انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 9:43am

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام

سلام مهندس جان وتشکر از جوابتون .
با توجه به جوابتون وتایید برد واعداد سه گانه دور سیم پیچ رو به تعدادی که فرمودین باید بازکنم ؟ یعنی اینکه باید انجام بشه ؟سپاس فراوان

پنج شنبه 28 اردیبهشت1396 - 6:18pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
محض اطمینان لوپ رو جای دیگه قرار بدین و مجددا ظرفیتش رو اندازه بگیرین. اگر باز هم ظرفیت بالا بود و به سلف سنج خودتون هم مطمئن هستین بهتره 1 الی 2 دور باز کنین. هر چند که برد و دیلی و اعداد شما ایرادی ندارن. تصمیم با خودتون هست.

پنج شنبه 28 اردیبهشت1396 - 6:47pm

مهندس حمید عزیز سلام :
شرمنده مزاحمتون میشم . خواستم بگم مطابق فرمایش شما یک دور از سیم پیچ رو کم کردم که اندوکتانس شده 400 ومقاومتش شده 1.4 واعداد سه گانه هم درحد همون قبلی هست ولی دیلی اتوماتش که 21 بوده شده 19 به نظر شما برای لوپ 60 ( تخت ) این دیلی مناسبه ؟ سپاس فراوان

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 9:36pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بنظر من همین مشخصات خوب هست و نیاز نیست دورها رو کمتر یا بیشتر بکنین. دیلی 19 هم اشکالی نداره.

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 10:01pm

سلام و خسته نباشید به مهندس حمید .
مهندس میخام یه لوپ 60 با کابل کت 6 بسازم میخاستم بدونم برای لوپ 60 چند متر کت 6 لازمه ؟ چه مارکی بهتره؟ و کد های رنگی کدومو باید به هم موازی وصل کنم . و دوستانی که لوپ با کت 6 ساهتن اموزش کامل شو بگن که داخل لوله اب 1 میزارن با سراهی وصل میکن و دسته ایناشم چجوری وصل میکنن ممنون از همه
باتشکر از مهندس حمید

یکشنبه 11 تیر1396 - 10:32am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
توصیه نمیکنم از این کابلها استفاده کنین چون با سیم لاکی میتونین به جواب بهتری برسین ولی اگر اصرار داشتین میتونین از 2 دور کابل کت6 معادل 3.8 متر برای ساخت لوپ 60 استفاده کنین. این کابلها دارای 8 رشته سیم داخلی هستن که باید همه سیمها در یک جهت مثلا عقربه های ساعت با هم سری بشن. بهتر هست از نوع کت6 با سیم AWG23 که روی کابل ذکر شده استفاده کنین چون ضخامتش کمی بیشتره و برای این لوپ مناسبتره.

یکشنبه 11 تیر1396 - 3:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
باسلام
يك سوال دارم كه اگه مهندس حميد مثل هميشه لطف كنند وراهنمايي كنن ممنون مشيم ^:)^
براي بهينه كردن مهمترين قسمت فلزيابم يعني لوپ قصد دارم نوعي سيم ليتز رو خودم بسازم نازكترين سيمي كه در شهرمون پيداكردم نمره 20بود كه دوتا قرقره يك كيلويي تهيه كردم .
حالا سوالم از مهندس اينه كه مثلا براي تهيه سيمي معادل سيم نمره 7 كه در ساخت لوب 60 استفاده ميشه چند رشته از اين سيم رو بايد در كنار هم قرار بدم تا به نمره معادل مورد نظر برسم واگه مجدد لطف كنيد وفرمول رو بگيد ممنون ميشم .
وسوال بعد اين هست كه آيا بعد قرارگرفتن رشته هاي نازك كنار هم بايد به هم تابونده بشن يا نه؟
ودر آخر براي روكش نهايي از چي ميشه استفاده كرد مثلا ميشه با نوار چسب يا چيزي مثل اون به دور رشته ها پيچيد تا به لحاظ يكپارچه گي به شكل يك رشته سيم بشه از اونها استفاده كرد لوپ رو با روشي مثل لوپهاي مينلب تهيه كرد؟ @};- @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

شنبه 17 تیر1396 - 2:55pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
برای ساخت سیم مشابه لیتز با سیم لاکی نازک تر تعداد رشته ها برابر هست با ضخامت سیم هدف مثلا 0.7 تقسیم بر سیم نازک تر مورد استفاده مثلا 0.2 که نتیجه رو به توان 2 میرسونید. پس در مورد سوال شما جواب 12 رشته سیم 0.2 برای مشابه سازی سیم لیتز 0.7 میل هست.
تابوندن مساله ای ضروری نیست ولی طبیعتا رشته ها باید در حد کمی بهم تابونده بشن تا کنار هم باقی بمونن. البته اگر روکش خاصی استفاده بشه دیگه نیاز به این کار نیست. برای روکش من ایده ای ندارم ولی بنظرم اگر بدون روکش باشه و فقط رشته ها رو اندکی به هم بتابونید جواب خوبی بدست میاد. در نهایت عرض کنم تا الان که چند تن از دوستان چنین کاری رو انجام دادن نشنیدم جواب آنچنان بهتری نسبت به سیم لاکی معمولی گرفته شده باشه.

شنبه 17 تیر1396 - 6:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
برای ساخت سیم مشابه لیتز با سیم لاکی نازک تر تعداد رشته ها برابر هست با ضخامت سیم هدف مثلا 0.7 تقسیم بر سیم نازک تر مورد استفاده مثلا 0.2 که نتیجه رو به توان 2 میرسونید. پس در مورد سوال شما جواب 12 رشته سیم 0.2 برای مشابه سازی سیم لیتز 0.7 میل هست.
تابوندن مساله ای ضروری نیست ولی طبیعتا رشته ها باید در حد کمی بهم تابونده بشن تا کنار هم باقی بمونن. البته اگر روکش خاصی استفاده بشه دیگه نیاز به این کار نیست. برای روکش من ایده ای ندارم ولی بنظرم اگر بدون روکش باشه و فقط رشته ها رو اندکی به هم بتابونید جواب خوبی بدست میاد. در نهایت عرض کنم تا الان که چند تن از دوستان چنین کاری رو انجام دادن نشنیدم جواب آنچنان بهتری نسبت به سیم لاکی معمولی گرفته شده باشه.

تشکر از لطف شما بنده دقیقا قصد دارم با این سیم ونحوه پیچش مونولوپهای مینلب یک لوپ 35 که نمونه عنکبوتی اون رو هم دارم بسازم انشالا بعد اتمام ومقایسه نتیجه رو همینجا اعلام خواهم کرد. ودرصورت بهتر شدن کیفیت بعد تست لوپ 35 اقدام به ساخت لوپ 60 خواهم کرد.
حداقل مزیتش رهایی از دردسر برش و وزن زیاد قاب لوپ عنکبوتی خواهد بود انشالا که نتایج مثبت دیگه ای هم به همراه داشته باشه.
@};- @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

یکشنبه 17 تیر1396 - 12:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا جواد ۶۴ عزیز.
دوست عزیز یه جورایی از ساخت لوپتون تعریف کردین که وسوسه بر انگیز شد برا ما.
لطفا قید فرمایین که اولین لوپی که ساخته بودین برد مفیدتون تا چه اندازه بود و سپس با تغییر کابل رابط و خود سیم کویل چند برابر
برد پیدا کردین .
همچنین جنس و نوع سیم و کابل (شرکت)رو هم قید فرمایین تشکر.
و در صورت ممکن عکس از لوپ

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 21 تیر1396 - 12:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure