انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:02am

پاسخ به موضوع  [ 252 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 26  بعدی
 لوپ عنکبوتی 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: چوار پارچه ی کوردستان
سنه دژ نوشته است:
برای لوپ 60 که فعلا کت6 از عنکبوتی بهتر جواب داده
جناف اسدف فرمودند که برای لوپ 1 متری هم ، کت6 جواب داده
اما هنوز کسی گزارشی از کارکرد کت6 در لوپهای کوچکتر ارائه نداده
به نظر بنده ، اگر کابل خوب باشه و بتونه سکه رو در 60 سانتیمتری بگیره ،آن کابل برای لوپ کوچک هم ، مشکلی نخواهد داشت . اما باید آزمایش بشه
درکل اگر دستگاه با کت 6 بهتر از لوپ عنکبوتی بزنه ، دیگه دلیلی برای ساخت لوپ عنکبوتی باقی نمیمونه . دردسر ساخت و هزینه ی ساخت و مشکل حمل و نقلش بماند .

بله حق با شماست ، ممنون به خاطر توضیحات
@};- ~O) @};-

شنبه 8 اسفند1394 - 3:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به دوستان و مهندس حمید عزیز .
مهندس جان این جدول نتیجه تست با لوپ 70 سانتی عنکبوتی با تعداد دور مختلف از 11 تا 20 دور هست . قطر داخلی 62 سانت و سیم افشان 1*1 . حساسیت 19 فرکانس 200 پهنای پالس 160 دیلی اوتومات انتگرال 44 گروند آف اسپید 3 . محیط تست داخل یه حیاط قدیمی و بزرگ که سعی کردم با فلزات فاصله قابل ملاحظه ای داشته باشم ولی به هر حال عاری از نویز نبود . بهترین برد و باثبات ترین حالت در تعداد دور 13 و اندوکتانس 259 بود که باعث تعجبم شد . در تعداد دورهای 14 و 15 هم برد خوبی میداد منتها بوق اضافی زیاد داشت مخصوصا تعداد دور 15 . در تعداد دور 12 هم دستگاه فوقالعاده با ثبات بود و بوق اضافی نداشتم فقط کمی توام با افت برد بود . خواهش میکنم لطف کنید و نتایج این تست رو آنالیز کنین . با تشکر .
@};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

شنبه 14 فروردین1395 - 11:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما. خسته نباشین.
به شما تبریک میگم. تست خوبی گرفتین. باید عرض کنم در خصوص برد تمامی نتایج شما با نتایج یا محاسبات بنده تطبیق کامل داره! چیزی که بنده هم بهش رسیدم این هست که ظرفیت لوپ بین 250 تا 400 میکرو هانری بهترین برد رو داره. هر چند که این جور تستها با ثابت نگه داشتن تنظیمات بخصوص عرض پالس درست هست وگرنه اگر با هر لوپی بهترین عرض پالس استفاده بشه شاید تفاوت محسوسی در برد وجود نداشته باشه. از طرف دیگه فلزی که تست میکنین هم تاثیر داره و چون دیلی لوپها هم عوض میشه اندکی از تغییر برد بخاطر خود دیلی هست! لذا در مجموع و با توجه به تجارب مختلف برای فلزیاب های پالسی ؛ بنده کماکان ظرفیت بین 300 تا 400 میکرو هانری رو توصیه میکنم. طبق جدول برد شما هم مشخصا از حدود 400 میکرو هانری به بالا افت برد محسوس وجود داره. البته بنظر من تفاوت 5 سانت در 180 سانت که کمتر از 3 درصد تفاوت برد هست ؛ در کاوش واقعی اصلا تاثیر محسوسی نداره و شاید در اندازه گیری این میزان تفاوتها به همین مقدار خطا پیش بیاد!
اما در مورد ثبات واقعا هیچ دلیلی نداره که با این تغییرات بوق اضافه کم و زیاد بشه! ممکنه تغییر دیلی لوپ کمی روی این مساله اثر داشته باشه هر چند خیلی بعید هست و بنظرم بیشتر شرایط تست و تغییر خود لوپ یا استحکامش میتونه علت بوده باشه. اگر بتونین این مورد خاص رو دوباره با دقت بیشتری بررسی کنین مطلب روشن میشه.

یکشنبه 14 فروردین1395 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممد گنججو نوشته است:
مهندس جان این جدول نتیجه تست با لوپ 70 سانتی عنکبوتی با تعداد دور مختلف از 11 تا 20 دور هست . قطر داخلی 62 سانت و سیم افشان 1*1 . حساسیت 19 فرکانس 200 پهنای پالس 160 دیلی اوتومات انتگرال 44 گروند آف اسپید 3 . محیط تست داخل یه حیاط قدیمی و بزرگ که سعی کردم با فلزات فاصله قابل ملاحظه ای داشته باشم ولی به هر حال عاری از نویز نبود . بهترین برد و باثبات ترین حالت در تعداد دور 13 و اندوکتانس 259 بود که باعث تعجبم شد . در تعداد دورهای 14 و 15 هم برد خوبی میداد منتها بوق اضافی زیاد داشت مخصوصا تعداد دور 15 . در تعداد دور 12 هم دستگاه فوقالعاده با ثبات بود و بوق اضافی نداشتم فقط کمی توام با افت برد بود . خواهش میکنم لطف کنید و نتایج این تست رو آنالیز کنین . با تشکر .
@};-

با سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز
اگه امکان داره این تست رو برای لوپ با سایز 45 یا 50 یا 60 فرقی نمیکنه واسه یکیشون هم زحمت بکشید
ممنونم

یکشنبه 14 فروردین1395 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیلی ممنون از شما. خسته نباشین.
به شما تبریک میگم. تست خوبی گرفتین. باید عرض کنم در خصوص برد تمامی نتایج شما با نتایج یا محاسبات بنده تطبیق کامل داره! چیزی که بنده هم بهش رسیدم این هست که ظرفیت لوپ بین 250 تا 400 میکرو هانری بهترین برد رو داره. هر چند که این جور تستها با ثابت نگه داشتن تنظیمات بخصوص عرض پالس درست هست وگرنه اگر با هر لوپی بهترین عرض پالس استفاده بشه شاید تفاوت محسوسی در برد وجود نداشته باشه. از طرف دیگه فلزی که تست میکنین هم تاثیر داره و چون دیلی لوپها هم عوض میشه اندکی از تغییر برد بخاطر خود دیلی هست! لذا در مجموع و با توجه به تجارب مختلف برای فلزیاب های پالسی ؛ بنده کماکان ظرفیت بین 300 تا 400 میکرو هانری رو توصیه میکنم. طبق جدول برد شما هم مشخصا از حدود 400 میکرو هانری به بالا افت برد محسوس وجود داره. البته بنظر من تفاوت 5 سانت در 180 سانت که کمتر از 3 درصد تفاوت برد هست ؛ در کاوش واقعی اصلا تاثیر محسوسی نداره و شاید در اندازه گیری این میزان تفاوتها به همین مقدار خطا پیش بیاد!
اما در مورد ثبات واقعا هیچ دلیلی نداره که با این تغییرات بوق اضافه کم و زیاد بشه! ممکنه تغییر دیلی لوپ کمی روی این مساله اثر داشته باشه هر چند خیلی بعید هست و بنظرم بیشتر شرایط تست و تغییر خود لوپ یا استحکامش میتونه علت بوده باشه. اگر بتونین این مورد خاص رو دوباره با دقت بیشتری بررسی کنین مطلب روشن میشه.

سلام مجدد مهندس عزیز . ممنون از پاسخ کامل و مفیدتون .
مهندس جان با چیزایی که من دیدم ظرفیت 300 نسبت به 400 هم قدرت در برد بیشتری داره و هم بوغ های اضافیش خیلی کمتره اما در مورد فرمایشتون راجع به ثبات با توجه به نویزآلود بودن محیط تست من چیزی نمیتونم بگم و فقط همونطور که فرمودین بایستی موضوع بیشتر بررسی بشه ولی این بار تو محیط بیابون . قصد ساخت لوپ بزرگتر و پرقدرتتری رو دارم که این بار حتما بیرون شهر تست هارو انجام میدم و نتیجه رو همینجا خدمت شما و دوستان ارائه میکنم .
زنده باشین .
@};-

یکشنبه 15 فروردین1395 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تهم نوشته است:
ممد گنججو نوشته است:
@};-

با سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز
اگه امکان داره این تست رو برای لوپ با سایز 45 یا 50 یا 60 فرقی نمیکنه واسه یکیشون هم زحمت بکشید
ممنونم

سلام تهم عزیز ممنون ازتون و شما هم خسته نباشین .
به روی چشم از اون جایی که به لوپ بزرگتر نیاز مبرم دارم به زودی نتایج تست دقیقتر با لوپ 90 سانت رو اعلام میکنم و در اسرع وقت با لوپ 50 یا 60 هم تست میگیرم .
موفق باشین .
@};-

یکشنبه 15 فروردین1395 - 9:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که برای ساخت لوپ زحمت کشیدند لطفا بهترین مارک سیم که مس خالص داره و برای ساخت لوپ مناسب هست و خوب جواب میده قید کنند
با سپاس

جمعه 20 فروردین1395 - 11:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
دوستانی که برای ساخت لوپ زحمت کشیدند لطفا بهترین مارک سیم که مس خالص داره و برای ساخت لوپ مناسب هست و خوب جواب میده قید کنند
با سپاس

سیم زرکابل کرمان خیلی خوبه. سیم همدان هم خوبه

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 20 فروردین1395 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام . منم از سیم و کابل همدان استفاده کردم و برای سیم رابط هم از کواکسیال همین مارک استفاده کردم که واقعا کیفیتش خوبه و مقاومتش پایینه . موفق باشید .
@};-

شنبه 21 فروردین1395 - 9:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545a نوشته است:
با سپاس

دوست عزیز از سیم افشانی استفاده کن که وقتی تک تک رشته های داخل اونو با انگشت از هم جدا میکنی راحت خم بشه و حالت فنری نداشته باشه مشخص میشه مس خالص و آلیاژی نداره . @};- @};- @};-

یکشنبه 22 فروردین1395 - 3:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 252 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure