انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 11:07pm

پاسخ به موضوع  [ 195 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 20  بعدی
 چند فوت کوزه گری برای ساخت لوپ با کیفیت برای دستگاه چنس و... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
دو تا سوال برای ساخت لوپ دارم ممنون میشم دوستان جواب بدن
برای لوپ عنکبوتی 60 سانت یه جا اقا حمید قید کردن که قطر داخلی 55.5 هستش ولی اقا رضا میگن که طول شیار 5 سانته که با این حساب باید قطر داخلی 50=2*5-60 پنجاه سانت بشه من بین این دو عدد موندم. بالاخره طول شیارها چند سانته؟
در ضمن برای ساخت لوپ 30 سانت تعداد شیارها و همینطور طول شیارها چقدر باید باشه؟
با تشکر

پنج شنبه 27 فروردین1394 - 12:40pm
مدیر کل
مدیر کل

تهم عزیز فکر نمیکنم تا بحال از بنده اشتباهات اینطوری دیدی باشین که جای شکی براتون باشه! :-w :D ببینید خودتون هم اگر خیلی ساده حساب کنین 18 الی 20 دور سیم مشخصه چقدر فضا لازم داره. البته بستگی به روکش سیم هم داره. قطر داخلی 55.5 برای سیم لاکی مناسب هست. اگر روکشدار باشه در حد 1 سانت قطر داخلی رو کمتر بگیرین سیمها بهتر جا میشن. لذا طول شیار بین 2.5 تا 3 سانت کافیه. اگر طول شیار رو 5 بگیرین اتفاق بدی نمیفته! جز اینکه ظرفیت لوپ کمی پایین تر در میاد و شاید مهمتر اینکه از تمام فضای مفید قالب 60 سانتی خودتون استفاده نکردین و مقدار حاشیه خالی کنار لوپ زیادتر خواهد بود.
مشخصات لوپ 30 عنکبوتی رو هم قبلا عرض کردم. تعداد شیارها هم اختیاری هست! فقط باید عدد فرد باشه. اگر از سیم افشان استفاده کنین میتونین تعداد شیار رو کمتر بگیرین که بهتر هم هست. چون سیم افشان انعطاف پذیری خوبی داره و کمتر بودن شیارها هم به کیفیت بهتر لوپ کمک میکنه. ولی با سیم لاکی ضخیم که انعطاف پذیری نداره ؛ کم گرفتن تعداد شیارها مشکلساز هست. کلا بهتره از سیم افشان استفاده کنین و تعداد شیار رو هم 15 بگیرین که برای سایز های مختلف لوپ عنکبوتی جواب خوبی میده.

پنج شنبه 27 فروردین1394 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از همه دوستان تقاضا دارم بهترين جنسی رو که حکم قالب رو برای پيچيدن سيم به دورش رو داره اعلام بکنن که هم سبک باشه هم مقاوم فقط نگيد چوب 3 لايه که واقعا سنگين ميکنه کار رو ¥ تاحالا لوپ تخت نساختم که فرقش رو به لحاظ برد با عنکبوتی مقايسه کنم اما اگه واقعا فرقی نداشته باشه بين اين دو مدل ميشه يه کارهايی انجام داد اما نظر دوستان و استادها مفيد و سازنده هستش بنابراين درکنار ساخت و ساز وبررسى مداراتتون يه نيم نظری هم به اين مقوله داشته باشيد بنده ميخوام برای مدار آقا حميد يک لوپ 60بسازم که با خود دسته جابه جا بشه و سنگين هم نباشه و فقط با اين لوپ کار کنم اما نه با يک لوپ اجق وجق مثل اونکه عکسش رو گذاشتم بلکه از هر لحاظ کامل باشه مثل شيک بودن نه اينکه سيمهاش معلوم باشه در هر صورت منتظر نظرات سازنده شما هستم

خدايا مددی کن

سه شنبه 31 فروردین1394 - 12:11am
مدیر کل
مدیر کل

اگر دنبال بهترین جنس قالب از نظر فنی و در عین حال سبک ترین هستین مطمئن باشین چیزی بهتر از ورق چوب بالسا نیست! این رو بنده قبلا هم عرض کردم ولی ظاهرا در پیدا کردنش مشکل جدی وجود داره. بهرحال بعد از چوب بالسا سایر انواع چوب مناسب هست که هر چقدر نازکتر و در عین حال مقاوم باشه بهتره. بعد از خانواده چوب هم به تفلون و پلکسی گلاس میرسیم و با فاصله کمی بعد از اینها ورق پلاستیک هم میتونه قابل استفاده باشه.
اگر از جنس سنگینی استفاده کنین راهی جز این نیست که قسمت داخلی لوپ با دقت برش داده بشه و فقط چیزی شبیه یک + یا قسمت داخل فرمان ماشین رو باقی بذارین تا امکان اتصال دسته لوپ وجود داشته باشه.

سه شنبه 31 فروردین1394 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون آقا حميد عزيز

خدايا مددی کن

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:03am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
دوستان این چوب بالسا کجا پیدا میشه 60 در 60 قیمتش چقدره

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 2:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چون حضور ذهن ندارم دوباره ميپرسم چقدر اختلاف برد بين دو لوپ تخت عنکبوتی و لوپ معمولی وجود داره به طوريکه اهم و اندوکتانس هر دو يکی باشه ؟
اين سوال رو واسه اين خاطر پرسيدم که اگه واقعا تفاوت محسوسى درش وجود نداره چرا روى لوپ معمولى کار نکنيم !
هرچند در رابطه با تفکيک دچار مشگل خواهيم شد اما از نظر من تفکيک و حذف آهن در پالسی بيشتر جنبه حذف و تشخيص فلزات مزاحم در سطح هستش و ميشه با يک لوپ کوچيک مثلا 35سانتی فوق با کيفيت به حذف اين موارد سطحی اقدام کرد هرچند تلاش و زحمات استاد حميد ستودنيست و قابل تشويق و تشکر
دوستانيکه تجربه کردن توضيح دهند

خدايا مددی کن

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 6:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بستگی داره کیفیت هر کدوم چقدر باشه! ولی بر اساس تجربه من میتونه حدود 20 درصد تفاوت وجود داشته باشه که عنکبوتی قوی تر هست. این مساله در مورد لوپهای کوچک قطعا صادقه ولی برای لوپهای بزرگ ممکنه اختلاف تا این حد نباشه. بنابراین لوپهای کوچک و متوسط رو حتما بهتره از نوع عنکبوتی درست کنین و برای لوپهای بزرگ هم حالت فریم 1 در 1 یا بزرگتر با سیم مناسب جواب خوبی میده.
در خصوص تفکیک مدار فلزجو فکر میکنم عرض کردم که با بدترین لوپ معمولی که دیلی 45 داشت تست گرفتم ؛ هم حذف آهن درست عمل میکرد و هم عدد تفکیک! با این حال اگر دیلی لوپ شما کمتر از این در بیاد خیلی بهتره. کار زیاد مشکلی هم نیست و فقط کافیه از سیم مناسب استفاده بشه و ظرفیت و مقاومت لوپ هم زیاد بالا یا پایین نباشه.

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 9:47pm
آواتار کاربر

سلام
من خواستم لوپ 30 سانتی بسازم دیدم چوبش 35 سانته گفتم حیفه همون 35 بزنم
سیم افشان گرفتم
حالا میخوام 15 تا شیار ایجاد کنم
◘ طول شیار 5 سانتی باشه خوبه؟
◘ چند دور سیم بپیچم؟
چون با قطع سیم و فهمیدن اهم سیمم ناقص میشه
عذر میخوام که سوال تکراری میپریم میخوام مطمعن بشم : ))

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 9:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Tous نوشته است:
سلام
من خواستم لوپ 30 سانتی بسازم دیدم چوبش 35 سانته گفتم حیفه همون 35 بزنم
سیم افشان گرفتم
حالا میخوام 15 تا شیار ایجاد کنم
◘ طول شیار 5 سانتی باشه خوبه؟
◘ چند دور سیم بپیچم؟
چون با قطع سیم و فهمیدن اهم سیمم ناقص میشه
عذر میخوام که سوال تکراری میپریم میخوام مطمعن بشم : ))

نگفتی چه سیمی گرفتی قطر

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 195 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 20  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure