انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 8:21am

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید میگم این برچسب برای شیلد کردن لوپ های بزرگ بد به نظر نمی رسی.نظرتون چیه؟
http://shop.aftabrayaneh.com/High_Tempe ... AFTAB.html

یکشنبه 22 مهر1396 - 3:18am
مدیر کل
مدیر کل

بله با توجه به اینکه ضخامت کلش 0.06 میلیمتر ذکر شده احتمالا روی سنس تاثیر منفی نداره و قابل استفاده هست.

یکشنبه 23 مهر1396 - 4:54am

سلام
من یه لوپ 60 با سیم لاکی برای فلزجو ساختم که مقاومتش 1.4 شد که فکر کنم بخاطر جنس سیم کمی زیاد شد و حالا دارم یک لوپ عنکبوتی با سیم افشان میسازم،
و بین سیمها رو با تکه ای چوب به اندازه 3 میلی متر فاصله انداختم و در کل 17 دور پیچیدم که طبق محاسبه با نرم افزار ظرفیت خازنی باید کمتر از 350 بشه،،،

سوالی که دارم اینه که اگر یه دور دیگه بپیچم که ظرفیت بیشتر و نزدیک به 400 بشه بهتره یا همون 350 سیم رو ببرم،
در کل برای فلزجو بهترین ظرفیت خازنی و مقاومت تو چه رنجی هست؟
با تشکر @};- @};- @};-

دوشنبه 24 مهر1396 - 4:47pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
اگر از سیم لاکی 0.7 برای لوپ 60 استفاده کرده باشین مقاومت 1.4 طبیعی و درست هست و برای این سایز لوپ بهتره که در همین حدود باشه. چنانکه بارها تاکید کردیم سیم افشان مناسب این لوپ نیست و همون لوپ اول مناسبه.
اگر لوپ عنکبوتی یا تخت ساخته باشین دیگه نیازی به فاصله اضافی بین سیمها نیست و انجام این کار میتونه به کاهش برد نهایی برای فلزات بزرگ منجر بشه.
ظرفیت بین 350 تا 400 میکروهانری برای لوپ 60 مناسب هست و تفاوت محسوسی در نتیجه وجود نداره. بخصوص که تنظیم عرض پالس و دیلی هم در اختیار شماست. ظرفیت اندوکتانس و مقاومت برای این مدار لازم نیست رقم دقیقی باشه. ارقامی هم که ذکر شده بیشتر جنبه عمومی داره و تقریبا در همه فلزیاب های پالسی نتیجه خوبی میده. توصیه بنده ظرفیت حدود 400 میکرو هانری و مقاومت بین 0.5 تا 1 اهم برای کویلهای بزرگ و ظرفیت بین 300 تا 350 میکرو هانری و مقاومت 1.5 تا 2 اهم برای لوپهای کوچک هست.

دوشنبه 24 مهر1396 - 5:19pm

خیلی ممنون مهندس @};- انشاله برای انجمن مفید باشم

خیالم در مورد لوپ راحت شد و این عکس هم از همین لوپه که با توجه به تاپیک آقا رضا ساختم و البته اونموقع نمیدونستم فاصله بین سیمها در لوپ عنکبوتی نیاز نیست و میبینید که در حد 2.5mm فاصله هست
پیوست:
IMG_20160102_071700.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 24 مهر1396 - 7:35pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خسته نباشین.
مشخصا زحمت و دقت زیادی صرف ساخت این لوپ کردین و بسختی بشه گفت کاراییش پایین تر از لوپ تخت یا عنکبوتی معمول هست! چون دقت و نظم بسیار خوبی در پیچیدن سیم پیچ در نظر گرفته شده و با این حساب بنظر من کارکردش نزدیک به ایده آل لوپ 60 هست. البته استفاده از چسب بین سیمها بسته به نوع اون ممکنه کمی روی کارکرد لوپ اثر منفی داشته باشه.

دوشنبه 24 مهر1396 - 8:56pm

لطف دارین مهندس جان :x
نوع چسب بین سیمها رزین پلی استر هست ک الان چک کردم ثابت دی الکتریکش 2.5 هست که با اینکه کمه ولی بازم خیلی باید ظرفیتو بالا ببره!درسته؟
انشاله آخر هفته برای تست بیرون خونه میبرم و نتایج رو اعلام میکنم.

مهندس یک فریم 2*2 ساختم که به دلیل بزرگی و فیت نبودن زانویه ها بمقدار 3cm در وسط هرضلع شکم میندازه؛سوالم اینه که:
_ آیا ممکنه این خمیدگی مشکلی ایجاد کنه مثلا در اثر حرکت و ارتعاش فریم نویز و ناپایداری ایجاد شه؟

_ ودر مورد سیمپیچ آیا محکم کردن آنها به هم ضروریه،و تغییر موضع سسیمها نسبت بهم ایجاد نویز و ناپایداری نمیکنه؟(چون در همین تاپیک دیدم بعضی از اساتید این کارو انجام ندادن!)

_ و اینکه آقای mahmood51 لوپ2*2 ای ساخته بودن که 8 دور بود و یک دور آن در واقع موازی با یکی از دوایر بود! آیا این عمل جز کم کردن مقاومت کمکی میکنه و در اون صورت میشه تعدادشو بیشتر کرد؟ (بنظر خودم حتی ظرفیت خازنی رو بیشتر هم میکنه)

چهارشنبه 26 مهر1396 - 6:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
هر چیزی روی لوپ استفاده میکنین خیلی بهتره بین سیمها قرار نگیره. از نظر ثبات اگر لوپ رو یک جا ثابت گذاشتین و بوق اضافی مربوط به لوپ وجود نداشت مشکلی نیست.
اگر خمیدگی فریم حالت ثابت داشته باشه ایرادی نداره. ولی احتمالا منظور شما این هست که در حین حرکت تاب برمیداره و به نوعی ساختار کویل تغییر میکنه که در این صورت قابل استفاده نیست. حتی یک تغییر کوچک در حالت سیم پیچ حین کاوش باعث بر هم خوردن بالانس فلزیاب میشه.
سیمها باید طوری محکم باشن که در حین حرکت تکان نخورن. این مطلب برای تمام انواع کویل کوچک و بزرگ در همه فلزیاب ها صادق هست! مگر اینکه بخواین از قدرت یا حساسیت کمتر استفاده کنین که در اون صورت هر یک از موارد جزئی کمتر اهمیت پیدا میکنه. در واقع برای استفاده از قدرت یا حساسیت بالاتر نیاز به رعایت ریزه کاری های بیشتری هست.
دوستان ممکنه بعضا ابتکار ویژه ای در ساخت کویلها بخرج بدن که ما دقیقا در جریانش نیستیم و نمیتونیم تایید کنیم. بهرحال برای فریم 2 متری 7 دور سیم افشان با مغزی 1 الی 1.5 میل و دارای روکش ضخیم بهترین حالت هست.

چهارشنبه 26 مهر1396 - 9:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهندس حمید
من برای لوپ 2*2 از 6 دورسیم 1.5 استفاده کردم.
مقاومت اون بهمراه کابل رابط 0.7 اهم و اندوکتانسش 388میکروهانری شد.اعدادسه گانه بترتیب 320 706 807 هستند.
قبلا که با 7 دور سیم ساخته بودم، اندوکتانس نزدیک 500بود و اعداد هم در رنج مطلوبی نبودندمثلا عدد اول 470 بود.اما برد بیشتر بود.بنظرتون کدوم بهتره؟
ممنون

جمعه 28 مهر1396 - 4:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
عجیبه که با 7 دور به ظرفیت 500 میکرو هانری رسیدین! چون نمونه های مشابه ساخته شده در کنار محاسبات نشون میدن باید 7 دور بهتر باشه. شاید در شمارش دورها یا ابعاد دقیق فریم اشتباهی کردین. بهرحال اگر برای شما اینطور بوده حتما از همین 6 دور استفاده کنین.

جمعه 28 مهر1396 - 11:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure