انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 4:54am

پاسخ به موضوع  [ 252 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 26  بعدی
 لوپ عنکبوتی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رضا جان من یک ایده ای دارم که تا حالا جایی عنوان نکردم چون میترسیدم هزینه دست بچه ها بدم و باید اول خودم پیاده ش میکردم. خوب اینجا مطرح میکنم شاید بکار لوپ شما بیاد البته برای لوپ 40 تا 60 باعث سبک سازی فوقالعاده ای میشه.
یک قالب دایره ای با ام دی اف به ضخامت 16 میل درست میکنیم . و به 4 قسمت برش میزنیم تا راحتر از هم باز بشه.
لوپ را روی کارتن ضخیم و سبک میپیچیم ( استفاده از کارتن به جهت سبکی هست )
قالب را روی یک نایلون نازک روی میز یا شیشه ای صاف میگذاریم . سپس لوپ را داخل این قالب میگذاریم .
یک پایه ی نگهدارنده از پلاستیک برش زده و در مرکز لوپ قرار میدهیم تا بازو را به آن پیچ کنیم .
این پایه اگر با سه تا بازوی شعاعی به کارتن بیس لوپ وصل بشه استحکام بهتری خواهد داشت .
حال یک اسپری فوم صداگیری و درزگیری به قیمت 15 تومان را خریداری نموده و زیر و روی لوپ میریزیم .
و تمام قالب را با اسپری میپوشانیم .
یک شیشه ی دیگر که سوراخی در داخل داشته باشد ( تا پایه ی پیچ شونده از آن بیرون بزند ) را با نایلون نازکی که روی آن چسب زده شده است را آماده کنید.
این شیشه را روی قالب قرار دهید . تا به ام دی اف بچسبد .
بعد از خشک شدن قالب را جدا کنید .
حال شما یک لوپ سبک ، ترد و بدون لرزش دارید .
با کاغذ سمباده ناهمواریها را پرداخت نمایید .
سپس با رنگ کاری به لوپ استحکام ببخشید .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 10:45pm
مدیر کل
مدیر کل

رضا جان نتیجه از بد هم اونورتر هست! :D این لوپ باید اون سینی رو در بهترین شرایط حدود 320 سانت بزنه! 2 متر دیگه واقعا خیلی بده. البته داخل منزل اصلا نمیشه روی این لوپ حساب کرد چون برد نهاییش میتونه 4.5 متر باشه و تست گرفتن ازش کار مشکلیه.

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اساتید اگه لطف کنید مبحث لوپ و روشهای ساختن انواع لوپهای گرد و مربع را در این تایپک کامل و اگه هم امکان داره با رسم شماتیک توضیح بدید واقعا میتونه کمک بزرگی برای مبتدیانی چون بنده باشه. بنده چند وقت میخوام راجع به سیم لیتز سوال کنم که چطور ساخته میشه و با چه سیمهای میشه سیم لیتز ساخت؟

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان لطفا جواب بدهند
برای ساخت لوپ 60با کابل تلفن 12رشته به چند متر سيم احتياج هست لطفا جواب بديد البته برای لوپ معمولی ميخوام

خدايا مددی کن

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 11:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
رضا جان من یک ایده ای دارم که تا حالا جایی عنوان نکردم چون میترسیدم هزینه دست بچه ها بدم و باید اول خودم پیاده ش میکردم. خوب اینجا مطرح میکنم شاید بکار لوپ شما بیاد البته برای لوپ 40 تا 60 باعث سبک سازی فوقالعاده ای میشه.
یک قالب دایره ای با ام دی اف به ضخامت 16 میل درست میکنیم . و به 4 قسمت برش میزنیم تا راحتر از هم باز بشه.
لوپ را روی کارتن ضخیم و سبک میپیچیم ( استفاده از کارتن به جهت سبکی هست )
قالب را روی یک نایلون نازک روی میز یا شیشه ای صاف میگذاریم . سپس لوپ را داخل این قالب میگذاریم .
یک پایه ی نگهدارنده از پلاستیک برش زده و در مرکز لوپ قرار میدهیم تا بازو را به آن پیچ کنیم .
این پایه اگر با سه تا بازوی شعاعی به کارتن بیس لوپ وصل بشه استحکام بهتری خواهد داشت .
حال یک اسپری فوم صداگیری و درزگیری به قیمت 15 تومان را خریداری نموده و زیر و روی لوپ میریزیم .
و تمام قالب را با اسپری میپوشانیم .
یک شیشه ی دیگر که سوراخی در داخل داشته باشد ( تا پایه ی پیچ شونده از آن بیرون بزند ) را با نایلون نازکی که روی آن چسب زده شده است را آماده کنید.
این شیشه را روی قالب قرار دهید . تا به ام دی اف بچسبد .
بعد از خشک شدن قالب را جدا کنید .
حال شما یک لوپ سبک ، ترد و بدون لرزش دارید .
با کاغذ سمباده ناهمواریها را پرداخت نمایید .
سپس با رنگ کاری به لوپ استحکام ببخشید .

سلام
این اسپری رو کجاها باید پیدا کنیم؟
تزییناتی ها؟
ممنون

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 11:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هوشیار جان شما خودت این کارو کردی؟ کار با این اسپری به این راحتی ها نیست! هم زود خشک میشه هم داخل حفره و درز نفوذ نمیکنه!

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 11:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
دوستان لطفا جواب بدهند
برای ساخت لوپ 60با کابل تلفن 12رشته به چند متر سيم احتياج هست لطفا جواب بديد البته برای لوپ معمولی ميخوام

کسی جوابی نداره
قطر سيم هم 0.4هست چند دور و چند متر لازمه

خدايا مددی کن

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 12:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اى بابا کسی نخواست کمک کنه /w\

خدايا مددی کن

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 2:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هوشیار عزیز برای تفهیم بیشتر اگه ممکنه چندتا عکس واقعی از مراحل ساخت لوپ بذارید ممنون

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 4:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محسن جان برا لوپ 60 اگه 18 دور در نظر بگیریم(من با این کابل لوپ نساختم) طول سیم 34 متر میشه حالا هر متر سیم 0.4 هم 0.125 اهم مقاومت داره که شما باید چهار رشته رو با هم موازی کنی تا 34 مترش 0.95 اهم در بیاد پس باید حدود 11.5 متر کابل رو 6 دور بپیچی

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 4:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 252 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure