انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 12:57am

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم،،برای لوپ ۴۵ عنکبوتی بهترین گزینه ۱۹ دور سیم 0.7 لاکی هست

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

شنبه 11 شهریور1396 - 7:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان و عرض خسته نباشید به شما مخصوصا جناب مهندس... اقا اگه سیم رو برای بهتر چیدن به لوپ عنکبوتی چسب 123 بزنیم ایراد داره ، در کار لوپ خلل که ایجاد نمیشع میشه ؟

یکشنبه 12 شهریور1396 - 10:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

چسب حرارتی بزنی بهتره ، البته اگر بجای عنکبویتی لوپ تخت با سیم لاکی بسازی خیلی بهرته باید با دقت و کیفیت سیمها در کنار هم باشن و در آخر روی سیمهای رو کامل با چسب حرارتی پوشش بدی که موردی نداره و اعداد سگانه هم میزان در میان . تست شده هست جواب خوبی هم داده فقط اهم لوپ رو حدود 1/5 تا 2 اهم بگیر اگر اپراتور خیلی حرفه ای نیستی ! ولی در کل اهم 1/5 خوبه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 15 شهریور1396 - 2:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
برای لوپ یک متر به بالا مربعی یک متری یک و نیم متری و دو متری چند متر کابل رابط در نظر میگیرید و با توجه به اینکه برد این لوپ ها بالا میره برای اینکه کمترین درصد خطا رو در خصوص فلزات همراه داشته باشیم چه تدابیری می اندیشین و ایا حتما باید دو تفری ازش استفاده کنیم که یکی لوپ و یه نفر دیگه دستگاه رو همراه داشته باشه یا نه راه دیگه ای هم داره با سپاس

سه شنبه 4 مهر1396 - 6:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
ایا تا به حال تجربه ساخت لوپی به شکل زیر رو داشتید یا خیر منظورم نحوه سیم پیچی به شکل زیر هست یعنی همون یک سانتی که سیم پیچی کردم ولی به صورت کامل که در حقیقت میشه یه دایره که به صورت لوله ای سیم پیچی شده با سپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 4 مهر1396 - 2:52am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
اگر بصورت قطری دور تا دور همون بدنه چوبی پیچیده بشه جواب خیلی بهتری خواهید گرفت این روش تصویر مناسب نیست

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 5 مهر1396 - 11:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
با سلام
اگر بصورت قطری دور تا دور همون بدنه چوبی پیچیده بشه جواب خیلی بهتری خواهید گرفت این روش تصویر مناسب نیست

درود گرامی بابت راهنمایی سپاسگذارم اما به صورت قطری که اگر پیچیده بشه میشه همون لوپ عمودی با قطر 15 سانتی متر و خوب جواب معمولی هم میده من میخوام به این صورت درست کنم حقیقت حال پیچیدن سیم رو ندارم که بعدش مثلا جواب نده و سیم رو خراب کنم و مجبور باشم بازش کنم واسه همین گفتم اول سئوال کنم ببینم ایا کسی درست کرده یا نه

چهارشنبه 5 مهر1396 - 5:47pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر حال پیچیدن و خرابکاری رو ندارین ؛ خیالتون رو راحت کنم این روش اصلا جواب خوبی نمیده! مدلی که توصیف کردین در واقع حالت چنبره ای هست و تمرکز میدانش تا حدی به درون خودش هست که طبیعتا باعث میشه بعنوان کویل فلزیاب برد کمی داشته باشه. در عین حال درست دراوردن ظرفیت کویل چنبره ای کار دشواری هست چون بسته به قطر لوپ باید فاصله دورها رو طوری در نظر بگیرین که ظرفیت درست در بیاد و این به میزان دورهایی هم که میپیچین بستگی داره! در هر صورت چنین کویلی در هیچ فلزیاب معتبری استفاده نشده.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 7:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
اگر حال پیچیدن و خرابکاری رو ندارین ؛ خیالتون رو راحت کنم این روش اصلا جواب خوبی نمیده! مدلی که توصیف کردین در واقع حالت چنبره ای هست و تمرکز میدانش تا حدی به درون خودش هست که طبیعتا باعث میشه بعنوان کویل فلزیاب برد کمی داشته باشه. در عین حال درست دراوردن ظرفیت کویل چنبره ای کار دشواری هست چون بسته به قطر لوپ باید فاصله دورها رو طوری در نظر بگیرین که ظرفیت درست در بیاد و این به میزان دورهایی هم که میپیچین بستگی داره! در هر صورت چنین کویلی در هیچ فلزیاب معتبری استفاده نشده.

سپاسگذارم مهندس جان در خصوص لوپ یک متر به بالا مربعی ( یک متری یک و نیم متری و دو متری ) چند متر کابل رابط در نظر میگیرید و با توجه به اینکه برد این لوپ ها بالا میره برای اینکه کمترین درصد خطا رو در خصوص فلزات همراه داشته باشیم چه تدابیری می اندیشین و ایا حتما باید دو تفری ازش استفاده کنیم که یکی لوپ و یه نفر دیگه دستگاه رو همراه داشته باشه یا نه راه دیگه ای هم داره با سپاس

پنج شنبه 5 مهر1396 - 1:04am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
برای فریمهای بزرگ 1.5 الی 2 متر کابل رابط کفایت میکنه.
در مورد تدابیر دقیقا متوجه منظور شما نشدم. در راهنمای فلزجو به نکات مختلفی اشاره کردم. مثلا هر چه لوپ بزرگتر باشه باید فاصله از زمین هم بیشتر باشه. همینطور در فلزیاب فلزجو به تناسب بزرگی لوپ بهتره تنظیم اسپید کمتر گذاشته بشه.
اگر منظور این باشه که هم دستگاه و هم فریم بزرگ رو یک نفر حمل کنه ؛ خیر حداقل در ابعاد 1.5 متر به بالا میشه گفت غیر ممکن هست. ولی در مورد فریم 1 متری بعضی دوستان ابتکاراتی داشتن و به نوعی براش اسکلت نگهدارنده خاص درست کردن تا بتونن یک نفری اپراتوری کنن. با این حال وزن زیادی پیدا میکنه و اپراتوریش بسیار سخت و خسته کننده میشه.

پنج شنبه 5 مهر1396 - 2:56am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure