انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:53pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
دوست عزیز من قبلا خیلی به دوستان پیشنهاد دادم از سیم دوقلوی سفید با ۱۱ دور برای فرم یک در یک استفاده کنند اما گوش ندادن دوستان واقعا عالی جواب میده امتحان کن پشیمان نمیشی این سیم برای فرمهای کوچیک هم در حد فوق عالی عمل کرده

سلام سیم دو قلوی سفید سایز چند؟(1میل؟)

یکشنبه 19 خرداد1397 - 12:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:
دوست عزیز من قبلا خیلی به دوستان پیشنهاد دادم از سیم دوقلوی سفید با ۱۱ دور برای فرم یک در یک استفاده کنند اما گوش ندادن دوستان واقعا عالی جواب میده امتحان کن پشیمان نمیشی این سیم برای فرمهای کوچیک هم در حد فوق عالی عمل کرده

سلام دوست عزیز
منظورتون اینه که از سیم دوقلو به همان شکل دوقلو استفاده کنیم و یازده دور بپیچیم و در نهایت سرهای دو سیم رو بهم وصل کنیم و از دو سیم به عنوان یه تک رشته استفاده کنیم ؟ یا اینکه نه تک رشته کنیم به عبارتی سیم ها به صورت موازی با هم در ارتباط باشند یا به صورت سیر مرسی

یکشنبه 19 خرداد1397 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله قطرش یک میلی متره و باید تک رشته بشه نه اینکه به صورت دو رشته پیچیده بشه

خدايا مددی کن

یکشنبه 20 خرداد1397 - 12:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:

مرسی بابت راهنمایی تست میکنم خبر میدم

یکشنبه 20 خرداد1397 - 12:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:

سلام غضنفر عزیز
من فکر میکنم حرف شما رو درست متوجه نشدم ببینید اگر میشه اولا از کویل و سیمتون و نحوه استفادش عکس بگذارید اما من 44 متر سیم دو قلوی یک یعنی 1*1 گرفتم و با هاش یه لوپ یک متری بستم اما ضمن اینکه اعداد سه گانه خوبی ندارم سنس خوبی هم نداره حالا یه جای کار من اشتباه باید باشه من کل سیم رو بدون دستکاری به صورت مربعی برای کویل یک در یک متر استفاده کردم برای پیچیدن هم اومدم دوتا سیم دو قلو رو بهم وصل کردم یعنی دو سر ابتدا رو به هم و دو سر انتها رو هم به هم بعد باهاش پیچیدم

پنج شنبه 31 خرداد1397 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حسن زاده عزیزشما باید سیم دوقلو رو از هم باز کنید و با یک رشته یعنی یه سمت سیم به تعداد یازده دور بپیچید نه اینکه سر و ته دو سیم رو به هم بسته و به صورت دوقلو بپیچید این کار اهم و اندوکتانس لوپ شما رو زیاد کرده و سنس خوبی نخواهی داشت ساده تر بگم شما اون سیم دوقلو رو از هم جدا کن یعنی اگه شما ۴۰ مترسیم دو قلو داری اگه باز کنی از هم هشتاد متر سیم داری همین هشتاد متر رو اگه یازده دور بپیچی میشه اصل لوپ متوجه شدی برادر من

خدايا مددی کن

پنج شنبه 31 خرداد1397 - 5:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام غضنفر عزیز
بله مرسی کاملا متوجه شدم اما یه مسئله چرا از سیم افشان یک استفاده نکنیم و بریم دوقلو بگیریم و تک رشته بکنیم اخه سیم افشان شماره یک که تک رشته باشه در بازار زیاده نکته بعدی شما از چه مارک کابلی استفاده می کنی
ببخشید که همش سئوال میکنم

جمعه 1 تیر1397 - 3:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مناز دومارک هادی نور و سمنان استفاده کردم و در هر دو مورد برد خوب و در حد عالی داشتم ولی سیم سمنان کمی بهتر بود از نظر من این نوع سیمها به خاطر نرم بودن و خلوص خوبش بهتر هستن در ضمن در تست ها و آزمونهای عملی متوجه شدم سیمهای با روکش نرم تر و پوکتر از نظر برد فرق خیلی محسوسی در مقابل سیمهای با روکش سفت دارن

خدايا مددی کن

جمعه 1 تیر1397 - 4:30am

با سلام و درود فراوان خدمت مهندسین و دوستان عزیز
ابتدای عرایضم باید به این نکته اشاره کنم که خیلی خوشحالم تو این رشته که همش پر از دروغ و دقل بازی و نامردی،یک همچین سایتی وجود داره که سرشار از معرفت و محبت و مردانگی که ادم کیف میکنه،بعد از دیدن این همه نامردی روزگار،همچین ادم هایی هنوز هستن ...
بنده خیلی چیزها از این سایت پر بار در این دو سال عضویتم یاد گرفتم الان هم یک سیستم ساده برای سیم پیچ تخت ساختن از روی متن های داخل سایت ساختم که توضیحات و عکس هاش و میزارم شاید به کمک دوستان بیاد،و تونسته باشم قطره ای کوچک به این دریای بزرگ معرفت بزرگان همچون حمید اقای عزیز ،اضافه کرده باشم

چهارشنبه 19 تیر1397 - 1:44am

سیستم مذکور همون سیستم هست که چند عکس یکی از دوستان داخل سایت قرار داده ازش که بنده با یکم تغییرات جزئی ساختمش
این سیستم برای ساخت لوپ تخت هست ،که از چند قسمت تشکیل شده یکی یکی توضیح میدم و عکس هاش و میفرستم
ابتدا ما دوتا ورقه دایره ای شکل میخوایم که از مرکزش یک پیچ قطور بلند رد بشه و از بالا و پایین سفت بشه،و وسط این دو ورق دایره ای شکل رو از یک واشر نازک مثلا به ضخامت یک میل به قطر داخلی سیم پیچ استفاده میکنیم که در نهایت ،سیم به روی این واشر،و مابین اون دو ورق دایره ای شکل پیچیده میشه...
1_یک پیچ بلند قطوور(بنده از دسته دمبل پیچی استفاده کردم)
2_یک ورق چوبی (نوپان،ام دی ،اف) به قطر هشتاد سانت،وضخامت یک سانت ونیم
3_یک ورق کارتن پلاس شیشه ای(چون از بقیه متریال ها ارزان تر،اگه کسی مشکل مالی نداره میتونه از تلق ها،پلاکسی های شیشه مانند استفاده کنه)،به قطر هفتاد و هشت سانت که روش با دستگاه سی ان سی هشت بیضی در میاد
4_یک واشر چوبی برای استحکام بیشتر در بالای ورقه کارتن پلاس قرار میگیره،به قطر بیست سانت
5_و یک واشر که ضخامتش باید حداکثر یک میل یا کمتر باشه،به قطر داخلی سیم پیچ مورد نظر(مثلا سیم پیچ تخت برای لوپ 60 قطر داخلیش 57 پس از واشر به قطر 57 استفاده میکنیم)
6_ در نهایت با مهره به ترتیب (1.تخته نوپان)_(2.واشر قطر داخلی)_(3.کارتن پلاس)_(5.واشر نگه دارنده ی چوبی به قطر 20 سانت) ،سفت میکنیم...و برای پیک یک تکیه گاه درست میکنم که کل سیستم روش قرار بگیره،و لق نباشه
.
.
.
حالا سیم رو ،روی واشر داخلی با چسب فیکس میکنیم،و شروع به چرخوندن کل سیستم میکنم،واز طریق اون شیارهای روی کارتن پلاس نظم پیچیده شدن سیم پیچ رو کنترل میکنیم...
و در نهایت بعد از اتمام کار،با استفاده از چسب دوطرفه یا چسب پانسمان( کاغذی) یا قطره ای ،سیم پیچ رو محکم میکنیم تا بعد از باز کردن مهره و بقیه لوازم سیستم،سیم پیچ بهم نریزد

چهارشنبه 19 تیر1397 - 2:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure