انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 9:16am

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

بابت راهنمایی ممنون باشه از سیم افشان استفاده میکنم. چه روشی پیشنهاد میکنید برای پیچیدن سیم تو لوله؟. مثلا تو یوتیوب یک لوپ گرد با لوله درست کرد و عالی سنس میکرد سکه و انگشتر رو. .منظورم اینه روش ساخت این لوپ و پیچیدن سیم تو لوله چه روشی بهتره که سیم مرتب تو لوله پیچیده بشه؟

جمعه 20 مرداد1396 - 3:20pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mohammad22 نوشته است:
مهدی نوشته است:
mohammad22 نوشته است:
سلام
اقا مهدی عزیز برای اتصال و لحیم کاری تعداد سیم هارو کم میکنین؟
چون اگه کم نشه سیم نمره 1 وقتی به هم اتصال پیدا میکنن نمره 2 میشه و لحیم هم روش بیاد کمی ضخیم تر میشه.
من هم از این سیم گرفتم قطر خارجی سیم 3 میلیمتر و مقاومت 45 متر 1 اهم در میاد.
2. اهم هم کابل ار جی میشه 1.2 کل مقاومت لوپ.

مقداری بیشتر مطالعه و تحقیق کن برادر من ، قرار نیست برای سری کردن سیمها دو به دو به هم وصل بشن ! تک به تک باید سری بشن که اهم لوپ حدود 0/5 تا 0/7 اهم میشه

منظور منو درست متوجه نشدین!
کجا من گفتنم سیما دو به دو وصل بشن؟ اگه اینطوری هم بود اهمش خیلی کمتر از اهم لوپ شما میشد که.
اگه دو به دو به هم وصل میشدن که 45 متر نمیشد !
عرض کردم وقتی به هم متصل میکنیم نقطه اتصالشون بیشتر از 2 میلی متر میشه .آیا میتونیم کمی از تعداد داخل هر یک از سیم ها در نقطه اتصالشون کم کنیم تا خیلی کلفت نشه در نقطه اتصالشون؟
چندین نوع سیم 1 گرفتم و بیش از ده ها تست در سیم فروشی ها با اهم انجام دادم سیمی ندیدم که 45 متر از اون نیم .5 اهم مقاومت داشته باشه.(سیم 1 میل)

آقا محمد عزیز ، پوزش میخام که خوب متوجه نشدم ، نقطه اتصال سیمها خیلی مهم نیست اگر سر نقاطی که باید به هم وصل بشنرو مقداری پیچ بدید تا جمع تر بشه و بعد بخوبی دو سر سیم رو لحیم کنید ، میتونی قبلش مقداری وارینش حرارتی داخل سیم بندازی و بعد از لحیم کاری بیاری روی محل قلع شده و گرمش کنی که محل پوشش داده بشه ، خیلی سخت نگیر با کمی ظرافت و دقت بهش میرسی :YMPEACE: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 21 مرداد1396 - 1:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فدات داداش گلم @};-
نمیدونم چرا وسواس دارم تو اینجور کارا.
بله با راهنمایی که شما فرمودین وارنیش میزارم زیاد هم سخت نمیگریم دیگه
ممنون مهدی جان :ymhug:

شنبه 21 مرداد1396 - 3:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahram_e نوشته است:
بابت راهنمایی ممنون باشه از سیم افشان استفاده میکنم. چه روشی پیشنهاد میکنید برای پیچیدن سیم تو لوله؟. مثلا تو یوتیوب یک لوپ گرد با لوله درست کرد و عالی سنس میکرد سکه و انگشتر رو. .منظورم اینه روش ساخت این لوپ و پیچیدن سیم تو لوله چه روشی بهتره که سیم مرتب تو لوله پیچیده بشه؟

شهرام جان
قسمت لوپ وکویل رو که چندین تاپیک درباره لوپ تاشو هست که هم مهندس حمید و هم سایر دوستان راهنمایی کردند بصورت کامل مطالعه بفرمایید حتما به خواستتون میرسین.
اگه سیم درون لوله قرار بگیره هم اون طور که میخواین مرتب در نمیاد و هم موقع باز و بسته کردن به سیم آسیب میرسونه به نظرم هیچ مزیت خاصی جز قشنگ دیده شدن لوپ نداره.
چند پست قبل آقا مهدی عکس گذاشتن همون سیم دوقلو سفید رو درست کنین و فریمشو از این تاپیک استفاده کنین.viewtopic.php?f=28&t=2707
مشخصات لوپ رو هم بفرمایید تا دوستان دیگه هم نظر خودشونو بگن.
عکس لوپی هم که میفرمایید که تو یوتیوب دیدن رو بزارین .
@};-

شنبه 21 مرداد1396 - 3:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
بهترین مشخصات لوپ از نظر اندوکتانس و مقاومت برای لوپ فلزجو رو چقدر می دونید

یکشنبه 22 مرداد1396 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

k.irani70 عزیز
برای لوپهای کوچکتر از 1 متر مقاومت 1 الی 1.5 اهم و برای لوپهای 1 متری یا بزرگتر 1 اهم یا اندکی کمتر مناسب هست .
ظرفیت لوپ هم 350 الی 400 میکرو هانری
بهتره این تاپیک یا حداقل صفحه 11 که توضیحات کامل اونجا داده شده رو مطالعه بفرمایید.

دوشنبه 22 مرداد1396 - 1:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammad22 نوشته است:
k.irani70 عزیز
برای لوپهای کوچکتر از 1 متر مقاومت 1 الی 1.5 اهم و برای لوپهای 1 متری یا بزرگتر 1 اهم یا اندکی کمتر مناسب هست .
ظرفیت لوپ هم 350 الی 400 میکرو هانری
بهتره این تاپیک یا حداقل صفحه 11 که توضیحات کامل اونجا داده شده رو مطالعه بفرمایید.

سپاسگذارم ایا در مورد لوپ عنکبوتی 60 هم باید مقاومت رو زیر یک در نظر بگیریم ؟

دوشنبه 23 مرداد1396 - 6:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم
نه دوست عزیز 1 و کمتر از 1 اهم برای لوپ های 1 و بالاتر از 1 متری هست.
لوپ شما 60 سانتی هست وبهتره بیشتر از 1 اهم بشه.
اگه با سیم لاکی که بهترین گزینه هست درست کنین اهم لوپ تقریبا دوربر 1.4 در میاد که خوبه.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 9:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammad22 نوشته است:
خواهش میکنم
اگه با سیم لاکی که بهترین گزینه هست درست کنین اهم لوپ تقریبا دوربر 1.4 در میاد که خوبه.

سپاسگذارم فقط میمونه یه نکته که من همیشه تو شک بودم این مقدار اهمی که باید لوپ داشته باشه شامل لوپ و کابل رابط هست ؟ یعنی لوپی که همه کاراش انجام شده و سیم رابط مثلا 2 متری رو بهش وصل کردیم و سوکت زدیم و حالا اماده اتصال به دستگاه هست یا نه فقط لوپ یعنی سیم پیج بدون سیم رابط باید مثلا 1.5 اهم باشه چون اکثرا کابل هایی که به عنوان رابط استفاده میشه 2 مترش تقریبا حدود 0.7 و حتی گاهی تا 1 اهم مقاومت داره مرسی از پاسخگویی

چهارشنبه 24 مرداد1396 - 12:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
k.irani70 نوشته است:
mohammad22 نوشته است:
خواهش میکنم

سپاسگذارم فقط میمونه یه نکته که من همیشه تو شک بودم این مقدار اهمی که باید لوپ داشته باشه شامل لوپ و کابل رابط هست ؟ یعنی لوپی که همه کاراش انجام شده و سیم رابط مثلا 2 متری رو بهش وصل کردیم و سوکت زدیم و حالا اماده اتصال به دستگاه هست یا نه فقط لوپ یعنی سیم پیج بدون سیم رابط باید مثلا 1.5 اهم باشه چون اکثرا کابل هایی که به عنوان رابط استفاده میشه 2 مترش تقریبا حدود 0.7 و حتی گاهی تا 1 اهم مقاومت داره مرسی از پاسخگویی

بله دوست عزيز اهم تمام شده لوپ باكابل رابط هست فقط يا مولتي متر شما ايراد داره يا مقدار خطاي مولتي متر رو از مكقدار خوانده شده كم نميكنيد ويا كابل رابط شما بسيار بي كيفيت هست والا دومتر كابل رابط نهايت بايد دو دهم اهم مقاومت داشته باشه كه البته اگه كيفيت اون بالا باشه حتي به حدي اهم پايين داره كه مولتي متر اون رو صفر نشون ميده!!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 2:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure