم گیری که کردم سیم افشان نمره یک ری افشان کلاف100متریش 2 اهم بیشتر نبودش

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 8:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 39 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure