انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 2:32pm

پاسخ به موضوع  [ 252 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 26  بعدی
 لوپ عنکبوتی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام دوستان
يك لوپ ٣٠ سانتي ٢٣ دور سيم ٠.٧ كه ظرفيتش شده ٣٥٠ با مقاومت ١.٣ اهم و ديلي اتوماتيك ١٩
يه سكه ٢٠٠ تومني رو از ٣٠ سانتي ميزنه حداكثر بردي هم كه تونستم بگيرم ازش ١.٢ متر بوده با يه صفحه اهني
به نظرتون از تعداد دورهاش كم كنم تا ظرفيتش بشه ٣٠٠ و از مقاومتش كم بشه امكان داره بردش بيشتر بشه؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 28 تیر1395 - 3:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اگر این لوپ رو با مدار فلزجو تست کرده باشین باید سکه 200 تومنی رو حداقل 35 سانت بزنه و برد نهاییش هم حداکثر 170 سانت باشه. مشخصات لوپ شما از حیث ظرفیت و مقاومت کاملا خوب هست و بنظر من نیازی به تغییر نداره. فقط بنظر میاد یا محیط تست مناسب نبوده و یا کیفیت پیچیدن لوپ خوب نبوده که باعث افت برد شده. در ضمن چنین لوپی بهتره با سیم لاکی ساخته بشه وگرنه افت برد طبیعی هست.

دوشنبه 28 تیر1395 - 4:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله مهندس حميد با مدار فلزجو تست كردم اينم از عكسش
http://uupload.ir/download.php?file=xupf_image.jpeg

http://uupload.ir/download.php?file=cs33_image.jpeg
سيم لوپ هم ١.٥ متر بيشتر گرفتم تا به مدار برسونم و با سيم برق كه داخل عكس هستش به مدار وصل ميشه

دوشنبه 28 تیر1395 - 5:01pm
مدیر کل
مدیر کل

خب چند اشکال در کار شما هست! اول اینکه وقتی میگیم لوپ 30 یعنی قطر بیرونی خود سیم پیچ 30 سانت باشه. در حالیکه بنظر میاد شما قالب رو 30 سانت گرفته باشین و قطر سیم پیچ کوچکتر هست. در این صورت این لوپ دیگه 30 سانتی محسوب نمیشه و مثلا اگر 25 سانت باشه مطابق همون برد کمتری هم داره. دوم اینکه نظم سیم پیچ شما با اینکه بد نیست ولی برای رسیدن به نتیجه بهتر باید سیمها رو منظم تر کنین تا کاملا موازی هم قرار بگیرین و در نواحی مختلف به هم دور و نزدیک نباشن. این به برد بیشتر کمک میکنه. سوم اینکه نحوه اتصال لوپ به این شکل با سیم طولانی درست نیست. باید سیم رو تا ناحیه بیرونی سیم پیچ در حد چند سانت ادامه بدین و بعد از کابل اتصال مناسب مثل کابل آنتن کرمان استفاده کنین. اینجوری هم برد کمی بیشتر میشه و هم ثبات بهتر و نویزپذیری کمتری دارین. چهارم اینکه در مدار فلزجوی شما بنظر میاد مقاومتهای 2 وات رو 470 اهم گذاشتین! زیاد شدن مقاومت 11 سبب افت برد محسوس میشه. و پنجم هم اینکه سیم اتصال لوپ به روی فیبر در صورتیکه از حد 5 سانت طولانی تر باشه باید از طریق کابل کواکسیال مثل کابل کرمان به کانکتور متصل بشه. طولانی بودن و خمیدگی بیمورد خودش میتونه سبب بی ثباتی و نویز پذیری و حتی افت برد بشه. کلا با این وضعیتی که بنده دارم میبینم جوابی که گرفتین خیلی هم خوب بوده!

دوشنبه 28 تیر1395 - 5:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قالب لوپ رو كمي بيشتر در نظر گرفتم وگرنه اندازه قسمت بيروني سيم پيچ ٣٠ سانت هستش ، مقاومت هم ٣٨٠ اهم ١ درصد خطا هستش نارنجي نقره اي مشكي مشكي بخاطر فلاش دوربين زرد ديده شده
ممنون از دقتي كه داشتين

دوشنبه 28 تیر1395 - 7:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حمید عزیز و همه دوستانی که اینجا زحمت میکشن .
مهندس جان من دیروز یه لوپ عنکبوتی 60 سانتی با سیم لاکی ساختم ولی متاسفانه اعدادی که برای این لوپ به دست میاد منجمله مقاومت و اندوکتانس و دیلی نسبت به سیم روکش دار افشان خیلی بیشتره . اعداد برای لوپ افشان خیلی بهتر درمیاد ولی متاسفانه وزن لوپ زیاد میشه و امکان کاوش طولانی مدت رو کم میکنه .
با لوپ 60 سانتی 17 شیار با 18 دور سیم لاکی 0.95 اندوکتانس حدود 500 و مقاومت حدود 1 و دیلی 27 شد . سه گانه 790-680-210 .
با همین لوپ با 17 دور سیم لاکی اندوکتانس حدود 450 و مقاومت حدود 1 و دیلی متاسفانه همچنان 27 . سه گانه 795-685-215 .
نکته بدی که بود من لبه های شیار هارو برای جلوگیری از شکست سیم با چوبساب تیز کرده بودم حالا شاید برای همین پیچش سیم ها فاقد نظم بود . مجبور شدم از یه قالب دیگه استفاده کنم و هم لبه شیارهارو تیز نکردم و هم تعداد شیارهارو 4 عدد بیشتر کردم و با 15 دور این نتیجه بدست اومد .
با لوپ 60 سانتی 21 شیار و 15 دور سیم لاکی 0.95 اندوکتانس 350 مقاومت 0.9 دیلی 24 که وقتی رو هوا بالانس میکنم دیلی 22 شناخته میشه . سه گانه هم 805-690-230 .
به نظر من بهتره برای نظم بهتر سیم پیچی شیار هارو در تعداد بالا تری گرفت . از نظر کیفیت لوپ سیم افشان بهتر جواب میده و اعدادش در تعداد سیم پیچی بیشتری منظم تر درمیاد ولی در مورد سیم لاکی برای مرتب شدن اعداد بایستی از تعداد دور ها کم کرد . مهندس جان به نظر شما برای رسیدن به نتیجه بهتر با سیم لاکی چه نکاتی حائز اهمیته ؟
من قبلا با سیم روکش دار افشان لوپ های 70 سانتی و 90 سانتی ساختم و هم مقاومت خیلی پایین بود و هم اندوکتانس نرمال بود و دیلی حدود 18 و 19 و در کل زیر 20 بود ولی متاسفانه به قدری سنگین شدن که تقریبا یه گوشه دارن خاک میخورن . اما در مورد سیم لاکی خیلی وزن لوپ مناسب میشه ولی هر چه قدر دور سیم رو پایین میارم دیلی همچنان بالاس .
لطفا راهنمایی بفرمایین .
اینم عکسای لوپ 60 با 17 شیار .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم نمای نزدیک سیک پیچی با 17 شیار که فاقد نظم از آب دراومد . لبه ها با سوهان تیز شدن که فکر کنم همین قضیه به سر خوردن سیم های لاکی روی هم و بی نظمیشون کمک کرده .

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم تصویر لوپ با 21 شیار که کاملا سیم پیچی شکل و نظم مرتبی به خودش گرفته .

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 2:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
خب با رعایت یک نکته ساده بیشتر مشکلات شما حل میشه! اون نکته هم این هست که برای لوپ 60 باید از سیم لاکی 0.7 یا 0.8 استفاده کنین نه هیچ سیم دیگری! دقت کنین در این شرایط حتی 0.1 تفاوت در ضخامت سیم همه چیز رو عوض میکنه. وزن لوپ هم خیلی مناسبتر در میاد چون مثلا سیم 0.7 وزنش نصف سیم 1 میل هست! پس نه تنها به هدف اصلیتون نزدیک تر میشین بلکه مشخصات بهتری هم خواهید داشت.
مقاومت زیر 1 اهم رو برای این سایز لوپ توصیه نمیکنم. حدود 1 الی 1.5 بهتر هست که با سیم 0.7 یا 0.8 میتونین بهش برسین. در مورد ظرفیت هم سعی کنین بالای 400 نباشه! در این صورت اعداد و دیلی شما بهتر در میاد. البته اعداد 3 گانه شما بنظر من ایرادی نداره. حتی دیلی هم خیلی بالا نیست و کمی بیشتر از 20 باشه ایرادی نداره در عوض ثباتش هم بهتر میشه. از نظر نظم سیم پیچ هم وقتی سیم باریکتر باشه میتونین منظم تر بپیچین.

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 2:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهندس جان .
تا حالا نظر اساتید بیشتر روی سیم 1 میل چه لاکی و چه افشان برای لوپ های سایز 60 سانت تا 1.3*1.3 بوده . شما برای سیم افشان هم در لوپ 60 عنکبوتی سایز 0.7 و 0.8 رو پیشنهاد میکنین ؟
روی هم رفته برای لوپ 60 چند دور سیم لاکی از سایزی که فرمودین مناسبه ؟
سپاس .

پنج شنبه 7 مرداد1395 - 4:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 252 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure