انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:03pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خب اگر بصورت لوپ گرد ساخته باشین درست هست. ولی بنظر میاد منظور شما برای مداری غیر از فلزجو بوده که در این صورت ربطی به موضوع این تاپیک نداره! با این حال طبق تجربه عرض میکنم مقاومت بین 1 الی 2 اهم تقریبا برای کویل هر فلزیاب پالسی مناسب هست. سیم افشان 1 هم کلا برای سایز لوپ بزرگ مناسبه.

جمعه 22 دی1396 - 10:17pm

مرسی اقا حمید دستتون درد نکنهسپاس گذارم ^:)^

شنبه 22 دی1396 - 12:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز
به نظر شما برای کویل 2 در 2 متر مدل یک بهتر هست یا مدل 2 با توجه به اینکه خط قرمز سیم کشی و مشکی فریم کویل رو نشون میده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 23 دی1396 - 5:29pm
مدیر کل
مدیر کل

قطعا مدل 1 درست و استاندارد هست وگرنه مدل 2 که جواب خوبی نمیده.

شنبه 23 دی1396 - 6:12pm
مدیر سایت
مدیر سایت

۱۰۰۰۰ نوشته است:
سلام اساتید محترم، اقا مهدی یک لوپ یک متر و ده سانتی با اهم تقریبا ۱ با ۱۲ دور سیم ۱ میل افشان، و یک لوپ ۵۵ سانتی با اهم ۲ برای دستگاهی که لوپ نداشت ساختم و یک سینی پنجاه سانتی استیل رو تو تست هوایی تو ۱۹۰ سانتی میزد و کنسرو ماهی رو تو یک متری ، حالا به نظر شما لوپ با اهم بالاتری بسازم تا اینا رو دستکاری کنم فقط لوپ یک متری وقتی از سیم رابط ۲در ۱ افشان استفاده می کردم دستگاه بسیار ساکت و روی اخرین قدرتش جیکی ازش در نمی اومد اما برد کمتری داشت، اما وقتی سیم رابط رو از سیم انتن کواکسیال فویل دار استفاده می کردم دستگاه دیگه ساکت نمی شود و هی بوق میکشید یک بار رو پایین ترین قدرت ساکت شد تست کردم حداقل نیم متر برد اضافه شود اما از بالانس زود خارج میشه و تو سیم پیچ قشنگ صدای جریان برف رو میشنیدی یک صدای اووو شکلی میداد حالا به نظر شما با چه مقاومتی سیم پیچ بسازم ؟ اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم؟

سلام
فکر میکنم مدار شما چیزی در مدلهای مشابه مدار تی ال بود ، باتوجه به مقادیر برد دستگاه شما در حد معمول هست و اگر لوپ 55 سینی رو تا 190 زده به نظر بنده یک لوپ 1/5 اهم هم تست کنید البته تنظیمات دستگاه و آستانه رو خوب پیدا کند ، اگر برد بیشتر نشد دیگه قدرت و توان مدار همین هست کاریش نمیشه کرد ! @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 25 دی1396 - 1:23pm

سلام لوپ یک و نیم اهم یک و ده در یک و ده ساختم برد بیشتر شد سینی ۵۵سانتی استیل رو در دو متر و هفتاد میزد ولی تازه به یک چیز پی بردم که طلا رو سنس نمیکنه دقیق تر بگم خیلی سنس کندی داره به طوری که ۳۰ گرم طلا رو باید بچسپونی به لوپ تا بعد سه چهار سانیه بوقش در میاد تا حداکثر پنج سانتی جواب میده اساتید محترم میشه این وسیله رو کاریش کرد تا به زباله دون بسپارم

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب دوست عزیز لوپ کوچیکتر بهتر طلای یه این کوچکی رو سنس میکنه تا فرم یک و نیم متری این نوع لوپها برای طلای بزرگتر سنس خوبی دارن نه مثلا بیاد یه انگشتر رو مثل همون سینی سنس کنه در ضمن بایپچد خدمت همه دوستان عزیز عرض کنم من با لوپ یک متر فیکس گرد سینی استیل ۳۵ سانتی البته ۲
۳۴ سانتی رو دقیق ۲.۹۵ سنس دارم و میتونم بگم با حداقل قدرت فلزجو و این مورد رو مدیون سیم دوقلوی یک میل برق سمنان هستم واقعا عالی جواب داده من خیلی به دوستان توصیه کردم اما انگار کسی باور نکرد

خدايا مددی کن

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 2:06pm

دوست گرامی دستگاه بنده فلزجو نیست اصلا نمی دونم چیه مال یکی بود داد به من ، البته لوپ کوچیک هم تفاوتی در سنس طلا نداره دقیقا مثل لوپ یک متری این مقدار طلا رو میگرفت باید یک مشت طلا اندازه یه دونه در دبه سرکه وردا رو به لوپ میچسپوندی تا صداش در بیاد اما برای سایر فلزات بهتر بود

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 4:52pm

البته من برای کابل رابط از چن نوع سیم استفاده کردم، یکی سیم انتن شیلد دار، یکی rg58 بدون شیلد، و با شیلدش، و یکی هم کابل ۲*۱ یک میل ، که با همین کابل ۲*۱ دستگاه روی میتونستی رو قدرت بالاتری از ۱۰۰ ، ۸۶ تنظیم کنی اما سایر سیم ها رو قدرت کمتری رو بیست و حداکثر تا ۴۵ تنظیم میشد

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 4:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه امکانش هست یه عکس از دستگاه و مدارتون بزارید ببینم

خدايا مددی کن

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 7:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: محمد 1900 و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure