انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 10:46am

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس
لاک سیم 0.71 چهل متر گرفتم می خوام لوپ عنکبوتی به طول بیرونی پنجاه سانتی درست کنم. اندازه دایره داخلی چقدر و تعداد دورش چقدر باید باشه؟
فلاکسی از جنس چوب در تابلو سازی دیدم ضخامتش سه میلی بود سوالم اینه که موقع کار نمیشکنه ؟ تازه باید به فکر قالب چوبی یا نگه دارنده ای باشیم که حداقل فلاکس سیم پیچی شده را روی آن قرار دهیم تا محکم شود. چون شاید سیم پیچ با فلاکسش و با چوب به شکل + نتونه خوب تعادلشو حفظ کنه باید کل لوپ رو چیزی محکم در بر بگیره

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 21 آذر1396 - 12:27am
مدیر کل
مدیر کل

hasanzade نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
ایا سایز 3 در 3برای فلزجو جوابگو هست و با این سایز کوچکترین فلزی که میشه پیدا کرد چقدر هست و نهایت تا چه عمقی رو می تونه سنس کنه (البته فلزی در حد کوچکترین سایز رو تا چه فاصله ای می تونه سنس کنه)
سئوال دوم قانون کویل فلزیاب میگه هر چی اندوکتانس بیشتر باشه پایداری بیشتر اما برد کمتره حالا اگر ما بیاییم یه کلاه شرعی به این صورت بگذاریم که مثلا کویل
رو با اندوکتانس بالا درست کنیم بعد یه سلف با کویل موازی کنیم تا اندوکتانس به اندازه 340 تا 400 بشه ایا باعث میشه که کویل برد بیشتر و ثبات بهتری داشته باشه در مورد مقاومت چی ایا اگر بیاییم مقاومتی رو با کویلی که مقاومت اون بالاست موازی کنیم به کارکرد از نظر برد و ثبات کمکی می کنه

خواهش میکنم.
بله از نظر مداری که مشکل خاصی نداره. فقط باید بتونین به خوبی درستش کنین و بخصوص از پس اپراتوریش بر بیاین. کوچکترین فلز قابل سنس در مرکز فریم 3 متری حدود 15 در 15 سانت هست. نهایت عمق سنس این فریم برای فلز بزرگی در حد یک ماشین سواری حدود 11 متر هست!
نمیدونم این قانون کویل رو از کجا اوردین! ولی اصولا هر کاری که پایداری رو بیشتر کنه برد رو حداقل کمی کمتر میکنه و همینطور هر کاری که برد رو بیشتر کنه پایداری رو میتونه پایین بیاره. کویل با ظرفیت بالا کمی افزایش دیلی داره که این خودش میتونه سبب پایداری بیشتر توام با برد کمتر بشه. ضمن اینکه با افزایش ظرفیت از حدی مشخص آمپر عبوری از کویل هم کاهش قابل ملاحظه ای پیدا میکنه و قدرت کم میشه. روش کویلهای موازی هم جواب خوبی نمیده! چون انرژی پالس در لحظه ارسال بین دو بخش تقسیم میشه و هنگام دریافت هم تداخل بوجود میاد.

چهارشنبه 21 آذر1396 - 2:11am
مدیر کل
مدیر کل

delta2014 نوشته است:
سلام مهندس
لاک سیم 0.71 چهل متر گرفتم می خوام لوپ عنکبوتی به طول بیرونی پنجاه سانتی درست کنم. اندازه دایره داخلی چقدر و تعداد دورش چقدر باید باشه؟
فلاکسی از جنس چوب در تابلو سازی دیدم ضخامتش سه میلی بود سوالم اینه که موقع کار نمیشکنه ؟ تازه باید به فکر قالب چوبی یا نگه دارنده ای باشیم که حداقل فلاکس سیم پیچی شده را روی آن قرار دهیم تا محکم شود. چون شاید سیم پیچ با فلاکسش و با چوب به شکل + نتونه خوب تعادلشو حفظ کنه باید کل لوپ رو چیزی محکم در بر بگیره

19 دور با قطر داخلی 46 سانت مناسب هست.
پلکسی با ضخامت 3 میل بنظر من برای این سایز لوپ بصورت عنکبوتی کفایت میکنه. اما طبیعتا از نظر شکنندگی آسیب پذیر هست! در این مورد باید از تجربیات دوستان و تصاویری که قرار دادن استفاده کنین.

چهارشنبه 21 آذر1396 - 2:24am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستانی که مدار فلز جو رو ساختند و اعداد سه گانه مناسبی رو در مدار دارند ولی از برد ناراضی اند (برد ضعیفی نسبت به سایر دوستان دارند) بنده به این نتیجه رسیدم که مشکل به هیچ عنوان از قطعات مدار یا خود مدار نیست بلکه کیفیت لوپ.

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 1 دی1396 - 1:18am
مدیر سایت
مدیر سایت

kabahat نوشته است:
دوستانی که مدار فلز جو رو ساختند و اعداد سه گانه مناسبی رو در مدار دارند ولی از برد ناراضی اند (برد ضعیفی نسبت به سایر دوستان دارند) بنده به این نتیجه رسیدم که مشکل به هیچ عنوان از قطعات مدار یا خود مدار نیست بلکه کیفیت لوپ.

سلام
لطف کنید بفرمائید طبق چه آزمایشات و نتایجی به این موضوع رسیدید؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 2 دی1396 - 3:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حقیقتش یه لوپ عنکبوتی ۶۰ ساخته بودم با اعداد سه گانه قابل قبول و دیلی ۱۹ متاسفانه بیشترین بردم برا استیل ۶۰ ۲۲۰ سانت بود .
البته چندین بار هم به دلیل کمیت برد باز کردم و از اول پیچیدم.
بعد همون لوپ رو باز کردم و یه لوپ ۴۰ استوانه ای ساختم از روی کنجکاوی.
که با همین لوپ ۴۰ همون برد ۲۲۰ سانت اسنیل ۶۰ سانت رو دارم و سنس سکه ۵۰۰ در ۵۳ سانت.
شاید یه لوپ ۶۰ استوانه ای بسازم بردش برا سنس همون سینی به ۲.۵۰ برسه.
بالاخره این تجربه بنده بود که گفتم در اختیار کاربران عزیز بزارم.تا اول از صحتی کیفیت لوپ مطمعن شن بعد اقدام به تغییر قطعات روی مدار کنند.
بحث بنده به هیچ عنوان در مورد نوع سیم پیچی نیست بلکه کیفیت روش سیم پیچی لوپ.

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 2 دی1396 - 10:57pm
مدیر سایت
مدیر سایت

kabahat نوشته است:
حقیقتش یه لوپ عنکبوتی ۶۰ ساخته بودم با اعداد سه گانه قابل قبول و دیلی ۱۹ متاسفانه بیشترین بردم برا استیل ۶۰ ۲۲۰ سانت بود .
البته چندین بار هم به دلیل کمیت برد باز کردم و از اول پیچیدم.
بعد همون لوپ رو باز کردم و یه لوپ ۴۰ استوانه ای ساختم از روی کنجکاوی.
که با همین لوپ ۴۰ همون برد ۲۲۰ سانت اسنیل ۶۰ سانت رو دارم و سنس سکه ۵۰۰ در ۵۳ سانت.
شاید یه لوپ ۶۰ استوانه ای بسازم بردش برا سنس همون سینی به ۲.۵۰ برسه.
بالاخره این تجربه بنده بود که گفتم در اختیار کاربران عزیز بزارم.تا اول از صحتی کیفیت لوپ مطمعن شن بعد اقدام به تغییر قطعات روی مدار کنند.
بحث بنده به هیچ عنوان در مورد نوع سیم پیچی نیست بلکه کیفیت روش سیم پیچی لوپ.

با سلام
سپاس از پاسخگویی جنابعالی @};-
لطف کنید در این مواقع تنظیمات دقیق دستگاه رو هم بفرمائید که مثلا سکه رو در 53 سنس داشتید ، گفتن تنظیمات خیلی در انالیز نتیجه موثر و مهم هست ، همینطور اهم لوپ و اندوکتانس :YMPEACE: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 6 دی1396 - 2:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز
من می خوام یه لوپ 2 متری بسازم و برای لوپ مثل عکس زیر یه پایه درست کنم که بتونم یه نفری اونو روی زمین بکشم به نظر شما لوپ رو چند سانتی مت از زمین فاصله بدم مرسی بابت همه زحمات و راهنمایی هایی که می کنی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 14 دی1396 - 12:49am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
البته من بعید میدونم برای فریم 2 متری هم بشه براحتی چیزی که در تصویر دیده میشه پایه درست کرد. ولی بهرحال این به مهارت شما در ساخت هم بستگی داره. ضمن اینکه اصولا چنین چیزی فقط روی زمینهای صاف و هموار قابل استفادست. در مورد فاصله نسبت به زمین همونطور که در راهنما هم ذکر کردم برای فریم 2 متری "حداقل" به حدود 40 سانت فاصله نیاز هست. حالا اگر این فاصله رو کمی بیشتر هم در نظر بگیرین خیالتون بابت ثبات راحت تر میشه.

جمعه 14 دی1396 - 1:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
البته من بعید میدونم برای فریم 2 متری هم بشه براحتی چیزی که در تصویر دیده میشه پایه درست کرد. ولی بهرحال این به مهارت شما در ساخت هم بستگی داره. ضمن اینکه اصولا چنین چیزی فقط روی زمینهای صاف و هموار قابل استفادست. در مورد فاصله نسبت به زمین همونطور که در راهنما هم ذکر کردم برای فریم 2 متری "حداقل" به حدود 40 سانت فاصله نیاز هست. حالا اگر این فاصله رو کمی بیشتر هم در نظر بگیرین خیالتون بابت ثبات راحت تر میشه.

مرسی مهندس حمید ایا شما پیشنهاد خاصی برای لوپ 2 متری دارید ؟

جمعه 15 دی1396 - 10:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure