انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:56am

پاسخ به موضوع  [ 39 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 اطلاعات جمع آوری شده از مهندس حمید درباره لوپها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کوردستان شاباد
یه سوال از دوستان داشتم من یه لوپ با قطر داخلی 65میخوام بسازم قبلا یه لوپ ساده داشتم با 18دور سیم لاکی به قطر 0.5 با اهم 3.5 حالا به نظر دوستان برای لوپ جدید عنکبوتی با قطر داخلی 65 و سیم افشان نمره یک چه اهمی خوبه البته برای دستگاه انجمن نیستش دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

هه ر بمینی کورد و زوان کوردی

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 2:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: چوار پارچه ی کوردستان
سلام دوستان
واسه لوپ 60 حتما باید سیم افشان باشه ؟؟؟ لاکی 1 نمیشه؟

چهارشنبه 24 آذر1394 - 12:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

qasedak نوشته است:
سلام دوستان
واسه لوپ 60 حتما باید سیم افشان باشه ؟؟؟ لاکی 1 نمیشه؟

اگه بتونین یه جوری به سیمها فاصله بدین سیم لاکی هم گزینه ی خوبی خواهد بود

چهارشنبه 24 آذر1394 - 12:46am
آواتار کاربر

محل اقامت: امریکا
حمید نوشته است:
خیلی ممنون دوست عزیز بابت سوال خوب و مهمی که مطرح کردین. با توجه به اهمیت تاپیک و حیثیتی بودنش برای من(!) جدول وزن سیمهای مختلف رو که محاسبه شده هستن عرض میکنم. دوستان خواهشا دقت کنن.

وزن هر متر سیم 0.2 میلیمتر = 0.282 گرم
وزن هر متر سیم 0.3 میلیمتر = 0.634 گرم
وزن هر متر سیم 0.4 میلیمتر = 1.13 گرم
وزن هر متر سیم 0.5 میلیمتر = 1.76 گرم
وزن هر متر سیم 0.6 میلیمتر = 2.53 گرم
وزن هر متر سیم 0.7 میلیمتر = 3.45 گرم
وزن هر متر سیم 0.8 میلیمتر = 4.51 گرم
وزن هر متر سیم 1 میلیمتر = 7.04 گرم
وزن هر متر سیم 1.2 میلیمتر = 10.14 گرم
وزن هر متر سیم 1.5 میلیمتر = 15.84 گرم
وزن هر متر سیم 2 میلیمتر = 28.16 گرم

لازم به ذکره این اوزان برای سیم لاکی و بفرض دقیق بودن ضخامت سیم هست. طبیعتا چون اکثر سیمها قطر دقیق ندارن و از طرفی جنس لاک هم کمی تاثیر داره ؛ وزن واقعی سیمها بصورت جزئی با این ارقام اختلاف خواهد داشت.
ذکر وزن سیمها از نظر وزن لوپی که برای فلزیاب ساخته میشه از نظر اپراتوری اهمیت داره. با این حال وزن اسکلت و قالب لوپ مهمتر هست. بعنوان مثال اگر برای یک لوپ 1 متری فلزیاب پالسی حدود 40 متر سیم 1 میل استفاده کنیم که رقمی عادی هست ؛ وزن مربوط به قسمت سیمهای لوپ حدود 282 گرم میشه که بنظرم وزن زیادی نیست! لذا توجه به بخشهای دیگری که میتونن وزن رو بالا ببرن از اهمیت بیشتری برخورداره.

دوستان شرمنده دیگه این مطلب برای اولین بار بود که در انجمن مطرح میشد و لذا قابل جمع آوری نبود! :D

دستت درد نکنه این موضوع وزن برای من خیلی مهم بود و نتیجه اینکه من نمیتونم از ایران این لوپ ها رو بخرم چون هیچکی برام نمیاره حتی بابام :))
فقط یه سئوال دارم استاد اونهم اینه ممکن هست 6 یا 8 مدل لوپی که برای فلز جو طراحی شده و جواب خوبی گرفتید بفرمایید برای هر مدل از لوپ ها چند متر سیم مصرف میشه تا من بتونم از ایجا تهیه کنم امیدوارم از تجربه شما عزیزان با نهایت دقت بهر شایان ببرم
اگر جواب شما به این ترتیب باشه که مدل لوپ سایز نوع سیم و مقدار سیم مصرف شده تعداد دور تماما نوشته بشه فکر کنم یک ارشیو عالی بشه بنابر صلاح دید شما میتواند یک پست تحت عنوان تمام لوپ های فلز جو باشه درضمن اینه برای طرز ساخت هر نوع با توضیحات جامعه ای در سایت هست لینکش اورده بشود واقعا ما کاربران جدید سپاسگذارم خواهیم شد

مجددا با سپاس فراوان @};-

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 11:59am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر منظورتون لوپهایی هست که مشخصاتشون رو در راهنمای فلزجو پیشنهاد دادیم ؛ خب محاسبه متراژ حدودی که خیلی سادست! مثلا وقتی شما 20 دور سیم رو بصورت دایره میپیچین طبیعتا کافیه تعداد دور رو در محیط دایره ضرب کنین تا متراژ سیم بدست بیاد. فرمول محیط دایره رو هم که حتما از دوران مدرسه به یاد دارین. برای لوپ عنکبوتی این متراژ رو حدود 10 درصد بیشتر از محاسبه در نظر بگیرین که سیم کم نیاد. در مورد فریمهای مربعی هم که واضح هست و مثلا 10 دور سیم برای فریم 1 در 1 به 40 متر سیم نیاز داره. بنابراین در مورد متراژ سیم ضرورتی نداشته که توضیح اضافی داده بشه وگرنه ذکر میکردیم. ضمن اینکه اگر سایز لوپ فقط اندکی کمتر یا بیشتر بشه یا سیمها رو شل تر بپیچین متراژ کمی تغییر میکنه درحالیکه تعداد دور همون هست! پس تعداد دور ملاک پیچیدن هر لوپی هست و در نظر گرفتن یک متراژ دقیق از سیم برای ساخت یک لوپ کار درستی نیست.
در عین حال فکر میکنم شما حداقل در مورد سیم لاکی در هر کجای دنیا هم که قصد خرید داشته باشین همیشه قیمت بر اساس وزن ارزان تر هست! یعنی اگر 1 کیلو سیم لاکی بخصوص انواع ضخیم تر رو خریداری کنین ارزون تر از این در میاد که بر اساس متراژ سفارش بدین! پس اگر امکان خرید بر اساس وزن سیم رو داشتین حتما بر اساس محاسبات فوق همین کار رو انجام بدین.

جمعه 26 اسفند1395 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
حمید نوشته است:
خیلی ممنون دوست عزیز بابت سوال خوب و مهمی که مطرح کردین. با توجه به اهمیت تاپیک و حیثیتی بودنش برای من(!) جدول وزن سیمهای مختلف رو که محاسبه شده هستن عرض میکنم. دوستان خواهشا دقت کنن.

وزن هر متر سیم 0.2 میلیمتر = 0.282 گرم
وزن هر متر سیم 0.3 میلیمتر = 0.634 گرم
وزن هر متر سیم 0.4 میلیمتر = 1.13 گرم
وزن هر متر سیم 0.5 میلیمتر = 1.76 گرم
وزن هر متر سیم 0.6 میلیمتر = 2.53 گرم
وزن هر متر سیم 0.7 میلیمتر = 3.45 گرم
وزن هر متر سیم 0.8 میلیمتر = 4.51 گرم
وزن هر متر سیم 1 میلیمتر = 7.04 گرم
وزن هر متر سیم 1.2 میلیمتر = 10.14 گرم
وزن هر متر سیم 1.5 میلیمتر = 15.84 گرم
وزن هر متر سیم 2 میلیمتر = 28.16 گرم

لازم به ذکره این اوزان برای سیم لاکی و بفرض دقیق بودن ضخامت سیم هست. طبیعتا چون اکثر سیمها قطر دقیق ندارن و از طرفی جنس لاک هم کمی تاثیر داره ؛ وزن واقعی سیمها بصورت جزئی با این ارقام اختلاف خواهد داشت.
ذکر وزن سیمها از نظر وزن لوپی که برای فلزیاب ساخته میشه از نظر اپراتوری اهمیت داره. با این حال وزن اسکلت و قالب لوپ مهمتر هست. بعنوان مثال اگر برای یک لوپ 1 متری فلزیاب پالسی حدود 40 متر سیم 1 میل استفاده کنیم که رقمی عادی هست ؛ وزن مربوط به قسمت سیمهای لوپ حدود 282 گرم میشه که بنظرم وزن زیادی نیست! لذا توجه به بخشهای دیگری که میتونن وزن رو بالا ببرن از اهمیت بیشتری برخورداره.

دوستان شرمنده دیگه این مطلب برای اولین بار بود که در انجمن مطرح میشد و لذا قابل جمع آوری نبود! :D

ممنون از مهندس حمید و دوست عزیزکه زحمت جمع اوری رو کشیدن . مهندس ی خواهش : اگر ممکنه در کنار وزن سیم که ذکر شده مقاومت روهم برای چند سایز سیم که بقیه رو با ان معیار قرار دهیم و بدست بیاریم لطف کنید .ممنون @};-

جمعه 23 تیر1396 - 5:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. بله این هم سوال خوبی هست و در واقع مطلبی بود که جای اون در انجمن خالی بود! لذا لیست مقاومت هر متر از سیمهای مسی مذکور رو هم با دقت هزارم اهم عرض میکنم:

مقاومت هر متر سیم 0.2 میلیمتر = 0.549 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.3 میلیمتر = 0.244 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.4 میلیمتر = 0.137 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.5 میلیمتر = 0.088 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.6 میلیمتر = 0.061 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.7 میلیمتر = 0.044 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.8 میلیمتر = 0.034 اهم
مقاومت هر متر سیم 1 میلیمتر = 0.022 اهم
مقاومت هر متر سیم 1.2 میلیمتر = 0.015 اهم
مقاومت هر متر سیم 1.5 میلیمتر = 0.009 اهم
مقاومت هر متر سیم 2 میلیمتر = 0.005 اهم

بعنوان مثال اگر برای فریم 1 در 1 متر 10 دور معادل 40 متر سیم مسی با ضخامت مغزی 1 میل استفاده کنیم تقریبا مقاومت 0.9 اهم خواهد داشت.
توجه کنین این مقاومتها با فرض دقیق بودن ضخامت سیم و خالص بودن مس اون ارائه شده. در غیر این صورت مقاومت بصورت جزئی تغییر میکنه.

جمعه 23 تیر1396 - 9:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
مهندس جون . خیلی گلی . دوست دارم . قربانت @};- @};- @};-

شنبه 23 تیر1396 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
حمید نوشته است:
خواهش میکنم. بله این هم سوال خوبی هست و در واقع مطلبی بود که جای اون در انجمن خالی بود! لذا لیست مقاومت هر متر از سیمهای مسی مذکور رو هم با دقت هزارم اهم عرض میکنم:

مقاومت هر متر سیم 0.2 میلیمتر = 0.549 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.3 میلیمتر = 0.244 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.4 میلیمتر = 0.137 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.5 میلیمتر = 0.088 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.6 میلیمتر = 0.061 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.7 میلیمتر = 0.044 اهم
مقاومت هر متر سیم 0.8 میلیمتر = 0.034 اهم
مقاومت هر متر سیم 1 میلیمتر = 0.022 اهم
مقاومت هر متر سیم 1.2 میلیمتر = 0.015 اهم
مقاومت هر متر سیم 1.5 میلیمتر = 0.009 اهم
مقاومت هر متر سیم 2 میلیمتر = 0.005 اهم

بعنوان مثال اگر برای فریم 1 در 1 متر 10 دور معادل 40 متر سیم مسی با ضخامت مغزی 1 میل استفاده کنیم تقریبا مقاومت 0.9 اهم خواهد داشت.
توجه کنین این مقاومتها با فرض دقیق بودن ضخامت سیم و خالص بودن مس اون ارائه شده. در غیر این صورت مقاومت بصورت جزئی تغییر میکنه.

با درود
این مقادیر مقاومت در هر متر سیم مسی لاکی با افشان یکسان هستند؟

سه شنبه 8 آذر1401 - 10:53am
مدیر کل
مدیر کل

بله اگر قطر بخش مسی سیم یکسان باشه مقاومت سیم افشان و لاکی تقریبا یکی هست. ولی توجه کنین شماره ای که برای سیمهای افشان در بازار عنوان میشه با سیم لاکی فرق داره! در سیم لاکی شماره همون قطر واقعی سیم هست. اما در سیمهای افشان شماره ای که مطرح میکنن معادل سطح مقطع بخش مسی سیم هست نه قطر سیم! لذا بطور مثال سیم افشان شماره 0.5 قطر 0.8 میل ؛ سیم افشان شماره 0.75 قطر 1 میل ؛ سیم افشان شماره 1 قطر حدود 1.1 میل و سیم افشان شماره 1.5 قطر 1.4 میل دارن.

سه شنبه 8 آذر1401 - 3:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 39 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: فرشته عذاب و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure