انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:49am

پاسخ به موضوع  [ 119 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12
 کالبد شکافی monoloop فلزیاب gpx 5000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت.

مهرداد مینلب عزیز, چند صفحه ی قبل جناب هوشی عزیز تصویرش رو قرار دادن...منتها نتونستم شماره آیسی و ترانزیستور هارو بخونم,واضح نیست.

ولی مشکل شما با شماره چند تا آیسی و ترانزیستور حل نمیشه!احتمال اینکه در جایی اتصالی باشه زیاده!
عامل خرابی رو از دوستتون جویا بشید,مثلا چه کار غیر استانداردی صورت گرفته؟

یکشنبه 13 دی1394 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام برادر گلم.خیلی مخلصم.اولا ممنون که توجه کردید به این بنده حقیر.واقعا ممنونم ازتون. @};- @};-
در ادامه عرض کنم که من سوال کردم و این دوستمون میگه کار خاصی نکردیم و فقط و فقط رفتن کاوش.ولی در کل امروز با یکی از دوستان هماهنگ شدم که باطریشو باز کنیم و شماره IC باطریشو بخونیم و ببینیم چنده.خداشاهده منم میدونم درنهایت بعد از درست کردنش بازهم میسوزه چون اتصالی داره ولی حالا این دوستمون یه چیزی از ما خاسته و منم رو حساب دوستیمون دیگه ردش نکردم و براش انجام میدم.
ممنونم @};- @};- @};-

راه در جهان یکی است و آن راستی است

دوشنبه 14 دی1394 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرداد جان این احتمال را متوان در نظر داشت که ممکن است شارژر شما خراب باشه . و به نحوی این آی سی سوخته ، کنترلر شارژ باطری باشه در هر صورت شما از دستگاه دوستتان عکسهای واضحی بگیرید.
شما از صاحب دستگاه معیوب بپرسید که آیا در هنگام شارژ باطری این مشکل براش پیش اومده یا نه ؟
خراب شدن یکی از باطریها هم میتونه باعث معیوب شدن مدار شارژر بشود شما باید زحمت بکشید با یک ولتمتر هر کدام از باطریها سنجش کنید و ولتاژ هر کدام را یاداشت کنید و سپس سل معیوب را پیدا کنید.
البته پسندیده تر آن است که شما با یک لامپ کوچک جریان دهی هر باطری را چک کنید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 14 دی1394 - 8:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرداد مینلب نوشته است:
سلام برادر گلم.خیلی مخلصم.اولا ممنون که توجه کردید به این بنده حقیر.واقعا ممنونم ازتون. @};- @};-
در ادامه عرض کنم که من سوال کردم و این دوستمون میگه کار خاصی نکردیم و فقط و فقط رفتن کاوش.ولی در کل امروز با یکی از دوستان هماهنگ شدم که باطریشو باز کنیم و شماره IC باطریشو بخونیم و ببینیم چنده.خداشاهده منم میدونم درنهایت بعد از درست کردنش بازهم میسوزه چون اتصالی داره ولی حالا این دوستمون یه چیزی از ما خاسته و منم رو حساب دوستیمون دیگه ردش نکردم و براش انجام میدم.
ممنونم @};- @};- @};-

سلامت باشید.خداقوت
خواهش میکنم,سروری دوست عزیزم. @};-

بهرحال در کل,احتمال اتصالی و خرابی ...هست.و قطعات زیادی رو در مسیرش معیوب کرده...!
البته مدار مذکور...پک باطری بهمراه بخش صوتی هم گویا میشه!که بیشتر باید بررسی بشه!
مثل:
کلیه ی متعلقات خروجی صدا و کابلهای رابط,کانکتور,اتصالات.,هدفون.و..!و قسمت صوتی برد...!
و آداپتور شارژر,سلول های لیتیوم,اتصالات و کابل های رابط...!

سه شنبه 15 دی1394 - 1:08pm

سلام دوستان درمورد کابل نظر شما اساتید برای استفاده از کابل شبکه cat7 چیه؟

شنبه 19 دی1394 - 6:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرداد مینلب نوشته است:
سلام دوستان گرامی.
از اساتید محترم خواهش میکنم یه راهنمایی در مورد باطری جی پی 4500 بما بدند.ممنونم.
باطری یکی از دوستان خراب شده و الان بازش کرده .ببینید دوستان از طرفی که باطری به دسگاه وصل میشه قسمت پایین باطری که روی عکس مشخص کردم ...قسمت شماره یک کاملا ذغال شده و سوخته.قسمت شماره دو و سه هم نیمسوز شده.
سوالم اینه که این قطعات اسمش چیه و در باطری جی پی کدام شماره یا سایز این قطعه ها بکار رفته.ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید دوستان @};- @};- @};-

پیوست:
421324260_29913.jpg

درود اقا مهرداد ...این ای سی ها مربوط به قسمت امپلی فایر و پلی امپلی فایر هستن ولی تو بازار گیرتون نمیاد بهترین راه تعویض کامل باطری یا از مدار خارج کردن قسمت صوتی هستش

چهارشنبه 21 بهمن1394 - 10:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرداد مینلب نوشته است:
سلام دوستان.
دوستان واقعا کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟
درود عکس مربوط به شماره های 2و 3 میباشد که خودتون توی عکس علامت زدین

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 21 بهمن1394 - 11:08am

سلام مهندس حمید
به نظر شما نمیشه سیم داخل این لوپ در آورد و یه لوپ بزرگتر درست کرد.

چهارشنبه 23 شهریور1400 - 2:02am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
لوپ بزرگتر متراژ سیم بیشتری هم نیاز داره لذا اگر از همین سیم استفاده کنین ظرفیت خیلی کمتر در میاد و دستگاه درست کار نمیکنه.

چهارشنبه 24 شهریور1400 - 3:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 119 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure