انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 6:03am

پاسخ به موضوع  [ 21 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 بیان نظرات در مورد روشهای ساخت اسکلت بندی و لوپ برای نقطه زن 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
دوستان این بخش اختصاص داده شده به همفکری جهت ساخت بدنه و لوپ دستگاه های نقطه زن و لوازم و قطعات مورد نیاز ؛ لطفاً با نظرات خودتون این بخش رو پربار کرده تا کمکی برای سازندگی بوده باشه
@};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 3 آذر1392 - 1:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همه دوستان.
اقا مهدی واقعا موضوع خوبی رو انتخاب کردید چون برای من هم سوالات زیادی در مورد ساخت بدنه فلزیاب وجود داره .بهتره من سوال خودم رو مطرح کنم و اون اینکه موادی که باهاش لوپ میسازن از چیه تقریبا درون یک ظرف استوانه ای شکله که شبیه به چسب 1 2 3 میمونه که اون رو تو غالب میریزن و بعدا از خشک شدن خیلی هم سفت و محکم میشه دوستان اگر راهنمایی کنن ممنون میشم .

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

یکشنبه 3 آذر1392 - 1:25pm
مدیر سایت
مدیر سایت

micro نوشته است:
با سلام به همه دوستان.
اقا مهدی واقعا موضوع خوبی رو انتخاب کردید چون برای من هم سوالات زیادی در مورد ساخت بدنه فلزیاب وجود داره .بهتره من سوال خودم رو مطرح کنم و اون اینکه موادی که باهاش لوپ میسازن از چیه تقریبا درون یک ظرف استوانه ای شکله که شبیه به چسب 1 2 3 میمونه که اون رو تو غالب میریزن و بعدا از خشک شدن خیلی هم سفت و محکم میشه دوستان اگر راهنمایی کنن ممنون میشم .

دوست عزیز ، شما میتونید به دو روش این لوپ ها رو بسازین ، با فایبرگلاس و دومی با رزین ، این مواد بصورت مواد خام در رنگ بازار موجوده ، باید ترکیب بشه که بصورت خمیر درمیاد میرزی تو قالب بعد مدتی خمیر سفت میشه و حالت میگیره

یکشنبه 3 آذر1392 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
ارتین جان ممنون از راهنماییت لطفا اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه داری بگو مخصوصا در مورد رزین که تا بحال اسمش رو نشنیدم و از لحاظ فیزیکی هم نمیدونم به چه شکلیه .مایعه یا جامد. ضمنا قالب این لوپ هارو چطوری میشه تهیه کرد ایا تو اینترنت نحوه ساخت قالب لوپ هست یا نه .یا اینکه از جایی میتونم بخرم
یا حق.

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

یکشنبه 3 آذر1392 - 8:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
اصولا قاب دستگاه های استاندارد و کارخونه ایی از جنس پلی پروپیلن یا مخفف pp و یا گاها از اکریلونیتریل-بوتادی ان-استایرن با نام تجاری ABS هستش که با دستگاه های تزریق پلاستیک انجام میشه
راهکاری که مد نظر من هست اینه که به هر ابعادی که میخواین لوپتونو درست کنین طرح اصلی لوپ را با چوب یا گچ یا باندهای شکسته بندی درست کنین و 3 راه را پیش بگیرین
1 - ساده ترین راه
از ورق پلاستیک که توی تابلوسازیها استفاده میشه استفاده کنین ، به این صورت که به اندازه ایی که نیازه برش بدین و روی قالب بزارین و با سشوار صنعتی بهش حالت بدین و بعد از حالت گرفتن الباقی را ببرین
2- کمی مشگلتر
به وسیله سیلیکون از طرح اصلی قالب بیرونی و درونی بگیرین و از مواد رزین ، فایبر گلاس و یا حتی پلی استر (البته شکننده میشه ، ولی اونم راه داره) استفاده کنین
3- که سخت ترین راهه
قالب درونی و بیرونی را از جنس سرب بسازین و دقیقا به شکل دستگاه تزریق پلاستیک اما به صورت دستی از مواد پلاستیک دور ریختنی قالب کارخونه ایی بسازین
این روزها سرم خیلی شلوغه سعی میکنم در اسرع وقت هر سه روش را با فیلم واستون توضیح بدم

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

دوشنبه 3 آذر1392 - 1:46am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
amir6m عزیز ممنون از شما.
راهکارهای جالبی فرمودین.
منتظریم تا به امید خدا سرتون خلوت بشه و از تجاربتون استفاده کنیم.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 4 آذر1392 - 8:24am
مدیر سایت
مدیر سایت

دو نمونه تصویر ساخت کوئل و یک نمونه هم لوپ دایره بزرگ با دسته

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 12 آذر1392 - 11:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

مرسی اقا مهدی جالب بود فقط یه سوال این لوپ دایره ای چه عمقی میتونه بزنه اخه من یه جا خوندم واسه فلزات سطحی کاربرد داره

پنج شنبه 24 اردیبهشت1393 - 2:26am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
بنده روشهای مختلف و مواد متعددی رو برای ساخت لوپ تست کردم از ام دی اف تا پلکسی و چوب وغیره. مهمترین مسئله در ساخت قاب برای سیم پیچتون رعایت سبک بودن و ضدآب بودن اونه . من از بین قابهای متعددی که ساختم فقط یکیشون راضی کننده بود که به دوستان پیشنهاد میکنم از این روش مفید و بسیار کم هزینه برای ساخت قاب لوپشون استفاده بکنن. یه حسن خیلی خوب دیگه هم داره که میتونید توی هر سایزی درستش کنید .
لوپی که من تصویرش رو گذاشتم 60*45 سانته. شما کافیه با تغییر طول بازوها و افزایش تعداد نیم زانوها ابعاد قاب رو افزایش بدید یا برعکس. برای سیم پیچ داخلش از کابل آیفون 12 رشته استفاده کردم و با روشی که همه دست اندرکاران باهاش آشنا هستن اهم مورد نظر رو بدست آوردم.
اجزای تشکیل دهنده این قاب نیم زانوهای لوله های سفید+ لوله های سیم کشی ساختمان

موفق باشید @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 2 آذر1393 - 7:51pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
یولداش عزیز طرح خوبی واسه لوپ ساختین.
هم سبک و هم جمع و جوره و اگه اشتباه نکرده باشم قطعات از هم جدا میشن درسته ؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 6 آذر1393 - 1:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 21 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure