انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:57am

پاسخ به موضوع  [ 252 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 26  بعدی
 لوپ عنکبوتی 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

با درود خدمت مهندس حمید و دوستان عزیز
به نظر من قطر شیارهای لوپ 60 رو حتی الامکان کوچیکتر بگیر.خیلی توی نظم کار دخیله رفیق. @};-

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 9:32pm
مدیر کل
مدیر کل

ممد گنججو نوشته است:
ممنون مهندس جان .
تا حالا نظر اساتید بیشتر روی سیم 1 میل چه لاکی و چه افشان برای لوپ های سایز 60 سانت تا 1.3*1.3 بوده . شما برای سیم افشان هم در لوپ 60 عنکبوتی سایز 0.7 و 0.8 رو پیشنهاد میکنین ؟
روی هم رفته برای لوپ 60 چند دور سیم لاکی از سایزی که فرمودین مناسبه ؟
سپاس .

بنده بر اساس مجموع تجربیات خودم و همینطور دوستان ؛ دیگه سیم افشان رو اصولا مناسب لوپ نمیدونم! همونطور که در فلزیاب های حرفه ای هم استفاده نمیشه. فقط برای ابعاد بزرگ و تاشو ناچاریم از سیم افشان استفاده کنیم وگرنه سیم لاکی در مجموع بهتر هست.
سیم 1 میل برای لوپهای 1 متری یا بزرگتر خوب جواب میده. برای لوپ 60 سیم 1 میل زیاد مناسب نیست. بنظر من برای لوپ 60 عنکبوتی 17 دور سیم لاکی 0.8 با قطر داخلی 56.5 سانت جواب خوبی میده.

جمعه 8 مرداد1395 - 7:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس . خیلی ممنونم .
یعنی به نظر شما برای لوپ 60 تعداد 17 دور سیم لاکی 0.8 اندوکتانسی کمتر از 17 دور سیم لاکی 0.95 میل ارائه میکنه ؟ من با 17 دور سیم لاکی 0.95 میل به اندوکتانس 450 رسیدم .
همونطور که عرض کردم برای رسیدن به اندوکتانس 350 میکرو هانری با سیم لاکی 0.95 مجبور شدم تعداد دور رو به 15 برسونم . حالا اگه شما میفرمایین 17 دور سیم 0.8 میل مشکل رو حل میکنه که با خاطر جمع سفارش ساخت لوپ و تهیه سیم لاکی رو بدم .
متشکرم .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

جمعه 8 مرداد1395 - 9:34am
مدیر کل
مدیر کل

خیر! مشخصا وقتی تعداد دور و سایر مشخصات ابعادی لوپ حفظ میشه و فقط سیم نازک تر میشه قطعا ظرفیت اندکی افزایش هم پیدا میکنه! رقم 450 میکرو هانری قبلی هم که شما فرمودین با فرمولی که بنده حساب میکنم کمی فاصله داره. حالا یا دستگاه اندازه گیری شما کمی زیاد نشون میده یا اشکال از محاسبه ماست. بهرحال اصلا جای بحثی در این مورد نیست و میتونین یک یا حتی دو دور کمتر بپیچین. مساله در اینجا ظرفیت نیست! ضخامت سیم لاکی که توصیه کردم تعیین کنندست.

جمعه 8 مرداد1395 - 3:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید .
بله چشم من طبق فرمایش شما عمل خواهم کرد . به هر حال لوپ 60 اینقدر اهمیت داره که میارزه آدم چند تاش رو بسازه و بهترین رو به کار بگیره . تا حالا که دو تا ساختم و راضی نبودم سومیش رو با حساب و کتاب شما میسازم امیدوارم اینبار دیگه از دوباره سازی نجات پیدا کنم . از راهنمایی شما بینهایت سپاسگذارم .
میبخشید مهندس جان میشه بپرسم برای لوپ 30 چه سایز سیم ( ضخامت ) و چند دور و چه اندوکتانس و چه اهمی مد نظرتون هست ؟
@};-

جمعه 8 مرداد1395 - 5:52pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ظرفیت و مقاومت فقط از حیث حدود اهمیت داره. فرقی هم نمیکنه بهرحال 350 میکرو هانری و 1 اهم توصیه من هست. برای لوپ 30 عنکبوتی 26 دور سیم لاکی 0.7 با قطر داخلی 25.5 سانت جواب خوبی میده.

جمعه 8 مرداد1395 - 8:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس عزیز . خیلی ممنونم از راهنماییتون .
مهندس جان من امروز لوپ رو بیرون تو بیابون تست کردم از لوپ 50 سانتی بهتر میزد و از لوپ 70 سانتی ضعیفتر بود . اگه فردا بتونم دوباره برم بیابون با سکه 500 تومنی هم امتحان میکنم چون تست تو حیاط درست جواب نمیده و همیشه بعد از تست حیاط بعدش که میبرم بیرون برد یا کم میشه یا زیاد و معمولا هم تو خونه خیلی بی ثباتتره . تو حیاط خونه با اندوکتانس زیر 350 برد بالاتری حاصل میشه و بیرون با اندوکتانس بالای 350 برد قوی تر میشه . دلیلشو شما میدونین چیه ؟
اما چیز مهمتری که بهش رسیدم این بود که با لوپ 60 بشقاب 22 سانتی استیل در 160 سانتی تقریبا بوق ممتد میزد ولی در 110 سانتی سنس در حد نمایش اعداد تفکیک و میتر سنس میرسید . برای لوپ 50 هم بوق ممتد در 150 سانت بود و سنس ماثر و نمایش اعداد در 100 سانتی . یعنی مثلا برای لوپ 50 من در کاوش واقعی چنین هدفی با فرض 10 سانت فاصله لوپ تا زمین هدف در بیش از از عمق 90 سانت قابل سنس کردن ماثر نیست . مهندس حمید عزیز به نظر شما یک سوم افت برد ماثر نسبت به برد اولیه با بوق ممتد طبیعیه یا سیستم من ممکنه مشکل داشته باشه و یا تنظیماتم ایراد دارن .
شرمنده مهندس وقتتون رو زیاد میگیرم بیشتر هدفم این هست که دوستانی هم که تاپیک رو مرور میکنن به نتایج خوبی برسن . خدا شما رو برا ما حفظ کنه .
@};-

شنبه 8 مرداد1395 - 12:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میبخشید یه چیز دیگه رو یادم رفت بگم .
با لوپ 1*1 هم همون بشقاب در 210 سانتی بوق ممتد میزد و در 150 سانتی اعداد ظاهر میشدن .
با تشکر .
@};-

شنبه 8 مرداد1395 - 12:08am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
لوپ 60 بردش از لوپ 50 بیشتر و از 70 کمتره. اینکه مساله واضحیه چون برد بیش از هر چیز به سایز لوپ بستگی داره.
اگر در محیط حیاط نمیتونین درست تست بگیرین پس نتایج هم قابل تکیه نیستن. ممکنه فلزات مختلف در حیاط شما باشه یا نویز برق شدید باشه.
اندوکتانس بصورت حدودی اهمیت داره ولی نمیشه در خصوص اندکی کمتر یا بیشتر بودن نسبت به 350 میکرو هانری نظر قطعی داد. چون هیچوقت نمیتونین فقط اندوکتانس رو بدون اینکه سایر فاکتورها اصلا تغییر نکنن کم و زیاد کنین! لذا تنظیمات ایده آل دستگاه برای هر لوپ هم تغییر میکنه و طبیعیه که تست لوپهای مختلف با تنظیمات یکسان باعث نتایج متفاوت میشه. نتیجه تست در منزل هم به اون شکل ملاک نیست چون در محیط کاوش شرایط متفاوت هست.
لوپ 60 سینی 22 سانتی رو تقریبا تا 180 سانتی سنس میکنه و از این حیث بردتون بد نیست. همین برد با لوپ 50 باید حدود 170 سانت باشه. با لوپ 1 متری هم باید تا حد 210 سانت قابل سنس باشه که در این مورد بنظر میرسه لوپ 1 متری شما به ایده آل نزدیکتر هست.
ما یک سوم افت برد مفید نداریم! اولا برد تفکیک بر حسب هدف مورد نظر معمولا 20 درصد کمتر از برد نهایی هست و این طبیعیه. در ثانی روی زمین نباید بیشتر از 10 درصد افت برد داشته باشین. ثالثا اگر هدف مدتی مدفون بوده باشه اتفاقا افزایش برد هم بوجود میاد!

شنبه 8 مرداد1395 - 12:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب مهندس حمید گل واقعا دست مریزاد . به خاطر این همه وقتی که میزارین و انتقال دانش و تجربه یک دنیا ازتون سپاسگذارم . سلامت و پاینده باشین .
@};-

شنبه 9 مرداد1395 - 8:41am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 252 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure