انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:09am

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بفرمایین منظورتون دقیقا چه نوع کویلی هست تا مشخصات رو عرض کنم.

سه شنبه 27 فروردین1398 - 2:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بفرمایین منظورتون دقیقا چه نوع کویلی هست تا مشخصات رو عرض کنم.

لوپ تخت

سه شنبه 27 فروردین1398 - 3:12pm
مدیر کل
مدیر کل

برای لوپ تخت 80 سانتی 14 دور سیم لاکی 0.7 با قطر داخلی 77 سانت مناسب هست.

سه شنبه 27 فروردین1398 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
چون کابل سیم شرکتی مال ۲ در ۲ به نام کامپیوترکوالیتی۱×۶ و awg20 داشتم به کار گرفتم و برای لوپ ۶۴ سانتی ساعاتی مشعول شدم این کابل هم فویل داشت هم شیلد توری که هر دوشو کسیدم بیرون و تنها موندن آن سیم های رنگارنگ شش تایی که دو بدو به هم تابونده شده اند و لای سیم ها نخ هم بود بیرون کشیدم سه دور این سیم ها داخل شیلنگ مانند و سری کردن ظرفیت بالا رفت و ۵۵۶ شد ولی مقاومت در حدود ۱.۵ بود . برای کم کردن ظرفیت بدون اینکه سیم ها را باز کنم فقط یک رشته از سیم را که قرمز هم بود دو سرش را قطع کردم ولی از لای سیمها بیرون نکشیدم ظرفیت شد حدود ۴۰۰ و اعداد سه گانه بسیار شبیه نرمال یعنی حدودا ۳۱۷ ۷۱۷ ۸۱۰ مقاومت هم ۱.۳ بدون کابل رابط و دیلی ۲۴
سه دور را باز کردم و سیم قرمز اضافی را کلا بیرون کشیدم و شد سیم ۱×۵
حالا این بار قطر دایره را نیز کم و به اندازه ۶۰ درآوردم و سه دور و در آخر با کابل رابط rg58 بدون فوییل ظرفیتش ۳۶۵ و مقاومت ۱.۳ ولی دیلی ۱۶ شد اعداد سه گانه و یا عدد اولیه کمی بالا بود در صورتیکه انتظار میرفت به خاطر داخل خانه بودن و بزرگی لوپ باید پایینتر می بود عدد اولیه در حدود ۳۳۵تا۳۴۵ من دیدم بهدخاطر دیلی راضی نشدم و نیز آهن قوطی های تکیه گاه درب چوبی خانه را انگار نمی خواست با ایرون ۱۵ حذف بکنه و non می نوشت . با تعویض کابل به سیم کرمان دیلی مقداری بالا و ۱۸ شد اعداد سه گانه هم همون حدود با یه ذره تغییر. قبل از پیچیدن سیم ها لایه بیرونی یعنی روکش بیرونی کل کابل و نه روکش سیم را در آورده بودم احتمالا به این خاطر حالت خازنی بالا پایین شده . شاید با برداشتن پوست کابل بین سیم ها یا حتی دور ها فاصله زیاد شده. چون اهمش پایین بود مهندس خیلی دلم می خواد با این کابل یه جوری تفکیک و ... را درستش کنم راهکاری داره؟ از عنکبوتی ظریفتر در میاد و به دست میاد.

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 23 اردیبهشت1398 - 12:26am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
عجب پروژه ای پیاده کردین! ساخت کویل اصلا نیاز به این دردسرها نداره. بهرحال مختصات دقیق تفکیک به ظرفیت کویل و حالت خازنی و مقاومت بستگی داره. پس عجیب نیست اگر بخصوص در مورد حذف آهن همه کویلها عین هم نباشن. همونطور که در راهنما عرض کردم آیدی تفکیک برای سکه 500 تومنی باید دور و بر 40 باشه.

سه شنبه 23 اردیبهشت1398 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس شما می فرمایین استفاده از کت ۶ برای دیسک باعث افت برد برای اشیای بزرگ در عمق میشه با توجه به این گفته شما لوپ یک در یک که از افشان و ... استفاده میشه اونها هم مثل کت ۶ این کمیت را دارا میباشند نسبت به سیم لاکی مسی؟ حالا بگذریم از شکننده بودن سیم لاکی در لوپ بزرگ به خاطر جمع و باز کردن لوپ های تاشو یا لوله ای. گویا در کت ۶ حالت خازنی آنچنان بد نیست چون عدد اولیه نزدیک به خوب هست کمی مقاومت بالا میاد و یه ذره ظرفیت. به این خاطر باید قبل از انتخاب سایز لوپ در اینجا اول سیم بعد سایز لوپ و دورها انتخاب بشه خوبه.مثلا برای من کت ۶ ریگلند Rigland که آبی رنگ میباشد داخلش هشت رشته که چهار تا دو تایی به هم تابونده شده اند و بدون فویل که روی پوست بیرونی کابل نوشته awg 23
دو دور به اندازه دایره 60 سانتی مقاومتش با کسر پراب مولتیمتر شد 2.2 اهم و ظرفیتش نیز با کسر پراب شد 435 میکرو هانری
‌اگر مثلا لوپ ۵۰ سانتی را با دو دور سری شده از این کابل می ساختم کمی ظرفیت پایین می اومد همچنین مقاومت پایین میومد تا از این هم که هست بهتر بشه

همیشه امید داشته باش

جمعه 17 خرداد1398 - 11:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر. علت افت برد لوپ ساخته شده با کابل کت6 مقاومت بالای اون هست. وگرنه برای فریم ها که سیم مناسب رو استفاده میکنیم و مشخصات درست در میاد.

جمعه 17 خرداد1398 - 11:40pm

سلام خدمت همه دوستان بخصوص مدیر عزیز.
https://www.allaboutcircuits.com/tools/ ... calculator
من این لینک رو براتون میفرستم جهت محاسبه اندوکتانس یک کویل
برای مثال سیم نمره یک ، به قطر 1متر، 9دور ،اندوکتانس معادل 0.000356 هست که همونطور که مدیر فرمودند بین 300 تا 400 میکرو هانری هست. مقاومت باید از مشخصات سیم بدست بیاد. اگر مشکل داره این محاسبات ممنون میشم راهنمایی کنید :)

جمعه 14 تیر1398 - 12:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام کسی در مورد ساخت و لوازم این لوپ آشنایی داره. چون کار با اون ظاهرا تک نفری صورت میگیره به نظر خوب میاد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 10 شهریور1398 - 2:59pm
مدیر سایت
مدیر سایت

delta2014 نوشته است:
سلام کسی در مورد ساخت و لوازم این لوپ آشنایی داره. چون کار با اون ظاهرا تک نفری صورت میگیره به نظر خوب میاد.

سلام
مقداری دقت بیشتری بکنی به ساختارش خیلی ساده هست ، اون قسمت سفید وسط با تفلون در تراشکاری ها ساخته میشه عکسش رو میکش میذارم ببینی ، البته به نظر من دسته نگهدارنده توسط اپراتور باید بلند باشه تا باکس در معرض برد و میدان لوپ نباشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 14 شهریور1398 - 9:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: sahra55 و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure