انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 3:44pm

پاسخ به موضوع  [ 195 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 20  بعدی
 چند فوت کوزه گری برای ساخت لوپ با کیفیت برای دستگاه چنس و... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقارضا من که استفاده نکردم که راهنمایت کنم .
اگه سه میل باشه که دوامش خوب باشه که خم نشه فکر کنم از چوب بهتر وسبک تر باشه به هر حال شما تست کن نتایجش رو اینجا بزار ببینیم وزنش تا چه اندازه‌ی از چوب سبک تره اگه بهتر جواب داد ماهم استفاده کنیم.

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 20 دی1393 - 5:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همه دوستان عزیز برای لوپ عنکبوتی فقط یک فوت مونده بود که توی تایپک چنس گفتم که خودم باید تست کنم بعد روششو بگم ولی چون فعلا خیال لوپ درست کر دن ندارم این فوت اخرو براتون روش درست کردنشو میگم.
این روش در تئوری جواب میده به این صورت که بیشتر روی حالت خازنی لوپ تاثیرداره وشاید 10درصد به عمق هم اضافه کنه وثبات دستگاهم بهتر بشه.
شارژ گوشیم داره تموم میشه تو پست بعدی میگم چکار کنید

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 20 دی1393 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون حاج رضا دوهزارو چهارصدو نود جان .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 20 دی1393 - 6:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
خوش ب حال اونا ک دارن مدار جدید رو میسازن من امتحان دارم فقط از پشت ویترین نظاره میکنم!!! :))
لطفا ی نفر طرز ساخت لوپ تخت رو بگه .
همچنین تفاوت اون با لوپ عنکبوتی چیه؟(در سنس کردن و عمق)
دقت کدام در پیدا کردن سکه بیشتره؟؟؟
کدام یک عمق بیشتری میزنه؟؟؟؟
تفاوت این دو با لوDDدر چی هست؟؟
دوستان ببخشید اگر سوالات زیاد شختی پرسیدم
ممنون میشم جواب بدید :ymhug: :ymhug: :ymhug:
@};-

شنبه 20 دی1393 - 7:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اگه تمام این روشهارو انجام بدی در واقع هم لوپ عنکبوتی داری هم لوپ تخت چون در این صورت مثل لوپ تخت هیچ شکستی در سیم ایجاد نمیشه وتوی ثبات دستگاه خیلی تاثیر داره ولوپ انکبوتی حالت خازنیش کمتره

شنبه 20 دی1393 - 8:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من سلف سنج ندارم. و یک لوپ بزرگ برای فلزیاب مهندس حمید اماده کردم.
۱. ۲۵ در ۱. ۲۵
یازده دور سیم افشان یک.
با مقاومت یک اهم.
به نظرتون چند هانری میشه. و ایا میتونه قوی جواب بده?

شنبه 20 دی1393 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب حالا بریم سراغ فوت اخر همین که میدونید سیم ها روی تخته به اندازه سیم ولعاب سیم از هم فاصله دارن وتنها جای که سیمها به هم می چسبند زمانی که داخل شیارها از روی هم رد میشن وما باید به اندازه 2میل بین انها فاصله ایجاد کنیم تا به کمترین حالت خازنی خودش برسه خوب حالا چطور این کار انجام بدیم.
عمق شیارها که گفتم5 سانت باشه شما اونو باید بیشتر بگیرید که باید حساب کنید بین هر سیم دو میل فاصله بیوفته چقدر میشه واعمق شیار چقدر باید بشه. که اون به چیزی که میخاید بینشون قرار بدید بستگی داره حتی چیزهایی پلاستیکی هم میشه ولی کارتون یا پارچه زخیم بهتره.
خوب حالا چیزی که باید بین اونا قرار بدیم باید چیز انعتاف پذیری باشه مثل کارتون که حالت خازنیم نداره جعبه های جای شیرینی خوبه هم فشرده تر هستند هم قطرش بیشتره ا نو باید نواری در بیا یدمثلا10در1سانت ووقتی که سیم اول روی تخته افتاد ودومی خاست از روی سیم اول رد بشه لبه کارتون یا هر چیز دیگه ای که دار یدو زیر سیم قرار میدیم وسیمو از روش رد می کنیم به این صورت سیمها از هم فاصله میگیرن این باید به شکل بافتنی باشه یک بار از زیر یک بار از روی سیم چیزهای که می خاید بین سیمها قرار بدید نباید تکه تکه باشه باید یک تکه باشه که از داخل سیمها در نیاد.
با این کار گارد در فلزیاب چنس ودی لی در فلزیاب فلز جو چند عدد پااین تر میاد
که هم روی عمق وثبات تاثیر داره.
لوپ انکبوتی دیگه هیچ فوتو فنی نداره فقط به جنس سیم بستگی داره
امیدوارم موفق باشید

شنبه 20 دی1393 - 9:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
reza2490 نوشته است:
mani1063 نوشته است:
رضا جان خسته نباشی خیلی ممنون از لطفتون این لوپی که عکسش رو گذاشتی چند سانتی است؟ از تعداد دورهای سیم که 11دور باید لوپ 45 باشه و ظاهرا شما این توضیحات رو برای لوپ 60 گذاشتی ؟میتونی توضیخ بدی

مانی جان 11تا یک طرفشه که دو طرفش میشه24دور لوپ 60سانت

رضا جان در توضیحات مهندس حمید برای لوپ 60 ،18 دور سیم زکر شده که برای هر کدوم میشه 9 دور ولی مال شما شده 11 دور برای همین من کیج شدم........

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

شنبه 20 دی1393 - 10:45pm

reza2490 نوشته است:
خوب حالا بریم سراغ فوت اخر همین که میدونید سیم ها روی تخته به اندازه سیم ولعاب سیم از هم فاصله دارن وتنها جای که سیمها به هم می چسبند زمانی که داخل شیارها از روی هم رد میشن وما باید به اندازه 2میل بین انها فاصله ایجاد کنیم تا به کمترین حالت خازنی خودش برسه خوب حالا چطور این کار انجام بدیم.
عمق شیارها که گفتم5 سانت باشه شما اونو باید بیشتر بگیرید که باید حساب کنید بین هر سیم دو میل فاصله بیوفته چقدر میشه واعمق شیار چقدر باید بشه. که اون به چیزی که میخاید بینشون قرار بدید بستگی داره حتی چیزهایی پلاستیکی هم میشه ولی کارتون یا پارچه زخیم بهتره.
خوب حالا چیزی که باید بین اونا قرار بدیم باید چیز انعتاف پذیری باشه مثل کارتون که حالت خازنیم نداره جعبه های جای شیرینی خوبه هم فشرده تر هستند هم قطرش بیشتره ا نو باید نواری در بیا یدمثلا10در1سانت ووقتی که سیم اول روی تخته افتاد ودومی خاست از روی سیم اول رد بشه لبه کارتون یا هر چیز دیگه ای که دار یدو زیر سیم قرار میدیم وسیمو از روش رد می کنیم به این صورت سیمها از هم فاصله میگیرن این باید به شکل بافتنی باشه یک بار از زیر یک بار از روی سیم چیزهای که می خاید بین سیمها قرار بدید نباید تکه تکه باشه باید یک تکه باشه که از داخل سیمها در نیاد.
با این کار گارد در فلزیاب چنس ودی لی در فلزیاب فلز جو چند عدد پااین تر میاد
که هم روی عمق وثبات تاثیر داره.
لوپ انکبوتی دیگه هیچ فوتو فنی نداره فقط به جنس سیم بستگی داره
امیدوارم موفق باشید

درود رضا جان سوالی داشتم برای اینکه این مشکلی که شما گفتین نداشته باشیم بهتر نیست از سیم افشان روکش دار استفاده کنیم؟
راستی شما که انواع لوپ ساختین آن لوپی که با سیم افشان درست کردین ثبات و عمق زنیش نسبت به سیم لاکی چطوری بود؟

شنبه 20 دی1393 - 11:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز این چیزی که من گفتم بر اساس سیم افشان بود
سیم بدون روکش فقط برای لوپهای کوچک خوبه
افشان عمق بیشتری میزنه سعی کن از نوع درجه یک استفاده کنی

شنبه 20 دی1393 - 11:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 195 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 20  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure