انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 9:28am

پاسخ به موضوع  [ 195 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20  بعدی
 چند فوت کوزه گری برای ساخت لوپ با کیفیت برای دستگاه چنس و... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چند فوت کوزه گری برای ساخت لوپ با کیفیت برای دستگاه چنس و…..
1-سیم را بصورت کلاف کامل خریداری کنید که کوچکترین شکستگی در سیم ایجاد نشود
2-شیار هارا به اندازه حدودا 2سانت برش دهید. ودو طرف لبه ان را مثل تبر تیز کنید حدود 2سانت ان را تراش دهید من این کارا به مدت 2روز وبا اره اهن بر وسوحان انجام دادم این کار باعث می شود که در سیمها شکستی رخ ندهد وکاملا صاف باشد مثل لوپ تخت
3-زمانی که سیم را داخل شیار ها می کنید سعی کنید سیمها را نشکنید وبه ارامی بکشیدتاکاملا صفت شود وهمان تور سر سیم را در کلاف شرو به پیچیدن کنید نه ! نه اینکه به مقدار لازم باز کنید بعد ببندید این توری در سیم شکست ایجاد می شود.!!!!
4-زمانی که سیم را در شیار ها می کنید سیم را روی سیمها در شیار روی هم فشار رو به پااین ندهید این کار باعث می شود بعدا سیم ها منظم نشوند
با این کار سیم ها کاملا به تخته می چسبد وزیرش هوا قرار نمی گیرد مثل اینکه یک طرف تخته پیچیده شده

با این چند روش ساده هم ثبات دستگاه بیشتر میشه هم تفکیک عالی میشه وحذف اهن روی 1جواب میده برای لوپ 60سانت

اینم چندتا عکس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 26 آبان1393 - 11:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این لوپ بعد از تمام شدن نیاز به منظم کردن سیم ها ندارد به این صورت منظم در میاد

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 26 آبان1393 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza2490 عزیز ، دست خوش . خیلی ممنون از بیان نمودن تجربه خودتان ، بنظر میرسد وزن لوپ شما زیاد باشد . برای کاهش چند گرمی وزن لوپ خود میتوانید فضاهای بدون استفاده لوپ خود را با اره مویی * برش بزنید . مثلا مثلثهایی یا دایره هایی را از لوپ خارج کنید تا مقداری لوپ سبکتر شود .
لطفا نتایج تست خود را بیان فرموده ودر صورتی که در نظر دارید لوپ را شیلد کنید ، روشهای شیلد کردن را هم مثل عکسهای زیباتون با عکس تشریح نموده و دوباره تستهای قبل از شیلد را تکرار نموده و نتایج هر دو را با هم مقایسه فرمایید . ممنون از زحمات حضرتعالی.
* ارمویی : یک وسیله برای کار با چوب و فلز میباشد که دارای یک کمان u کشیده میباشد اره هایی با سایزهای کوچک و متفاوت به آن پیچ میشود و میتوان برشهای مارپیچ هم با آن انجام داد . برای چوب و ورق فلزی تیغه های متفاوتی دارد .
قبلا خدمت دوستان عرض کرده بودم که تخته سه لایی های سفید رنگ ( به اصطلاح ایرانی ) وزن به مراتب سبکتری از نمونه های ( چینی )به رنگ قهوایی یا قرمز کمرنگ دارند . البته در این مورد reza2490 عزیز از سه میل mdf استفاده نموده اند.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 26 آبان1393 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میشه توضیحات بیشتری بدی؟
نوع سیمت چیه؟
نتیجه تستها رو هم اگه میشه بگو

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

سه شنبه 27 آبان1393 - 5:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تشکر از دوستان عزیز بله من یک لوپ دیگه دارم که داخلشو حلالی خارج کردم ولی مجبور شدم دو تخته به صورت بعلاوه مقاومش کنم اینو خط کشی کردم ولی برش ندادم
با همین سیم که قبلا بسته بودم بدون تراشیدن تخته مثل همه بچها تست کردم سبات به هیچ وجعح خوب نبود وتفکیک خوبی نداشت توری که ایرون ماسک روی2به زور اهن را حذف می کرد واون سیم را دور انداختم وکلاف کامل گرفتم وحالا هم ثبات خوبی دارم هم تفکیک خوبی ایرون ماسک روی1 برای لوپ 60 جواب می دهد
درزمان کاوش اصلی هم رفتم و هر جا اهن بود راحت حذف می شد بعضی وقتها زمان زیادی ساکت می شد که فکر می کردم خاموشه که با یک فلز امتهان می کردم که ببینم روشنه
اسپره گرافیت که گیر نمیاد که ادم تست کنه ولی هر کسی هم تست کرده نتیجه نگرفته ؟
من یک لوپ 30سانت را با ذغال باطری گرافیت کاری کردم هر دوسانتش یک کیلواهم در اومد ولی هیچ تاثیری در ثبات نداشت
توضیح بیشتری نمی خاد همه چیز تو عکسها معلومه لبه هاشو مثل شمشیر تیز کن حدود دوتا دونیم سانت که سیم شکستی درش ایجاد نشه
سیم من فکر نکنم زیاد خوب باشه چون گاردم22 جواب میده قبل از تعغیرات هم 23-24بود
بعضی فروشنده ها میان میگن گارد 10جواب داده بعد نه مدرکی دارن نه میگن از چه سیمی استفاده کردن باور نکنید
تو کاوش یک جارو تو حدود1/5زدم که مفرق بود جنسشون مس بود دربو داغون حدود 10 سانت5سانت نه کنار هم یکی بالاتر یکی پااین تر تفکیک روی9جواب داد من هر 30سانت یک بار دستگاه می زدم بعد از1/5متر باز بوغ می زد ولی رحایش کردیم
ولی کوزه شکسته هارو مثل اهن میزنه

سه شنبه 27 آبان1393 - 11:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم مفرغهای کشف شده

سه شنبه 27 آبان1393 - 11:53am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
reza2490 جان ممنون از تجربه خوبتون.
راستی عمق شیارها چند سانته؟
از چه سیمی استفاده کردین(مارک و اندازه سیم)؟
موفق باشی
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 27 آبان1393 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام دوستان
reza2490 جان ممنون از تجربه خوبتون.
راستی عمق شیارها چند سانته؟
از چه سیمی استفاده کردین(مارک و اندازه سیم)؟
موفق باشی
یاحق

عمق شیارها 5سانت

نو سیم البرز الکتریک نور 1در1 خاستم عکس سیم را بزارم نشد فکر کنم محدودیت فضادارم

آخرین بار توسط reza2490 در سه شنبه 27 آبان1393 - 3:07pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 27 آبان1393 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب اینم عکس سیم

سه شنبه 27 آبان1393 - 3:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
reza2490 عزیز ، دست خوش . خیلی ممنون از بیان نمودن تجربه خودتان ، بنظر میرسد وزن لوپ شما زیاد باشد . برای کاهش چند گرمی وزن لوپ خود میتوانید فضاهای بدون استفاده لوپ خود را با اره مویی * برش بزنید . مثلا مثلثهایی یا دایره هایی را از لوپ خارج کنید تا مقداری لوپ سبکتر شود .
لطفا نتایج تست خود را بیان فرموده ودر صورتی که در نظر دارید لوپ را شیلد کنید ، روشهای شیلد کردن را هم مثل عکسهای زیباتون با عکس تشریح نموده و دوباره تستهای قبل از شیلد را تکرار نموده و نتایج هر دو را با هم مقایسه فرمایید . ممنون از زحمات حضرتعالی.
* ارمویی : یک وسیله برای کار با چوب و فلز میباشد که دارای یک کمان u کشیده میباشد اره هایی با سایزهای کوچک و متفاوت به آن پیچ میشود و میتوان برشهای مارپیچ هم با آن انجام داد . برای چوب و ورق فلزی تیغه های متفاوتی دارد .
قبلا خدمت دوستان عرض کرده بودم که تخته سه لایی های سفید رنگ ( به اصطلاح ایرانی ) وزن به مراتب سبکتری از نمونه های ( چینی )به رنگ قهوایی یا قرمز کمرنگ دارند . البته در این مورد reza2490 عزیز از سه میل mdf استفاده نموده اند.

اینارو با اره اهن بر در اوردم

سه شنبه 27 آبان1393 - 7:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 195 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: hitman-666 و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure