انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 2:54am

پاسخ به موضوع  [ 195 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 20  بعدی
 چند فوت کوزه گری برای ساخت لوپ با کیفیت برای دستگاه چنس و... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان درمورد محاسبه لوپ با این نرم افزار که آقا رضا قرار دادن یه توضیحی مختصری بدید لطفا

یکشنبه 10 اسفند1393 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان این نرم افزار که اصلا کار نمیکنه. تو قسمت اول عدد میدم ولی قسمت دوم هیچی نمیاد :( :( :(
دفعه اولمه دارم لوپ میسازم دوستان اگه یکمی کمک کنید منم میسازم. دوتا سوال دارم تو این قسمت. یکی اینکه ظرفیتL: چند میکروهانری یعنی چی؟؟؟ چطوری باید محاسبه بشه؟ و دیگه اینکه مقاومت سیمو بعد از پیچیدن محاسبه کنیم یا قبلش و چند باید باشه؟؟؟

دوشنبه 11 اسفند1393 - 11:22am
مدیر کل
مدیر کل

میلاد عزیز اولا این برنامه بصورت فایل MHT هست که باید توسط مرورگر اینترنت اکسپلورر بازش کنین و اگر هشدار امنیتی نمایش داده شد باید اوکی کنین تا اسکریپت برنامه فعال بشه.
در ثانی این برنامه به این صورت هست که شما باید با ازمون و خطا مقادیر رو بدست بیارین! یعنی 4 فیلد اول رو باید با مقادیر حدودی پر کنین تا ببینین محاسبات برای 4 فیلد پایینی چی نمایش داده میشه.
مقاومت لوپ که معادل مقاومت کل سیم هست بستگی به قطر سیم داره. سایر فاکتورها تاثیر جزئی در این زمینه دارن. خود ضخامت سیم هم تاثیر جزئی روی سایر فاکتورها داره! به همین جهت عرض میکنم باید چند مقدار مختلف رو بسته به سایز لوپ مورد نیازتون در 4 فیلد بالایی تست کنین و در نهایت وقتی ظرفیت و مقاومت و قطر بیرونی لوپ همگی به خواسته شما نزدیک شد میتونین از اون مقادیر استفاده کنین.
توجه کنین این برنامه برای لوپ تخت هست. چیزی که بعنوان ظرفیت نشون میده تقریبا برای لوپ عنکبوتی حدود 10 درصدش رو باید کم کنین! چون لوپ تخت همیشه کمی ظرفیتش از نوع عنکبوتی مشابه بیشتر در میاد.
در مورد رقم ظرفیت برای اکثر فلزیاب های پالسی موجود رقمی بین 300 تا 400 میکرو هانری جواب مطلوبی میده. مثلا برای چنس طبق توصیه طراح حدود 400 خوبه و در مدار بنده بنظر میاد تا اینجای کار 350 نتیجه بهتری داده. مقاومت لوپ هم بستگی به مدار داره و مثلا در مدار چنس و همینطور طرح بنده حدود 1 اهم مناسب هست. در بعضی مدارات دیگه حدود 2 اهم نتیجه بهتری میده.

دوشنبه 11 اسفند1393 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید عزیز از راهنمایتون سپاس گذارم.
الان طبق فرمایش شما انجام دادم. 4 تای اولو که تو صفحه2 همین تایپک هست برای لوپ 60 سانت دادم
555 میلیمتر 18 دور w 1 و s 2
و عددهای که داد 663 میلیمتر و طول سیم 34.438 ظرفیت 390.34 مقاومت سیم 0.755
مهندس جان سیمی که من تهیه کردم 1*1 افشانه و همین لوپ 60 میخوام بسازم. بی ادبی نباشه ولی خودتون یه لطفی میکنید و برام محاسبه میکنید تا بسازمش ممنون میشم بازم شرمندم

سه شنبه 11 اسفند1393 - 12:55am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز مشخصات لوپ 60 عنکبوتی با سیم مشابه رو که بالای 10 بار در تاپیکهای مختلف عرض کردیم ؛ دیگه نیاز به محاسبه ویژه نداشت! بهرحال قطر داخلی 55.5 سانت و 18 دور سیم مناسب بنظر میرسه. حدود 35 متر هم سیم نیاز دارین.

سه شنبه 11 اسفند1393 - 1:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید عزیز از راهنمایتون سپاس گذارم. پس با سیم 1 و قطر 60 محاسبه نمیخواد و نیازی به اندازه گیری دوباره ظرفیت و اهم سیم نیست؟ یه سوال دیگه قطر تخته چند باشه بهتره؟ آقا رضا شما چند گرفتی؟

سه شنبه 12 اسفند1393 - 10:09am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.روز همگی بخیر
دوستان بعد از تهیه لوپ برای قالب میشه از ورق تفلون نازک استفاده کرد یا خیر.تاثیر منفی نمیزاره.ممنون

سه شنبه 12 اسفند1393 - 10:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
مهندس حمید عزیز از راهنمایتون سپاس گذارم. پس با سیم 1 و قطر 60 محاسبه نمیخواد و نیازی به اندازه گیری دوباره ظرفیت و اهم سیم نیست؟ یه سوال دیگه قطر تخته چند باشه بهتره؟ آقا رضا شما چند گرفتی؟

دوست عزیز چوبی که میتونی استفاده کنی 2تا5میل هرچه نازکتر سبک تر

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 12 اسفند1393 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رضا جان 2 میل تا 5 میل که خیلی نازکه من دیروز رفتم کارگاه فیبر 3 میل داد بهم که با دست خیلی راحت خم میشد بعد دوتاش کردم شد 6 میل دیدم بازم ضعیفه نگرفتم ولی یه تخته 8 میل داشت خوب بود . گفتم اول سوال کنم از اساتید بعد تهیه کنم. نظر شما چیه؟ یعنی فیبر 3 میلو بگیرم یا 6 میلو؟

سه شنبه 12 اسفند1393 - 1:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
رضا جان 2 میل تا 5 میل که خیلی نازکه من دیروز رفتم کارگاه فیبر 3 میل داد بهم که با دست خیلی راحت خم میشد بعد دوتاش کردم شد 6 میل دیدم بازم ضعیفه نگرفتم ولی یه تخته 8 میل داشت خوب بود . گفتم اول سوال کنم از اساتید بعد تهیه کنم. نظر شما چیه؟ یعنی فیبر 3 میلو بگیرم یا 6 میلو؟

milad7 عزیز فکر میکنم هنوز کاوش نرفتی دوست من با این تخته ای که میفرمایی با 5دقیقه کار از کت و کول میافتی و همش خطا میزنی فکر میکنم همه ی دوستان با تخته ی سه میل یا چوب سه لایه لوپ ساختن و خوب هم جواب داده

سه شنبه 12 اسفند1393 - 2:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 195 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 20  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure