انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 10:19pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام

سلام
سایت یا فروشگاهی قابل اعتمادی هست که بشه از لوپ های فابریک سایر دستگاها، که بشه واسه نقطه زن فلزجو ازش استفاده کرد بفروشه؟
از کدوم لوپ های فابریک و با کیفیت میشه استفاده کرد؟
کدومو پیشنهاد میدین؟

پنج شنبه 6 مهر1396 - 7:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
برای فریمهای بزرگ 1.5 الی 2 متر کابل رابط کفایت میکنه.
در مورد تدابیر دقیقا متوجه منظور شما نشدم. در راهنمای فلزجو به نکات مختلفی اشاره کردم. مثلا هر چه لوپ بزرگتر باشه باید فاصله از زمین هم بیشتر باشه. همینطور در فلزیاب فلزجو به تناسب بزرگی لوپ بهتره تنظیم اسپید کمتر گذاشته بشه.
اگر منظور این باشه که هم دستگاه و هم فریم بزرگ رو یک نفر حمل کنه ؛ خیر حداقل در ابعاد 1.5 متر به بالا میشه گفت غیر ممکن هست. ولی در مورد فریم 1 متری بعضی دوستان ابتکاراتی داشتن و به نوعی براش اسکلت نگهدارنده خاص درست کردن تا بتونن یک نفری اپراتوری کنن. با این حال وزن زیادی پیدا میکنه و اپراتوریش بسیار سخت و خسته کننده میشه.

درود مهندس گرامی
بابت پاسخگویی سپاسگذارم منظورم رو فکر کنم بد بیان کردم بحث سر اینه قبل ار بالانس کردن هر چقدر الودگی محیط کمتر باشه بالانس و برد و تفکیک بهتری میشه از لوپ و دستگاه گرفت و یکی از چیزایی که روی میدان لوپ ما اثر گذار هست خود ما و لوازم فلزی همرامون هست حالا من می خوام بدونم در مورد لوپ های بزرگ تا چه فاصله ای از بغل یعنی جاهایی که با بنفش خط کشیدم فلز باید دور باشه که روی میدان اثر نگذاره یا به عبارتی سنس نداشته باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 6 مهر1396 - 1:45am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اصولا برد کویل ها در کناره های خودشون رو میشه در حدود نصف برد نهایی اون کویل برای فلزات بزرگ در نظر گرفت. این رقم برای فریم 1 متری حدود 2.5 متر و برای فریم 2 متری حدود 4 متر هست! اما چون فلزات همراه شما معمولا کوچک هستن اگر در حد 1 متر فاصله رعایت بشه بنظر من مشکلی پیش نمیاد. البته اگر فلز مورد نظر کمی به سمت مقابل کویل متمایل بشه میتونه تاثیر بیشتری داشته باشه. در عین حال مهم هست که خود دستگاه بیش از اینها و حدود 2 متر از فریم بزرگ فاصله داشته باشه تا هیچ یک روی دیگری اختلال ایجاد نکنه.
اینکه فرمودین خود ما تاثیری روی دستگاه نذاریم ؛ اگر اپراتور در وسط فریم قرار بگیره بخودی خود نمیتونه تاثیری روی سنس داشته باشه. فقط باید اشیاء فلزی نظیر سگک کمربند و ساعت و انگشتر و کفش دارای قطعه فلزی و امثالهم رو تا حد ممکن در بیاره! چون هر یک از اینها با توجه به نزدیکی به کویل میتونن بالانس رو بر هم بزنن. البته من قرار گرفتن اپراتور در مرکز کویل رو توصیه نمیکنم چون آثار بیولوژیک میدان مغناطیسی قوی بصورت پالس بر روی بدن انسان هنوز بدرستی بر ما معلوم نیست اما حدس میزنم در بلند مدت قطعا از لحاظ سلامتی میتونه ضرر داشته باشه. کم کردن هر یک از دو تنظیم فرکانس یا عرض پالس میتونه ضرر این میدان روی اپراتور رو کاهش بده.

جمعه 6 مهر1396 - 2:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گل مخصوصا مهندس حمید
ابتدا بابت پاسخگویی و راهنمایی صبورانه شما سپاسگذارم
مهندس جان یه سئوال برام پیش اومده اگر ما امکان بزرگ کردن لوپ رو نداشته باشیم و یه لوپ مثلا 60 داشته باشیم برای افزایش برد چه پارامترهایی از لوپ رو افزایش یا کاهش بدیم و چه پارامترهایی از دستگاه رو افزایش یا کاهش بدیم تا لوپ ما در فاصله بیشتری سنس داشته باشه فرض بر این هست دو جنس مورد جستجو داریم یکی اهن به ابعاد 30 در 30 و در جای دیگه طلا به ابعاد 30 در 30 داریم با سپاس از شما

سه شنبه 10 مهر1396 - 1:44am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر میشد بدون بزرگتر نکردن لوپ به برد بیشتری رسید که دیگه نیاز به لوپ بزرگتر نبود! البته ریزه کاریهایی وجود داره که میتونه سبب بشه شما با همون سایز لوپ اندکی برد بیشتر بگیرین. ولی این اندکی برد بیشتر معمولا به 10 درصد هم نمیرسه! پس اگر منظور شما تفاوتی بیش از این هست باید عرض کنم امکانپذیر نیست. بهرحال اولین مساله طرز پیچیدن لوپ هست. مثلا لوپ عنکبوتی یا تخت نسبت به نوع معمولی کمی قویتر جواب میده. مقاومت برای لوپ 60 حدود 1.5 اهم و اندوکتانس بین 350 تا 400 میکروهانری کاملا مناسبه و به برد حداکثری توام با ثبات قابل قبول کمک میکنه. باقیش هم تنظیماتی هست که در موردش بحث زیادی داشتیم و خودتون میتونین تست کنین.
در هر صورت فلز 30 در 30 از جنس مس با لوپ 60 تا حد 2.1 متر قابل سنس هست. حالا اگر این فلز بصورت آهن باشه اندکی بیشتر از این و اگر بصورت ورق طلا باشه اندکی کمتر از این حد سنس میشه. هر تغییری هم اعمال کنین این ارقام برد بصورت محسوس و موثر بیشتر نمیشه.

سه شنبه 10 مهر1396 - 2:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر میشد بدون بزرگتر نکردن لوپ به برد بیشتری رسید که دیگه نیاز به لوپ بزرگتر نبود! البته ریزه کاریهایی وجود داره که میتونه سبب بشه شما با همون سایز لوپ اندکی برد بیشتر بگیرین. ولی این اندکی برد بیشتر معمولا به 10 درصد هم نمیرسه! پس اگر منظور شما تفاوتی بیش از این هست باید عرض کنم امکانپذیر نیست. بهرحال اولین مساله طرز پیچیدن لوپ هست. مثلا لوپ عنکبوتی یا تخت نسبت به نوع معمولی کمی قویتر جواب میده. مقاومت برای لوپ 60 حدود 1.5 اهم و اندوکتانس بین 350 تا 400 میکروهانری کاملا مناسبه و به برد حداکثری توام با ثبات قابل قبول کمک میکنه. باقیش هم تنظیماتی هست که در موردش بحث زیادی داشتیم و خودتون میتونین تست کنین.
در هر صورت فلز 30 در 30 از جنس مس با لوپ 60 تا حد 2.1 متر قابل سنس هست. حالا اگر این فلز بصورت آهن باشه اندکی بیشتر از این و اگر بصورت ورق طلا باشه اندکی کمتر از این حد سنس میشه. هر تغییری هم اعمال کنین این ارقام برد بصورت محسوس و موثر بیشتر نمیشه.

درود خدمت مهندس گرامی
از پاسخگویی شما سپاسگذارم

چهارشنبه 11 مهر1396 - 12:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
بهترین روش برای پیچیدن لوپ عنکبوتی و لوپ تخت که هم سریع باشه هم سیمها به صورت منظم کنار هم قرار بگیرند چی می دونید و سئوال دوم ایا برای لوپ عتکبوتی بین سیمها (سیم لاکی ) فاصله باشه بهتره یا بهم بچسبند در لوپ تخت چطور؟

جمعه 13 مهر1396 - 1:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.

با سلام و خسته نباشید به استاد

شما فرمودین لوپ 60 فلز 30 سانتی رو تو نهایتا 210 میزنه....حالا لوپ من هم فویل آلمونیوم رو به ابعاد 30 در 30 رو تو 180 میزنه ضمن اینک بنظرم لوپ 60 برای بنده لوپ مناسبیه ممنون میشم اگه امکان داره-مشخصات-تعداد دور-نمره سیم رو برای یه فریم مربعی 50 یا 60 سانتی بدید که ضمن قابل حمل بودن بردش با این برابر باشه و تفکیک درستی هم بده بهتر .سیمی که دارم الان فقط 1.5 افشانه آیا میشه تو فرم 60 استفاده کرد> در هر صورت اگه ممکنه لطفا مشخصات ساخت فریم 60 رو بگذارید.

با تشکر

جمعه 14 مهر1396 - 10:06am
مدیر کل
مدیر کل

k.irani70 نوشته است:
درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
بهترین روش برای پیچیدن لوپ عنکبوتی و لوپ تخت که هم سریع باشه هم سیمها به صورت منظم کنار هم قرار بگیرند چی می دونید و سئوال دوم ایا برای لوپ عتکبوتی بین سیمها (سیم لاکی ) فاصله باشه بهتره یا بهم بچسبند در لوپ تخت چطور؟

بخش اول سوال شما رو باید دوستانی که تجربه عملیاتی و کارگاهی بالا در ساخت دارن جواب بدن. هر چند از نظر من این مدل مسائل تجربی ممکنه شخص به شخص فرق بکنه و هر کسی روش خودش رو داشته باشه. در واقع درخواست بهترین روش شاید چندان درست نباشه. به ابزار و مواد در اختیار و مهارت شخص شما هم بستگی داره.
اما در مورد سوال دوم باید عرض کنم لوپ عنکبوتی که بخودی خود دارای فاصله ای به اندازه ضخامت سیم بین دورها هست. پس نیازی به ایجاد فاصله اضافی نیست و حتی ممکنه قدرت لوپ کمتر بشه. ولی در مورد لوپ تخت نظر من این هست که سیمها به هم چسبیده باشن. فاصله گذاری بین سیمها نه تنها پیچیدن لوپ رو مشکل تر میکنه بلکه بدلیل کوچک شدن قطر داخلی از برد نهایی لوپ کاسته میشه.

جمعه 14 مهر1396 - 3:46pm
مدیر کل
مدیر کل

جهان بین نوشته است:
با سلام و خسته نباشید به استاد

شما فرمودین لوپ 60 فلز 30 سانتی رو تو نهایتا 210 میزنه....حالا لوپ من هم فویل آلمونیوم رو به ابعاد 30 در 30 رو تو 180 میزنه ضمن اینک بنظرم لوپ 60 برای بنده لوپ مناسبیه ممنون میشم اگه امکان داره-مشخصات-تعداد دور-نمره سیم رو برای یه فریم مربعی 50 یا 60 سانتی بدید که ضمن قابل حمل بودن بردش با این برابر باشه و تفکیک درستی هم بده بهتر .سیمی که دارم الان فقط 1.5 افشانه آیا میشه تو فرم 60 استفاده کرد> در هر صورت اگه ممکنه لطفا مشخصات ساخت فریم 60 رو بگذارید.

با تشکر

ممنون. خواهش میکنم.
لوپ 60 عنکبوتی کمی از فریم 60 قویتر هست و تفکیک بهتر و نقطه زنی دقیق تری هم داره. پس تنها در صورتی سراغ ساخت فریم برین که واقعا نتونین از لوپ 60 عنکبوتی استفاده کنین. بخصوص که برای ساخت فریم تاشو در هر ابعادی بهرحال ناچار به استفاده از سیم افشان هستیم که برای ساخت کویل در حد سیم لاکی مطلوب نیست. در هر صورت برای ساخت فریم 60 مربعی 13 دور سیم افشان با ضخامت مغزی 0.75 میل مناسب هست. لذا اگر منظور شما از ضخامت 1.5 مغزی سیم بوده باشه اصلا مناسب این فریم نیست و باید از سیم نازکتر استفاده کنین وگرنه هم از نظر ثبات و هم تفکیک به مشکل میخورین.

جمعه 14 مهر1396 - 3:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure